Limity J dla snajperów (2-4 takty)

My dyskutujemy na temat motoryzacji czy airsoftu? Co to w ogóle za porównanie? W airsofcie to ty wybierasz, w która stronę poleci kulka. Mozesz nawet z 10m strzelić w kamizelkę. A samochodem poruszasz sie po drodze i z określonymi zasadami, nie mozesz nagle sobie zjechać na bok i zasuwać po trawniku… Te porównanie jest żałosne.


W tym rzecz, ze oddałem strzał nawet z 5 metrów i uwaga… NIKOMU SIE KRZYWDA NIE STAŁA a to dlatego, ze myśle i nie daje sie ponieść emocjom. Spokojnie wycelowaniem w kamizelkę i nikt nie miał żadnych pretensji. :slight_smile: I rownież dlatego, ze nigdy nie strzelam w głowę (chyba, ze to jedyny widoczny punkt na twoim ciele) lecz z reguły zawsze i tak czekam przez dłuższy czas żeby sie bardziej wychylił i żebym mógł oddać czysty strzał. Dodam jeszcze, ze jeżeli ktoś sie wychyla bardzo blisko mnie sama głowa to nawet nie próbuje w niego strzelać tylko mu odpuszczam i biorę nogi za pas :smiley: :slight_smile:

I w airsofcie i w ruchu samochodowym istnieją odpowiednie zasady bezpieczeństwa, dlatego porównanie jest jak najbardziej prawidłowe.

I tym pięknym zdaniem którego dwie części są sprzeczne możemy zakończyć dyskusję. Jeżeli świadomie oddałeś strzał z 5m to powinieneś posługiwać się repliką która z takiej odległości nie zrobi krzywdy, czyli najlepiej coś do CQB. Dodatkowo, wszystko co mówiłeś o swojej odpowiedzialności, zdrowym rozsądku i ogólnie bezpiecznej grze można włożyć między baśnie a bajki.

Panowie wzywam do merytorycznej wypowiedzi a nie wzajemnie sie obrazac i obrzucac blotem. Ostatnie ostrzerzenie w kwestii merytoryki tematu.

Merytorycznie o energie się rozchodzi więc operowanie pojęciami fps jest bez sensu :wink:

A co do snajperstwa w asg to ja miałem na vsrce 550fps na 0,2. Czy jest to wystarczająco, tak. Lecz przewaga dmr jest znaczna, dlatego przerzuciłem się na DMR z 520 fps(na 0.2) i 0,43 (akurat tyle mieści się w założeniu 2,8J).

Moim zdaniem przyjecie że około 3J dla snajpera jest ok. Tylko dołożenie obowiązku posiadania i stosowania broni bocznej o parametrach CQB. I mam tu na myśli obowiązek, czyli niestosowanie poniżej tych 20-30m = ban. nawet “przypadkowo” ban np. na 2-3 spotkania :wink:

Gratuluję, że potrafisz w polu, na oko, rozróżnić kamizelkę bez wkładu od tej wypełnionej wkładem :smiley: Tego cytatu ze Spidermana o odpowiedzialności już nawet nie będę komentował :laughing: Pozdrawiam :slight_smile:

Z wielka chęcią bym wam odpisał bo wiele jest do powiedzenia :wink: Ale…

Zreszta Tu slowa sa zbędne to, co dziś działo sie na strzelance przemawia samo za siebie i tak jest za każdym razem :wink: pozdrawiam

Ostatnie słowo w kwestii tematu. Dziś z administratorem sprawdziłem moja snajperke. Mam 3.16J.
Sija sandej ju gołin dałn

Czy temat zakończył się jakimiś wnioskami po stronie administracji?

To dobre pytanie, moim zdaniem, tym bardziej, że zdarzają się osoby, dla których strzał do przeciwnika z odległości kilku metrów z repliki z milionem FPSów czy innych dżuli nie stanowi problemu.

Pracujemy nad tym, wnioski mamy, jeszcze nie mamy decyzji. Postaramy się ją podjąć jak najszybciej.

Jakieś wieści?

Ogłoszenie wyników naszej dyskusji dopiero po nowym roku. Musimy jeszcze ostatecznie przedyskutować i przegłosować na spotkaniu administracji.

Panowie. Głosuje na limit 550fps bez boczniaka, bo w tym momencie jestem zablokowany I nie mogę grać ze snajpa. Nikomu krzywdy nie zrobiłem na 600+ to i na 550 z mojej strony możecie drodzy koledzy oczekiwać bezpieczeństwa nie ma co się bać. Jeszcze jedno, jak limit na 550 snajpy wejdzie to na dmr będzie 500?

Na razie myślimy nad innym wariatem. Dajcie nam czas bo musimy się spotkać i przedyskutować na żywca bo przez FB to już dyskutowaliśmy i mamy pewną koncepcje która powinna zadowolić graczy i snajperów.

Nowy rok nowe zasady, jakieś oficjalne ogłoszenie ze strony administracji? Bo już się stęskniłem za moja snajpa :smiley:

11.01 jest spotkanie administracji na którym oficjalnie zostaną zatwierdzone te nowe zasady. Wydaje mi się że na razie możecie spać spokojnie bo nie szykujemy mega rewolucji.

KM - 1.88J
DMR - 2.32J
2 i 4 - takty - 2.81J
Trochę nie za surowe te limity?

Długo nad tym dyskutowaliśmy. Przy obecnym wysypie ludzi “nie wiadomo skąd”, którzy przychodzą na 2-3 spotkania i znikają, potrzebujemy zwiększyć bezpieczeństwo innych. Te limity, jak i poprzednie, to nie są wyssane z palca nasze “widzimisię”, ale konieczność wynikająca z zaobserwowanych u ludzi zachowań oraz ich konsekwencji. Nie o wszystkich zdarzeniach wszyscy wiedzą, bo też to niemożliwe, ale uwierzcie nam - ludzie zaczynają postępować coraz bardziej głupio, intuicyjnie, co nie znaczy, że prawidłowo. Coraz więcej silnych replik - w tym snajperek - jest w rękach nieodpowiedzialnych ludzi, zwłaszcza młodych.

czyli oficjalnie mamy limity 450,500,550? dobra to zamawiam slabsza sprezyne :stuck_out_tongue:

Gratulacje! :sunglasses:

@Gumiś o ile z meteorytyką decyzji jako tako jestem w stanie się zgodzić (choć boli mnie redukcja DMR), to ubolewam nad faktem, że opierając się tak mocno na bezpieczeństwie nie znalazł się zapis o konieczności posiadania i używania sprawnego boczniaka, kiedy idziesz boju z repliką +450.