Specna Arms M4 Komora hop up max model

Witam czy jest tu ktoś kto mógłby mi pomóc ?
Mam replike Specna arms m4 w serwisie zrobili mi ją na stokowej komorze z gumką maple leaf niebieską 70. Hop up działa do d. kulki leciały jak chcą i bardzo blisko.
Wymieniłem komore hop up na max model od specna arms do tego włożyłem gumkę madbull niebieską, teraz system hop up działa bez zarzutu kulki lecą na zadowalającą odległość i naprawdę z dobrą celnością. Jednak mój problem polega na tym że w zależności od magazynków nie które podają kulki tylko gdy je delikatnie dociskam a drugie podają kulki bez dociskania i ok co 10strzał jest pusty.
Czy problem jest ze zwalniaczem magazynka lub czy jest jakiś prosty sposób żeby troszeczkę obniżyć komore?

problem jest z komorą kontra magazynek. Przerabiałem to z komorą cnc. Strzelało mi 1-2x i kaput. Szczelność i wszystko super no, ale… Próbowałem też z 2 dyszami i fizyka asg. Powinno działać, a nie działa. Wróciłem do niebieskiej specny na zwykłej czarnej gumie za 20zeta i jest super w pyte :stuck_out_tongue:

a możesz podesłać link do tej niebieskiej specny i gumy?

niebieska specna to stockowa komora, a gumka to zwykła czarna z shotguna

  1. maple leaf do aegów to ścierwo
  2. komin komory jest za krótki w stosunku do oryginalnej komory lub magazynki nie popychają wystarczająco zwalniacza kulek i jest delikatnie przymknięty.
    Prawda jest taka że zmieniłeś dość istotny element w replice na inny inaczej zwymiarowany więc wszystko co było zwymiarowane pod oryginalną komorą się wykrzaczyło. Teraz pozostaje ci dobierać magazynek tak by zatrzaskiwał się odpowiednio do komina komory i trzymać się tego producenta magazynków. A metoda inwazjna to grzebac przy zatrzasku. Lepiej kup jakiś inny nowy i przy nim grzeb szkoda rozwalić oryginalny. Wersja na janusza by ogarnąc problem na czas ogarnięcia nowych magazynków to podkleić gniazdo magazynka kilkoma warstwami izolki od strony kolby.
    Magazynek może być już lekko uwalony i dlatego podaje co 10 kulkę. Full auto czy pojedynczy?

można jeszcze zeszlifować komin komory :stuck_out_tongue:

no dokładnie żeby był za krótki i już wcale kulek nie podawał

3 polubienia

dookoła nie na dole… aby był węższy, ale ja bym MAXXa nie psuł :smiley:

Tzn na dole dookoła…

Magazynek nie podaje co 10 kulki.

ogólnie jak się zagłębisz w google to sporo jest płaczu na te maxxy. Jednym działa innym nie. Inni się męczą cholera wie ile aby działało wszystko. Nawet teraz z ciekawości wpisałem jakie magi do maxxa i dostałem ściany płaczu, a nie jakieś konkretne rady. Ja się przejechałem już na 2 cnc komorach i wróciłem do stockowych :man_shrugging:t3:
Pewnie ktoś napisze, że się nie znam, no nie jestem na czasie z częściami, ale sprzęt działa i strzela przyzwoicie

3 polubienia

zrobiłem tak z jedną komorą, bo miała fochy z lepszymi magami. Zadziałało… Nie musi zawsze, dlatego napisałem “januszerka”

troche szkoda mi komory, chyba wole zrobić zwrot

Ale nikt ci nie każe jej piłować. Piłowanie tak drogich elementów w pierwszej kolejności to idiotyzm chyba że już naprawdę nie ma innej opcji i wszystko inne zawiodło… Maxx model to są najlepsze komory jakie dostaniesz na rynku. Wymiana na tak drogi i highendowy element sprawia że zaczynasz robić nie tuning a wchodzisz na pole robienia już customa. Czasem tak drogi element wymaga dobrania już odpowiednio innych elementów tak by go odpowiednio zgrać. Piłować byś musiał do okoła jakby się okazało ze magazynek nie wtrzaskuje się w gniazdo bo komin jest za szeroki i magazynek nie włazi albo wtrzaskuje się ale podnosi komorę i wypierdala ośowanie komory względem szkieletu gb i lub ją dystansuje i zaczynają się jakieś powalone tematy z ttm ze replika zaczyna strzelać na 5 metrów

3 polubienia

Spróbuj jeszcze dobrać inne magazynki

2 polubienia

Witam w świecie hiendowego tuningu emkowatych
Ja mam starego g&p z komorą retro i magazynki pasują może 1 na 20
Najprościej dobrać pasujący magazynek i trzymać się modelu i firmy

2 polubienia

Po pierwsze:
zasadnicze pytanie - korzystasz z normalnych kulek, czy ścierwa typu “specna core”?

Dwa:
jakich magów używasz? Jaki mają przebieg?

Trzecie:
Czy wiesz jakiej długości dysze masz wrzuconą? Albo jaki model?

1 polubienie

Do maxx modela wchodza magi od guardera (mid capy 120 kulek). Podają każdą kulke bez zacinek, no chyba że magazynek się zużyje ( sprężyna ) wtedy wiadomo - nowe magazynki.

No i dobrej jakości kulki - BLSy itd

3 polubienia

Kulki specna arms one
Magazynki lonex low cap bez przebiegu.
Nie znam długości dyszy bo nie grzebałem przy gearboksie.
Dzisiaj założyłem stockowa komore z gumką madbulla podaje mi każda kulki ale co kilka strzałów lubi wypluć 2 kulki. I problem jest taki że hop up na minimalnym ustawieniu podkręcą kulki w górę i nie mogę ich wyflatowac albo podkręcić w dol. Muszę zobaczyć jaki dystanser mam bo nie pamiętam co włożyłem

Wróciłem z kolejnego testu
Zrobiłem jeszcze raz Stockową (Stokowa lufa stokowa komora) hop up. Działa i podaje kulki, nie wiem czy to kwestia wymienienia gumki z madbulla na guardera czy czegoś innego. Ale też nie na wszystkich magach
W Max pro zmieniłem gumke z madbula na maple leaf żółtą ( jest krótsza toszeczke i wydaje mi sie że problem mógł być klips na lufie pod którym mogła znajdować sie delikatnie gumka madbula na jednym magazynku tragedia a nowych nieużywanych można powiedzieć że wszystko działa. Potrafi wypluć cały magazynek bez pustych strzałów ale czasami musze delikatnie pociagnać magazynek do siebie żeby zmienić kąt. Podczas strzelania i dociskałem i ciągnąłem w dół i to nie wpływało na podanie kólki.