Specna Arms M4 Komora hop up max model

Zarówno madbull i guarder w maxxach siadają bez problemu.
Jeśli któraś z tych gum miałaby sprawiać problemu to ML(dłuższy kołnierz od strony dyszy).

Wrzuć mi zdjęcie dyszy która masz w GB, poszukaj na niej oznaczeń.

Jak rozumiem przy instalacji gumek używałeś silikonu do zewnętrznej części, aby nie było tarcia przy instalacji? Sprawdziłeś też czy guma siedzi w środku zachowując idealny kształt, a jednoczesnie nie wychodzi poza okno na klips właśnie?


Nie widzę na niej żadnych oznaczeń. Tak uzywalem sylikonu od właściwej strony i patrzyłem na ułożenie gumki wsrodku,wyglądała na ok. Ale gumka delikatnie wystawała w oknie klipsa ale to była kwestia 0.2mm

To stawiam 4pak na tezę:

  1. Dysza ze zdjęcia to SHS/SuperShooter - 21.4mm
  2. Komora SA i Maxx są w “nowym” standardzie M4, gdzie dysza powinna mieć 21,2 - 21,3mm

Co za tym idzie:

  • dysza jest ciut przydługa - na niektórych magach, które odsuną komorę będzie podawało, na innych nie.
  • zmień dyszę na coś z zakresu 21,2-21,3mm i po problemie.

Daj znać czy wygrałem 4pak, czy sam mam biec do monopolowego.

[powyższe wyjaśnienie to ogromne uproszczenie tematu pomijające: kołnierz dyszy, rodzaj/markę popychacza dyszy i opóźniacz na zębatkce]

Gawron wygrales 4pak piwa. Mozesz sobie wybrac jaki. Troche to trwalo by bylem w robocie w hamburgu. Dopiero co wrocilem wymienilem dysze i problem zostal naprawiony. Na nowych magach dziala bez zarzutu na starych zostalo bez zmian ale ewidentnie widac ze to byla kwestia dyszy.

Yaaa :slight_smile: A robiłeś “test papierka” na nowej dyszy?

Jestem laikiem. Co to test papierka ?

  1. Rozładuj replikę (upewnij się, ze nie ma kulki w lufie/komorze) |
  2. Replika do góry kopytami, tak aby miejsce na magazynek było skierowane ku górze.
  3. Odrywasz kawałek papieru toaletowego wielkości paznokcia (ma jedynie przykryć wylot z komina komory HU).
  4. kładziesz papierek na wylocie z komina.
  5. Strzelasz.

Jeśli papierek wywali w górę - dysza jest za krótka, lub masz inny problem powodujący że nie sięga ona gumy.
Papierek na miejscu (ewentualnie lekko drgnął od wstrząsu) jest git :slight_smile:

To najprostszy test, który sprawdzi czy nie masz za krótkie dyszy - co poza nieszczelnością w dłuższym okresie doprowadzić może do pęknięcia czoła szkieletu GB.

Jeśli zmieniłeś dyszę na krótszą to warto sprawdzić, bo jeśli wcześniej siedziała tam za długa dysza, to poza problemem z podawaniem mogła tez nieustannie odginać listwę popychacza … Ta mogła stracić kąt 90st. który powinna trzymać … i teraz dysza właściwej długości będzie za krótka :wink:

System naczyń połączonych jak widać…

1 polubienie