Sobota 05.08.22 - sprzątanie Unikonu w czynie społecznym + wieczór integracyjny

Zapraszam na sprzątanie Unikonu w czynie społecznym. Zbiórka o godzinie 12:00 w sobotę 05.08.
Mile widziane:
-szufle
-szczotki do podłóg
-wiadra
-taczki
-łopaty
-środki ochrony indywidualnej

Po robocie przewidziany grill z takimi atrakcjami jak:
-owy grill (jedzenie we własnym zakresie)
-alkohol i papieroski (we własnym zakresie)
-dziewczynki i chłopcy (we własnym zakresie)

  • będę
  • nie będę
  • przyjdę tylko na grilla, bo jestem leniem
0 głosujących

Najlepsza praca to taka którą wykonują inni - przyjdę i popatrzę jak wam idzie XD

Termin nieco daleki więc jeszcze nie wiem czy mi jakiś wyjazd nie wyskoczy ale wstępnie zgłaszam obecność. Zagłosuję jak będę miał pewność.

Nie chcę tu wyjść na niemiłego, bo sam wyszedłem jako pierwszy z tą inicjatywą, ale trochę wybiegłeś przed szereg… Chciałem to pierw uzgodnić z administracją i chętnymi osobami, bo samo sprzątanie to za mało.
Trzeba zainwestować w:
Taśmy czerwono-białe /żółto-czarne aby oznaczyć miejsca gdzie się nie powinno wchodzić.
Spreye aby oznaczyć miejsca niebezpieczne gdzie taśmy nie zawiesimy.
Same narzędzia to też nie byle miotła co się wala po domu, bo taką miotełka to można sobie pozamiatać piwnicę…

Osobiście w planie miałem zainwestowanie w worki na piach, bo jest tam od groma pyłu i piachu do wykorzystania, a barykady trzeba z czegoś robić.

Ze względu na to, że ja i jeszcze jedna osoba dostaliśmy prawdopodobnie reakcji alergicznych lub czymś podrażniliśmy skórę wymagane są też podstawowe środki bezpieczeństwa typy rękawiczki ewentualnie jakieś maski aby nie wdychać tego co będziemy zamiatać.

Inną kwestią jest to czy nam wolno. Tutaj już poszła prośba aby kontakt się dowiedział co nam wolno, a co nie.

Uważam też nie na miejscu narzucanie daty. Chciałem bardziej aby przynajmniej większość pasowała.

Tak czy siak wolałbym pierw poczekać na odpowiedź co nam wolno i aby “rządzący” się wypowiedzieli.

1 polubienie

No to zostaje sam grill po, mi pasuje

3 polubienia

Mądrze prawi, polać mu

Jeżeli chodzi o ogarnięcie miejscówki pod względem bezpieczeństwa jak i samego komfortu rozgrywki.

  1. Wypadało by żebyśmy wiedzieli co nam wolno a czego nie czyli kontakt z właścicielem.

  2. Zrobić chociażby jednorazowo wstęp płatny, przy tym ile osób było ostatnio starczyło by jak każdy zapłacił po 20zł i już możemy fajnie przygotować sobie teren.

Kto jest naszym łącznikiem z właścicielem unikona?

Generalnie było by dobrze załatwić to przez administrację, która ma kontakt z osobą kontaktową i może działa w tej sprawie.

Co do terminu, z tego co widziałem przez rok nie udało się nikomu tam posprzątać od 2022 roku.

Ale jak możesz napisz co ustaliłeś z właścicielem, co nam wolno a czego nie, gdzie mamy bałagan składować itp?

O ile właściciel nam pozwoli możemy to pakować w worki poliwęglanowe czy cos tego typu (takie na gruz) i zrobić z tego osłony cos na wzór worków z piaskiem

Z tego co się orientuję to Ratnik jest/był kontektem, pod postem pisał coś, że ma to gdzieś. Kojot go prosił aby zapytał. Nie wiem jak dalej to wygląda dlatego nie pchałem jeszcze tematu oficjalnie aby nie robić bajzlu i bezsensownego zamieszania. Osobiście nie mam żadnego kontaktu z właścicielem i nie wiem czy w przypadku gdy Ratnik “ma to gdzieś” nie wypadałoby aby ktoś z rzadzacych był kontaktem jeżeli jest to możliwe.

Dla mnie tam wpaść i poświęcić na to niedzielę zamiast iść się strzelać jest do przeżycia.
Co do opłat to bardziej myślałem o opłatach na najbliższe strzelanie po ogarnięciu aby zwrócić tym co wydali pieniądze na materiały, które tam zostaną i to by rozwiązało problem.

1 polubienie

To co wywalimy z budynku się nie nadaje. To przede wszystkim będzie szkło, złom, inny syf. Oczywiście można kupić jakiś większy wór do którego się to wrzuci, ale na ten moment to gdybanie i rozwadnianie całego tematu. Rzeczy, których chciałem uniknąć.

Jezeli Wiskord posprzataliśmy to u Unikon lekkim siusiakiem. Na drugiej edycji WisAreny zabrakło nam łopat i innych narzedzi ho tyle było osób chętnych. Jednak najlepiej miał “Pan Taczkowy” :slight_smile:

To w końcu jaka decyzja? Pytam jako osoba nowa i nie w temacie. Co dokładnie trzeba zrobić idzie w sumie jest ta lokalizacja?

Decyzja jest taka, że pierw czekamy czy mi i Prezowi skóra nie odpadnie, a na ten moment osobiście czekam aż wypowie się ktoś z rządzących. Osobiście mogę się podjąć organizacji tego przedsięwzięcia i zakupić co nieco co uważam za niezbędne byleby nie było to robione “na hurrra” i z głową.

1 polubienie

Jeżeli trzeba mogę przyjść pomoc. Trzeba tylko ustalić kiedy. Wiadomo że najlepiej w jakąś sobotę lub niedzielę

Sprzątanie nie wyklucza się oznakowaniem miejsca i budową zabezpieczeń. Śmiem nawet twierdzić, że 2 takie wydarzenia po 10 osób zdziałają więcej, niż jedno z 20 osobami. Sam chętnie przyjdę na oba.

Nie obrażaj mnie proszę. Moja rodzina prowadzi firmę remontowo-budowlaną i biorę adekwatny sprzęt, którym można obdarować kilka osób. Szczotka i zmiotka zostają pod zlewem w kuchni.

Jak własiciel się zgodzi i ktoś ogarnie prąd to mogę nawet wyspawać barierki wokół dziur po szybach wind.

Napisałem o środkach ochrony indywidualnej.

Skoro właściciel pozwala nam tam zostawiać co spotkanie co najmniej kilka kg plastiku, to nie przeszkodzi mu raczej posprzątanie, dopóki niczego tam nie zostawimy (tu faktycznie należy zapytać o zgodę).

Pytałem Wayne’a, strzelać się możemy, ale jeśli chcemy sprzątać to mamy czekać na zgodę od właściciela :man_shrugging:

1 polubienie

Nie wiem jaką masz firmę rodzinną itd, ale wyjechałeś z całym tematem gdy “góra” dała do zrozumienia, że czekamy. Moim zdaniem takie organizowanie “czegoś” jest totalnie bezsensowne gdy nie wiadomo czy możemy robić coś więcej niż się strzelać, a dodatkowo proponujesz w tym miejscu grilla. Poza tym pracę można połączyć. Przecież nie będzie się w 20 osób zamiatało jednego pomieszczenia. Przygotowanie tego terenu to nie tylko posprzątanie szkła i powieszenie tasiemek. Uważam, że trzeba pozbyć się niektórych szyb aby nie stwarzały zagrożenia, bo jakiś geniusz wpadnie na pomysł wywalić w nie pół maga w trakcie strzelania, a to już jest więcej niż strzelanie się i może zwrócić czyjąś uwagę. Mam na myśli szyby między halami.

A no i szyby windowe to najmniejszy problem tak na prawdę xD

Z resztą już się tu naprodukowałem i osobiście czekam na pozwolenie, reszta niech robi co chce.

1 polubienie

Jeżeli pojawi się zielone światło chętnie pomogę przy ogarnięciu terenu

nie zapomnij ze musisz miec 18+ żeby przyjść posprzątać :wink:

5 polubień