Określenie broni wsparcia pod limit

Tak jest. Tępić KM- y w ASG. Bo kto to wymyślił. Jak udajemy jakieś strzelanki wojenne. To po co te KM-y ? Może ich w ogóle w prawdziwych wojnach ich nie było ? A Pan Mszaan to tak w ogóle spytam miał kiedyś jakieś KM ? A może się tym posługiwał na strzelankach ? Ale dobrze że temat otwarty. Bo każdy może napisać tu coś mądrego i głupiego w temacie. Mam nadzieję że rozsądek wygra.

Kurde chłopie, komentarze piszesz w stylu takich pod artykułami na onecie, nie jestem w stanie zrozumieć co chcesz przez nie przekazać. Spróbuj jakoś sformułować problem w logiczną całość to postaram Ci się odpisać, ale teraz to nie rozumiem o co Ci chodzi.

2 polubienia

No comment.

7 kg brzmi super. KM jest jedyną kategorią gdzie kwalifikuje się replikę “po wyglądzie” i powinniśmy z tym zerwać.

Śmieszne zasady typu “musi mieć dwójnóg (i tak będzie złożony), lunetę(i tak będzie na niej koli, a obok celownik mechaniczny) , lufę minimum 100cm ( i tak będzie w bullpupie), gniazdo na taśmę (które waży 15g xD), czy bęben (dziś na rynku jest masa małych i lekkich z tworzywa)” tak naprawdę niczego nie zmieniają, a ludzie nie mogą grać z tak wyglądającą replikami jakie lubią.
Z kolei “niewygoda” jest rzeczą niemierzalną.

Dociążyć do 7kg bez wizualnego zmieniania repliki da się praktycznie wszystko, może poza jakimiś pistoletami maszynowymi. Na szybko znalazłem ołów po 12zł/kg.

3 polubienia

Prawdziwy KM działa tak, że może strzelać dłużej, a nie dalej. Jak chcesz to odwzorować “prawdziwą wojnę” to każ wszystkim używać replik na green gas z ciepłolubnymi gumkami, a reszcie daj KMy aeg/hpa :slight_smile:

1 polubienie

Zajebiste. “Prawdziwy KM działa tak, że może strzelać dłużej, a nie dalej”. Ale Ameryka.

Odnoszę wrażenie, że czas zamykać dyskusję, bo wszystkie merytoryczne kwestie zostały już poruszone. Teraz tylko parafrazujemy się wzajemnie.

Za jakiś czas podrzucę ankietę, która pozwoli lepiej poznać zdanie graczy (nie tylko na ten temat).

Temat zostanie zamknięty w niedzielę 2022.11.13 - masz do dodania coś merytorycznie istotnego, nie zwlekaj :wink:

1 polubienie

Ardis, nie wiek skąd w Tobie tyle sarkazmu i jadu.
Założeniem limitów pod RKM jest to by jakis ziomek nie wpadł na pomysł srobienis mp5 lub jakiegoś na maxa lekkiego szturmiaka na przyslowiowe 500+ fps i twiewrdził po podpieciu drumma i 2nogu że to LKM/RKM

Sam sposób interpretacji co jest KM a co nie w Airsofcie jest dyskusyjny, bo opierając sie jedynie na palnych odpowiednikach powstają własnienkwiatki jak RPK czy MG36 ktore w budowie nie różnią się od ich szturmowych, krótszych wersji… założenie jednak, że LKM nie moze mieć mozliwosci zasilania z magazynków mid cap, jest w pewnym stopniu krzywdzące, ponieważ wiele modeli m249 ma mozliwosc wpięcia stanaga zamiast boxa.
Trzymanie się palnych odpowiedników, ich wagi i ogólnych załozeń broni bojowej w asg miejsce moze miec na milsimach i najwiekszych imprezach. Na niedzielnych jebankach jednak powstaje zgrzyt w nierównowadze miedzy bliskiminsobiebklasami replik (szturm i KM) wynikający z minimalizacji długości i wagi przez producentów i samych graczy.
Repliki typu stoner lmg imho są abominacją która właśnie równowage tą zaburza ponieważ: są lżejsze od sporej gamy szturmówek, długoscia się nie wyróżniają, nadal bazują na gb v.2, a jedyne czym róznią się od karabinkow szturmowych jest sam box.

Mozna też rozdrobnić się na LKM i R/UKM gdzie w drugiej kategorii byłyby wszystkie repliki karabinów wsparcia na nabój karabinowy (rodzina m60, FN Mag, PK, MG42) ogółem duże i ciężkie krowy siejące zasyp… tylko jak dokonać rozróznienia w LKM? Tylko tasma (??) Odpadają rpk i mg36, rodzaj gearboxa (tak samo plus stoner lmg i inne abominacje na v2), zablokowany strzal na jedynie full auto plus 2 nóg i duzy mag (ze wszystkiego mozna tak zrobic), waga (?) Odpadają wszystkie lżejsze konstrukcje.

Nie ma dobrej drogi na sprawiedliwy podział, ktory wykluczyłby kastracje tych poczciwych kosiarek do 1.8J, zawsze ktoś bedzie poszkodowany.

Moja droga dla posiadaczy RPK? Zrób ją na 1.88J, przy maksymalnym osiągalnym rofie i ciesz się z przewagi w pojemnosci maga nad wiekszoscią graczy.

No właśnie przez te abominacje jestem ciągle za kryterium wagi. Są to ogólnie fajne repliki i fajnie mieć na strzelankach zróżnicowanie, jeśli wytniemy KMy to albo wszyscy będą biegać tylko z M249, albo KMów nie będzie w ogóle i stracimy trochę różnorodności na strzelankach.
To tak jakby zrobić limit 450 fps na wszystko - i wtedy mamy strzelanki, gdzie są tylko repliki rozmaitych eMek i Kałachów, i w sumie to zrobi się trochę nudniej w mojej opinii.
Sam bym z chęcią kupił sobie Stonera bo replika mi się max podoba, ale własnie chciałbym być fair wobec innych graczy robiąc z niej KMa, więc bym sobie ją dociążył i miał takie same warunki jak ktoś z cięzszym KMem.
Tak jak mam z moją DMR, która ma te około 550 fps, ale waży prawie 5 kilo i strzela tylko na singlu - w myśl zasady coś za coś.

Jeszcze korzystając z okazji że temat nie jest zamknięty: ktoś napisał że istota kma jest taka że jest ciężki i nieporęczny, dzięki temu jest to jakiś balans, że gorzej się operuje i przez to jest ten balans właśnie. A jeśli ja mam metrowego, po załadowaniu na spokojnie 7 kilowego kma a operując nim nie czuję tych efektów to co wtedy? Mam go nie używać bo dobrze mi się nim włada pomimo że powinienem czuć dyskomfort? Dosłownie po to kupiłem kma bo jestem masochistą i lubię ciężkie, duże repliki xd

3 polubienia

Trzeba by dać jeszcze kryteria ile kto bierze na klate, żeby było sprawiedliwie. Pudzian z 7kg KMem raczej by sie nie zmęczył :smiley:

W sumie nie wiem po co zamykać ten temat, nie mam nic do powiedzenia ale nawet spoko sie to czyta i przynajmniej coś się dzieje na forum

2 polubienia

Zgodnie z zapowiedzą temat zostaje zamknięty z uwagi na brak nowych i odkrywczych postów (zwyczajnie bijemy pianę :wink: )

Aktualny podział zostaje w mocy, a repliki będą kwalifikowane w oparciu o nie, lub indywidualne decyzję administratora/moderatora rozgrywki.

3 polubienia