Określenie broni wsparcia pod limit


Ja to tak tutaj zostawie tylko…

3 polubienia

Dodaj gniazdo na taśmę to nawet bedzie sie zgadzac z aktualnym regulaminem…

Im bardziej czytam i myślę tym bardziej uważam że powinny być 2 limity:

350 FPS cqb + obowiązkowa maska stalker
450 FPS w lesie dla wszystkich replik. Żadnego ważenia, mierzenia, sprawdzania czy coś jest palnym odpowiednikiem itd.

W zasadzie w jebankach chodzi o dobrą zabawę, kwestie realizmu schodzą na ostatni plan więc po co w jakikolwiek klasyfikować repliki i dodawać im jakieś dodatkowe fpsy? Dodatkowym aspektem będzie większe( teoretycznie) bezpieczeństwo bo każdy będzie miał podobne moce pod maską.

No chyba że się mylę i dobra zabawa jest wtedy gdy mam lepsza replikę od kolegi to mnie poprawcie.

Bardziej szczegółowe limity zostawiłbym na scenariusze gdzie limity FPS wraz z limitami amunicji i magazynów wymiernie wpływają na grę

3 polubienia

Gdyby to wprowadzono to połowa ludzi by uciekła gdzie indziej (patrz wyniki Dobrej w ankietach :frowning:)

@Szczepan ależ frustracja z powodu DMR tutaj przemawia … uuuu :smiley:

1 polubienie

Napisz gdzie nie mam racji, a nie frustracje mi wmawiasz Tygrysku ;*

Łączenie airsoftu i relizmu ma się nijak … ok, dobrze - replika bardziej przypomina “broń”, niż marker paintballowy.

Jeśli już mówimy o organizacji rozgrywki jej balansowaniu to ASG bliżej do … gier komputerowych FPS. Klikając myszką nie czujesz odrzutu, nie meczysz się, a to jakiego “specjalistę” z jaką “bronią” wybierzesz wpływa na rozgrywkę tylko poprzez celność owej “broni”, jej zasięg i to jak szybko możesz z nią biegać.

IMHO: W idealnym świecie ASGejowania, jak w niektórych grach:

  • definiujesz ilość specjalistów danego typu (1 snajper, 2 KM, 2 DMR ) na każde 30os w zespole.
  • Repliki w danej klasie wymagają specjalnego podejścia bo są długie, cieżkie, bądź niewygodne.
  • a “niespecjalista” czy “Timmy the Rental” dostaje coś wyważonego, co nie wymaga od niego zbyt wiele myślenia.

3 polubienia

5 polubień

własnie dlatego kryterium wagi rozwiąże wszystkie problemy!!! :wink:

Ale niektórzy ludzie potrafią sobie komplikować życie. Szukają jakichś analogii do prawdziwej broni, jakiejś wagi kulek, nawet wagi samej repliki, nawet jakiejś długości lufy, taśma sraśna, podobne, nie podobne do prawdziwej. A to tylko zabawka do zabawy. Wystarczył by limit fps i J. Ale nie. Jak jest dobrze to trzeba to popsuć. Sam mam RPK z drumem. Replika karabinu maszynowego RPK NV - airsoft, asg, militaria i Magazynek Drum RPK 2000szt Electric Winding Czarny LCT | AIRSOFT \ MAGAZYNKI \ DRUM, BOX | Dla Służb.pl - militarny sklep internetowy, outdoorowy i z samoobroną Zrobionym pod limit karabinów wsparcia. I widzę że będę go musiał sprzedać bo nie chcę mieć jakichś urojonych problemów na lokalnych strzelankach. Na wielkie strzelanki o jakichś głupio przeambicjonowanych ambicjach nie chodzę.

A ja mam m249 od a&k w stocku i chyba nie rozumiem całego zamieszania

2 polubienia

Bo masz starotestamentowy karabin wsparcia :wink:

3 polubienia

no widzisz a jakby kryterium wagi decydowało czy replika RKM może być podkręcona do 500 fps to byś sobie wpakował do kolby odwazniki i mógłbyś z nim biegać, a tak to masz długą szturmówkę i tyle.

No to tchnąłeś we mnie trochę nadziei. Teraz tylko pytanie. Jaka to niby miała by być waga ? Fabrycznie RPK LCT waży 4300g + drum 915g + bateria 2600 mAh w kolbie (nie wiem) = 5215g bez baterii i 2500 kulek w drumie. To mało ? To ile miało by to być ? Może kilka hantli trzeba by wsadzić gościowi pod kamizelkę albo do plecaczka ? No sorry, ale trochę bez sensu. Ja rozumiem że ktoś ma np. RPK, znajduje sobie stanowisko, rozkłada dwójnóg i napie…la. I że komuś to nie bardzo na rękę. To go podejdź i zlikwiduj. Nikt nie mówił że będzie łatwo. Ale mamy jeszcze snajperów i DMR-ki. O co chodzi ?

Lubię to co przeszłe, więc wezmę to za komplement :grinning:

Na strzelankach historycznych mają fajne rozwiazanie - km ma większą moc niz inne repliki full auto, ale może strzelać tylko oparty na solidnej podporze (ziemia, parapet, gruba gałąź itp) ¯_(ツ)_/¯

Inna sprawa, że siłą rzeczy lekkich kmów tam nie ma.

Bo kaemy mają napier.dalać .I tak powinno być. Koniec tematu.

ardis - bardziej napisać bzdure dla samego pisania bzdury to sie nie da prawda ?
I nie - to nie jest koniec tematu.

Przez caly ten watek przewija sie tylko jedno kryterium ktore jest logiczne - ma byc replika niewygodna i ciezka. Wiec jezeli ma to byc limit “ciezki” niech replika bedzie ciezka i nieporeczna (aka box).

Mozna nawet lekko zmienic nazwe klasy - skoro kmy sie srednio sprawdza.
Niech beda repliki ciężkie - i wtedy mamy limit wagi i te 50 fps liczone na 0.2 więcej (czyli 2.32 J).
Wage ustalilbym na historyczna - czyli tyle ile wazy stalowa świnia z pełnym podpiętym magazynkiem.
I nie nie trzeba dociążać odważnikami - moze byc to cokolwiek zamontowane na replice (latarki, chwyty, celowniki, granatniki, bipody itp). Dluzsza lufa czy ciezki tlumik tak samo. Box czy drum jako wymog konieczny. Wedlug gunfire swinia wazy 6.8 kg, czyli z kulkami byloby to jakies 7.4 - 7.6 kg w zaleznosci od wagi kulek

I nie nie bedziemy tego wazyc co do grama… Po jakims czasie od uzytkowania byloby to sensowne i latwe do sprawdzenia.

I pisze to majac lekkiego kma ktorego uzywam (a nie jak 90 % wypowiadajacych sie - albo maja i nigdy nie uzywaja kma, albo nie uzywali).

1 polubienie

Pisząc “koniec tematu” Nie miałem na myśli zamykania tematu, bo nie mam takich uprawnień. Jedynie chciałem podkreślić wszystko co mam do powiedzenia na temat. A że nie koniec tematu, to bardzo dobrze. Bo być może ktoś kiedyś się lepiej wyśpi i będzie miał lepszy dzień i jaśniejszy umysł i znajdzie jakiś rozsądny kompromis. A ja i może jeszcze paru innych nie będę musiał repliki za 3 tysie powiesić na ścianie i raz na tydzień przetrzeć ją z kurzu. A poza tym ja zabierając głos w tym temacie nigdy nie napisałem że ktoś pisze “bzdury”. Chociaż palce mnie swędziały. Ale każdy ma swoje zdanie. Tak że te “bzdury” to trochę niefajnie Ci wyszły.

1 polubienie

W pełni się zgadzam z Kocurem, logika naszych FPSowych limitów polega na tym, że jest “coś za coś” - masz więcej FPS, płacisz za to jakimś handicapem, w przypadku 600 fps musisz ładować za każdym razem 4takt, 550 fps nie możesz strzelac na full auto, a w przypadku 500 fps replika musi ważyć powyżej 7 kg i byłoby git, nie byłoby żadnego pola do interpretacji

2 polubienia