Krystian z Zachodniopomorskiego Kołobrzeg i Koszalin

Cześć

Mam na Krystian i jestem z Kołobrzegu, studiuję w Koszalinie.

Szukam klubu/ekipy do której można się dołączyć.

Aktywność w ASG planuje rozpocząć po wakacjach.
Teraz chcę się przygotować merytorycznie do spotkania z grupą z klubu/ekipy.

Aktualnie interesuje się wyrobieniem uprawnien krótkofalarskich.
Czy ktoś w was używa komunikacji radiowej w trakcie strzelanek ???

Ponadto na internecie jest dostępna literatura na temat działań taktycznych lekkiej piechoty ???
Czy ktoś się uczy taktyki i strategii dla sukcesu w trakcie gier/strzelanek ???

Ja z chęcią bym się podszkolił z użyciem takiej literatury, jednak muszę mieć drużynę chętnych bo to działania w zespole.

Pozdrawiam z poważaniem
Krystian

Zalecany wzór:
W tytule tematu podaj swój nick.
Ksywa:
Imię:
Wiek:
Mundur:
Ekipa:
Replika:
Zainteresowania, coś o sobie:
Zdjęcie* - mogące ułatwić innym użytkownikom dopasowanie nicku z forum do twarzy w realu

2 polubienia

Zapraszam do kontaktu :slight_smile: może coś razem ustalimy

Witam i bardzo się cieszę z zaproszenia. :wink:

Moje zainteresowanie ASG wynikło ze znalezienia na internecie super ciekawych zasobów rozwoju aż się prosi żeby zacząć.

Oto co mnie zainteresowało by zacząć ASG:
Pierwsza rzecz to dostępna wiedza aż się chce uczyć:

Druga to niska cena sprzętu radio komunikacji:

Trzecia to oprogramowanie umożliwiające orientację taktyczną w terenie w czasie rzeczywistym:

Szukam ludzi chętnych by te narzędzia i wiedzę opanować i używać w trakcie strzelane w zależności od rodzaju/formuły eventu.

Pozdrawiam z Poważaniem
Krystian Czekaj

1 polubienie

Wysłałem Ci priva tam możemy pogadać

Książki mega (zwłaszcza tematyka procedur, planowania itd) ale taktyka airsoftowa to inny świat i nie ma przełożenia 1:1 z realnego odpowiednika.

Nie mniej szacun za samo zainteresowanie tematem.

2 polubienia

Domyślam się ale dlaczego by nie spróbować chociaż część żeby się przydała to już plus :wink:

Nie odbieraj tego ja zniechęcenia, wręcz przeciwnie :wink:

Wysłałem zapytania do klubów krótkofalowców z prośbą o pomoc. Może ktoś wie czy jest jakaś luka w polskim prawie żeby używać sprzętu jak radiotelofony w trakcie strzelanek.

Zgodnie z tym co wiem to odbiór jest prawie zawsze legalny to nadawanie wiąże się z posiadaniem uprawnień. Ja je napewno będę robił ale mały to zysk jeśli tylko będę miał uprawnienia.

Zawsze możemy nielegalnie nadawać z ryzykiem, ale w lesie przy małej mocy to chyba nikt się nie zorientuje że nadajemy między sobą. Kwestia jest to rozważenia :slight_smile:

Jeszcze taką książkę upatrzyłem:

Luka jest następująca - nie daj się złapać :wink:

Najważniejsze to nie wchodzić na pasma służb czy to na 2m czy 70 cm (bo na takich pasmach gramy w PL) i tyle. Do tej pory nie było żadnego oficjalnego przypadku aby kogoś złapali i pociągnęli do odpowiedzialności. Co nie oznacza że nikogo w przyszłości nie złapią :wink:

Walka, działania lekkiej piechoty i vademecum. Dla Ciebie głównie działania i vademecum. Walka to już poziom dowódcy drużyny bo jest sporo o zarządzaniu i planowaniu.

Czy dobrze rozumiem, po tym co piszerz to wyglada że już te książki czytałeś , czy mam rację ?

Są sprzedawane w zestawie ze zniżką więc jak będę kupował to raczej wszystkie.

Czas pokaże

Potwierdzam. Kupuj, kupuj. Zacna lektura, nie będziesz żałował.

Ogarniesz teorie a praktykę pokaże Ci Canada :slight_smile:

1 polubienie

OK :slight_smile: brzmi dobrze

Tylko na pierwszym miejscu studia, ale plan powoli przyjmuje kształty co za wspaniała Wizja :wink:

1 polubienie

A tam studia, bez spiny są drugie terminy!
Co do lektury jak lubisz niuanse taktyczne to polecam tez „ksiaze” Niccolo machiavelliego No i stara oklepana sztukę wojenna Sun tzu. Książę fajnie pokazuje psychologiczne niuanse a sztuka wojny ładnie pokazuje w jaki sposób można się zachować w danych sytuacjach i jakie są tego konsekwencje :slight_smile:

1 polubienie

Powiem szczerze że czytałem te książki ale to nie mój gust, jakoś czuje że niewiele wyniosłem z lektury Sun Tsi I makiawelli

Nowe czase to nowe bronie i przez to nowe taktyki.

Przynajmniej tak mi się wydaje. Mogę się mylić jestem świerzak :wink:

1 polubienie