10.03.2024 Mosty

Spotkanie odbędzie się zgodnie z zasadami forum TaktycznySzczecin
Tabelka MED

Spotkanie rozpocznie się w Niedzielę, 10.03.2024 o 10:00

Kwestie organizacyjne:

  1. Jeżeli nie wiesz, gdzie i jak dojechać na miejsce spotkania przejdź do: Mapa dojazdu do miejscówek
  2. Wszyscy gracze zobowiązani są do posiadania oznaczenia trafień w postaci kamizelki odblaskowej
  3. Oznaczenia stron na oba ramiona są obowiązkowe dla każdego gracza.
  4. Od chwili przybycia na teren odprawy, do czasu zakończenia spotkania gracz zobowiązany jest posiadać certyfikowaną ochronę oczu (okulary lub gogle ochronne). Jej ściąganie w czasie odprawy, rozgrywki czy przerw w grze jest kategorycznie zakazane.

Istotne zasady, limity i regulaminy:

  1. Regulamin głosowania
  2. Limity mocy replik
  3. Regulamin spotkań TS

Gracze niepełnoletni (Regulamin TS I.10):

  1. Na spotkaniach organizowanych przez forum Taktyczny Szczecin obowiązuje ograniczenie wiekowe od lat 16.
  2. Do rozgrywki dopuszczani są niepełnoletni gracze, którzy ukończyli 16 rok życia, posiadający zgodę rodzica/opiekuna prawnego lub autoryzowaną legitymację niepełnoletniego gracza.
  3. Gracze nieletni zobowiązani są do posiadania legitymacji nieletniego gracza na każdym spotkaniu.
  4. Osoby niepełnoletnie, które w dniu rozgrywki nie będą dysponowały pisemnym pozwoleniem od rodzica lub legitymacja niepełnoletniego gracza nie zostaną dopuszczone do gry.
  5. Gracze poniżej 16 roku życia będą dopuszczeni do rozgrywki tylko i wyłącznie pod warunkiem obecności prawnego opiekuna podczas odprawy i rozgrywki (pozostającego w strefie off-game)
  6. Wszystkie dane na druku zgody rodzica/opiekuna muszą być podane (wystarczy 1 rodzic/opiekun). Brak danych skutkuje niedopuszczeniem do gry.

Przypominam że limity J (CQB oraz w lesie) są bezwzględne. Jeśli nie jesteś pewny czy spełniasz limit sprawdź to bo możesz nie pograć!

Jeśli zagłosowałeś, a się nie pojawisz poinformuj w temacie. Nie musisz podawać przyczyny.

Na niedzielę zapowiadana jest ładna i ciepła pogoda. W związku z tym można spodziewać się sporej ilości spacerowiczów. Czy zostajemy na mostach czy za wczasy zmieniamy lokalizację?

4 polubienia

Bardzo dobre pytanie, ludzi bedzie zatrzesienie jak to na mostach orzy ładnej pogodzie.

Jeśli przeniesiemy się za 3 most powinno być dobrze.

1 polubienie

Mysle ze warto sprawdzic :wink: idzie wiosna i bedzie juz tylko cieplej.

Miałby ktoś na niedziele pożyczyć gogle/okulary pod które można wsadzić okulary korekcyjne? :slight_smile: Chciałem zabrać kumpla, ale nie przemyśleliśmy, że trochę ślepy będzie bez swoich oksów :wink:

Ja mam 2 pary gogli dużych od bolle chyba ale ostrzegam parują jak skur- wiadomo co

1 polubienie

Polecam kupić szampon bambino i kropelką nasmarować dzień przed okulary. Sprawdzone, działa i tanie

Tak robię ale z okularami, jeżeli morduk będzie zainteresowany to mu nasmaruję

1 polubienie

Byłoby świetnie :slight_smile:

Jeszcze fajny jest ludwik antypara 6zl za 600ml

Dobra to wezmę ci na wszelki dwie pary na jutro, szukaj mnie przy dużym czarnym Jeepie lub w ekipie Aggressive (ziomki w multicamie)

2 polubienia




Dzieki za dobra gre!

Dobra rozgrywka :muscle:
Kilka foć





@Morduk tak ci się spodobały moje gogle że zapomniałeś oddać :wink:

Dzięki za grę, pogoda dopisała. Replika się zepsuła, ale do następnego się ogarnie :slight_smile:

Nie jesteś osamotniony ,też awaria ale maga😅

Widzę ze jak zwykle po spotkaniach w sekcji komentarzy jest klepanie po plecach i brak konstruktywnej krytyki dlatego musi pojawić się niszczyciel dobrej zabawy, pan maruda oraż narzekacz i wbić kilka szpilek
Zanim nastąpi główne danie kilka plusów
Frekwencja. Pozytywnie zaskoczyła mnie ilość osób uczestniczących w grze. Brawo i oby tak dalej
Drugi tryb gry. Ostatnio nie widuje by ten tryb rozgrywki był stosowany więc było to miłą odskocznią
Pogoda. Coś na co nie mamy wpływu ale i tak na plus
Z plusów jak dla mnie to tyle więc przechodzę do marudzenia a jest tego trochę
Na sam początek zbiórka. Jeżeli ktoś już chce zadbać o jaką organizację należy to zrobić w miarę sprawnie. Krzyczenie na zbiórkę w taki sposób aby prawie nikt tego nie usłyszał jest słabym posunięciem. Stałem z 3-4 samochody od osoby ogłaszającej zbiórkę i już był problem by to usłyszeć a co dopiero osoby stojące dalej. Dzisiaj wyjątkowo byliśmy rozstawieni na dużym kawałku drogi i gwarantuję ze duża część osób nie usłyszała że takowa była zarządzona
Podział stron. Oczywiście jest to temat bardzo dyskusyjny ale mogący w ciekawy sposób wpłynąć na rozgrywkę. Mam tu na myśli odejście od stałych ekip a przejście na system jak w szkole tzn dwie losowe osoby niech zaczną wybierać po kolei członków druzy. Wiem że każdy che zagrać z swoim kumplem, ekipą ale gdy po jednej stronie są dwie zgrane ekipy a po drugiej zbór mniej lub bardziej losowych osób czas spędzony w lesie zamiast dawać radość daje tylko frustrację i zniechęca do gry. Polecam wziąć to pod uwagę
Organizacja samej gry. Po raz kolejny poruszam ten temat. Jeżeli tryb gry opiera się na zdobywaniu jakiegoś punktu, obrony czegoś lub ataku to należy pokazać to wszystkim, a przynajmniej poinformować że jak ktoś jest zainteresowany to można pokazać
Komunikacja między stronami. Coś czego kompletnie zabrakło zwłaszcza przy pierwszej rundzie. Wystartowanie gry w kompletnie losowym momencie było kolejnym słabym posunięciu na dzisiejszym spotkaniu. Brak ustalenia czasu, komunikacji radiowej czy choćby głosowej miedzy dwiema stronami sprawiła że większość osób ze strony oznaczonych nawet nie wiedziała że już gramy, pomijając kwestie gotowości
Oznaczenia. Kolejny czynnik który wprowadził zamieszanie i nie potrzebne problemy. Jaki był zamysł że jedna strona miała oznaczenia a druga nie to nie wiem ale również wyszło to słabo. Oznaczenia muszą mieć wszyscy również dla bezpieczeństwa. Z racji na ładną pogodę byli spacerowicze. Oznaczenia dają możliwość szybkiej identyfikacji swój obcy a ich brak może łatwo doprowadzić do pomyłki i ostrzelania cywila zwłaszcza jak chodzi on w ubiorze około militarnym
Teren gry. Tutaj też jest kilka uwag. Po pierwsze jeżeli chcemy już grać na tej lokalizacji należy iść głębiej w las. Granie blisko drogi to aż proszenie się o ostrzelanie czyjegoś samochodu lub cywila a co za tym idzie kwasy i kłopoty. Ustawienie respów na drugiej rundzie też było co najmniej dyskusyjne. Odległości pozwalające strzelać się z respów, brak możliwości na spokojnie się załadowania albo wręcz strzelanie w resp też jest zachowaniem co najmniej słabym
Podsumowując dzisiejsze spotkanie w mojej osobistej ocenie wyszło bardzo słabo i wręcz zniechęcająco. Wiele kwestii wiedzę notorycznie się powtarza i mimo wielokrotnego zwracania na nie uwagi nić nie daje. Naprawdę warto się rozwijać i iść do przodu bi kto tego nie robi i stoi w miejscu tak naprawdę się cofa
Dziękuję za lekturę i pozdrawiam
PS Jak zawsze nie jest to atak personalny na nikogo a chęć pobudzenia dyskusji i pchnięcia zabawy do przodu
PSS Komentarze porównujące zabawę polegającą na strzelaniu z plastikowych kuleczek i plastikowych zabawek do prawdziwej wojny od razu odpuście. Chcecie wojny to idźcie do wojska

3 polubienia

Zgadzam sie w kwesti oznaczeń.Jesli sie znaczymy to wszyscy a nie jedna drużyna .Niebieskich bylo widać z daleka gdzie sie kryją jak i poruszają ze wzgkedu na widoczne oznaczenia z daleka ,tym bardziej że pora roku jest jaka jest i brak zalesienia odsłania wszystko .Drużyna bez oznaczeń miała łatwiej w tej kwesti ,łatwiek było im sie skaradć jak i ukryć .Do tego kwestia z cywilami trafnie ujęta

:stuck_out_tongue: znaczen nie bylo dlatego z czesc os w druzynie niebieskiej nie miala takiego oznaczenia.
Haslo zbiorka slyszalem z konca parkingu.
Gwizdek na start i koniec gry tez zawsze byl wyrazny.
Podzial stron zawsze jest raz lepszy raz gorszy. W druzynie nieoznaczonych zgranych ekip bylo tyle co w oznaczonych :person_shrugging: dodatkowo byly randomowe osoby pijace herbate przez pol rundy na respie.
Cywili bylo mniej niz zazwyczaj, a samochody raczej tez nie byly tak blisko.
Bliskie respy dla mnie tylko podniosly dynamike gry.
Dla mnie rozgrywka byla bardzo ciekawa :slight_smile:

4 polubienia