WYNIKI: Kim jesteśmy? Taktyczny Szczecin 2022 - ankieta

Dobra ja wiem… opóźnienie, luty-maj … wybaczcie, zarobiony jestem.


SEKCJA: METRYCZKA
Kolejne sekcje będę wrzucał z czasem. Każde istotne pytanie (lub grupę pytań) postaram się skomentować i do tego samego zachęcam również Was.

Przypominam, że wyniki pochodzą z Waszych odpowiedzi i nie ma się co na nie oburzać, w końcu żyjemy tutaj w demokracji [podszytej dyktaturą ^^]

1. Od jak dawna grasz w airsoft?*

  • (10,1%) Mniej niż 6 miesięcy
  • (11,1) 6 do 12 miesięcy
  • (19,2%) 1-3 lat
  • (17,2%) 3-6 lat
  • (41,4% ) Więcej niż 6 lat


Wnioski: Połowa z Nas to starzy wyjadacze mocno związani ze środowiskiem, a blisko 1/3 z nas to świeżaki lub osobą chcące wejść w airsoft.

2. Ile masz lat?

  • (7%) Mniej niż 16 lat
  • (10%) 16-18 lat
  • (29%) 18-25 lat
  • (28%) 25-35lat
  • (13%) 35-45lat
  • (2%) 45-50lat
  • (0%) 50+ lat


Stanowimy raczej “dorosłe” środowisko, ale młodego narybka nam nie brakuje na szczęście.

3. Jak często grasz w airsoft?

  • Częściej niż raz w tygodniu.
  • (19%) Regularnie raz w tygodniu
  • (42,5%) 1-2 w miesiącu
  • (26%) Nieregularnie kilka razy w roku, gdy tylko mam czas
  • dodatkowe odpowiedzi wskazujące na częstotliwość większa niż raz w miesiącu.

4.Czy jesteś zrzeszony w jakiekolwiek grupie airsoftowej? 99 odpowiedzi

  • (61%) Tak
  • (39%) Nie


61% z nas nie panieruje się grupą, ale 39% tworzy mniejsze lub większe zespoły.

5. Dlaczego interesujesz się airsoftem i pojawiasz na spotkaniach TS?

  • (49%) Lubie gry FPS a ASG traktuje jako ich realne ucieleśnienie
  • (20%) Oglądałem dużo filmów na YT i zdecydowałem, że spróbuję
  • (36%) Mam siedzącą lub stresującą pracę, ASG pozwala mi się zrelaksować i poruszać
  • (13%) Uciekam z domu od żony, dzieci i obowiązków
  • (10%) Pracuje w służbach mundurowych/jestem posiadaczem broni palnej - ASG traktuje jako ćwiczenia scenariuszy bojowych
  • (40%) Jestem pasjonatem militariów/rekonstruktorem
  • (22%) Kolega mnie wciągnął i tak już zostało
  • (52%) Przychodzę pobiegać po lesie
  • (53%) Po prostu lubię strzelać do ludzi z plastikowych kulek.

Wniosek: Pomijając śmieszkowy aspekt tego pytania większość z nas traktuje Airsoft jako formę relaksu, gdzie może odreagować codzienność i dobrze spędzić czas. Dla wielu z nas jest to forma treningu - czy to wysiłkowego, czy umiejętności związanych z taktyką i sytuacjami bojowymi.


SEKCJA 2: Spotkania, miejscówki i odprawy

6. Jak docierasz na spotkania organizowane przez TS?

  • (20%) Dojeżdżam komunikacją miejską
  • (4%) Na pieszo
  • (61%) Własnym autem
  • (43%) Dojeżdżam z innymi uczestnikami spotykań (ktoś mnie zabiera mnie do swojego auta)
  • (17%) Dojeżdżam z rodzicami, którzy przywożą mnie na miejsce


Wniosek: Ponad połowa z nas jest w stanie samodzielnie dotrzeć na miejsce spotkania, pozostali sobię radzą. Krytyczną grupą są Ci korzystający z komunikacji miejskiej i uzależnieni od rodziców.

7. Gdybyś mógł wybrać o której godzinie rozpoczynają się niedzielne spotkania TS, była by to:

  • (2%) 07:00
  • (4%) 08:00
  • (32%) 09:00
  • (49%) 10:00
  • (8%)11:00
  • (4%) 12:00

Wniosek: Piękny rozkład krzywej dzwonowej w odpowiedziach :wink: Ucinając skrajne odpowiedzi widzimy, że jeśli mielibyśmy zmieniąć godzinę rozpoczęcia spotkań to zdecydowanie na wcześniejszą. 9-10 to “optymlana” godzina startu.

8. Jak długo powinna trwać niedzielna rozgrywka według Ciebie?

Wybierz czas, który pozwoliłby Ci poczuć, że nie przyjechałeś na marne, a jednocześnie nie będzie dla Ciebie wykańczający.


Wniosek:
Osobiście myślałem, że 4h to mało i wszyscy wymiękają … okazuje się jednak, że 4-5h to porządany czas prowadzenia rozgrywek.

9. Czy denerwują Cię osoby, który opóźniają odprawę przez swoje spóźnienie?

  • (67%) Tak
  • (12%) Nie
  • (20%) Nie ma zdania


Wniosek: Więkoszść z nas nie lubi spóźnialskich (w końću marnują nas czas), ale też co pokazuje kolejne pytanie - jedynie 60% z nas uważa, iż takie zachowanie należ piętnować.

10. Czy uważasz, że spóźnienie na odprawę powinno być piętnowane?

  • (60,5%) Tak
  • (39,5%) Nie

11. Z jaki elementów powinna się według Ciebie składać odprawa przed rozgrywka?

  • (97%) Podział stron
  • (94%) Objaśnienie planu rozgrywki
  • (52%) Ogłoszenia parafialne: zmiany w regulaminie, informacje o życiu społeczności
  • (52%) SafetyBrief: Skrócone przypomnienie zasad bezpieczeństwa obowiązujących na spotkaniach TS
  • (32%) Chronowanie WSZYSTKICH uczestników rozgrywki
  • (50%) Chronowanie wybranych uczestników rozgrywki
  • (47%) Sekcja pytań i odpowiedzi: możliwość zadania pytań dotyczących regulaminu, rozgrywki, życia społeczności

A wiec standardzik - to co niezbędne a reszta na bok. Nie dziwi mnie, że prawie 50% odpowiadajacych nie dba o safety brief, Q&A, czy chronowanie wszystkich. Z pewnością uczestniczą w spotkaniach kilka razy w miesiacu, więc dla nich powtórka powtórki. Pamiętajcie jednak, że co tydzien jest u nas ktoś nowy, kto nie ogarnia …

Chronowanie wszystkich vs chronowanie wybranych - na chronowanie wszystkich zazwyczaj nie starczy nam czasu. Chronowanie wybranych jest zawsze zabawne - tak widzimy tych wszystkich, który nagle się kurczą i chowają za kolegę lub udają, że nie słyszą kiedy ich wołamy … :wink:

12. Jak “daleko” jesteś w stanie dojechać na miejsce rozgrywki?

  • (4%) W granicach komunikacji miejskiej + krótki spacer - jestem od niej uzależniony
  • (12%) Kilka kilometrów od granic administracyjnych szczecina - Dobra i Wielgowo to maksymalna odległość
  • (83 %) Kilkanaście kilometrów/max 30 minut jazdy autem od granic Szczecina - jeśli miejscówka jest dobra warto tam pojechać


Wniosek: Przyznam, że to pytanie było dla mnie istotne. Ilość miejscówek w Szczecinie kurczy się, a starą zasadę TS mówiąca że “Do miejscówki musi dać się dojechać komunikacją miejską” uważam, za mocno przestarzała.

Większość z nas nie ma problemów z wyjechaniem kawałek poza miasto, to otwiera nam nowe możliwości do poszukiwań terenów pod rozgrywkę.

13. Miejscówki aktualnie ogrywane na TS, uważam za:

  • (33%) Jest OK
  • (34%) Niewystarczające - potrzebujemy większej różnorodności i wyboru
  • (22%) Wszystko mi jedno jeśli mogę tam postrzelać

Poza tym w odpowiedziach zaproponowano m.in: kolonizację Stargardu, Zwrócono uwagę na brak CQB, lewobrzeże domaga się atencji.

Wnioski: Potrzebujemy nowych miejsc, choćby dlatego że kilka z obecnych też jest już na wyjmarciu. W kilka lat straciliśmy Wiskord, Dobrą, Wilegowo. Inne miejscówki są mocno kolonizowane, lub chętnie nawiedzane przez spacerowiczów.
Te które wykorzystujemy obecnie pozwalają nam na pewną rotację, ale dla części z nas jest ona “niezadowalająca”.

14. Czy znasz inne miejscówki, które moglibyśmy ogrywać w ramach TS i chciałbyś, aby ktoś z moderacji je sprawdził?

W tym przypadku pominę szczegóły i przeję do intepretacji.
Powtarzają się te sama miejsa, które znamy i w których pojawiają się klasyczne problemy: bliskość zabudować cywilnych, stan budynków.
Opcje kolonizacji/współpracy z pomniejszymi społczenościami airsoftowymi i gra na ich terenie też pojawiałą się w propozycjach.

Klasycznie zachęcam do podrzucania miejscówek, które możemy obadać.
Idzcie na sparcer, pojedźcie w jakies ciekawe miejsca. Pamiętajcie jednak, aby sprawdzić: czy teren jest “bezpieczny” i oddalony od zabudowań cywilnych; czy da sie tam zagrać w więcej niż 20 osób; czy jeśli zjezie się tam 20 aut, to będzie jeszcze gdzie grać; czy wpusciłbyś tam ludzi, gyby na teren wchodzi na Twoją odpowiedzialność?

Dziękuję serdecznie tym, których podzili się opcjami - chętnie je sprawdzę!

15. Czy byłbyś w stanie zapłacić drobną kwotę (2-10zł) za udostępnienie miejscówki do rozgrywki?

  • (1 osoba :slight_smile: ) Bezwzględnie nie.
  • (27%) Tak, zakładając że kwota będzie niewielka max 10zl.
  • (72%) Tak, nawet więcej o ile miejsce będzie ciekawe

Wniosek: Okazuje się, że wcale nie chcemy strzelac za darmo … choc w sumie jedziemy autami na miejscówkę, z replikami za średnio 1000zł, wywalić kulki za 50zł, ubrani w ciuszki za kilka stówek.
Od dawna robię podchody w tym temacie i rozpuszczając wici znalazłem miejsca “komercyjne”, gdzie przy średniej frekfencji TS możemy wejść za 10zł/os, ale też takie gdzie za wejście zawołano by od nas po 60zł/os za dzień…

Niczego obiecać nie mogę, ale może uda mi się podrzucić temat “platnego” strzelanai na taktycznym w wybrany weekend.

16. Czy chciałbyś, aby okazjonalnie organizowane były otwarte wieczorem/nocne rozgrywki podobne do niedzielnych spotkań?

  • (52,5%) Tak, sporadycznie wezmę udział.
  • (29,3%) Zdecydowanie tak, czekam na
    urozmaicenie
  • (18,2%) Nie, nie jestem zainteresowany.


Wniosek: Ja też chciałbym urozmaiceń. Zakładam, że 80% z nas chętnie pojawiłaby się na takim spotkaniu organizowanym w ramach TS… co bardzo mnie cieszy, bo jest to motywacją do organizacji czegoś “innego”.

17. Czy irytują Cię gracze, którzy opuszczają rozgrywkę w czasie jej trwania (niezależnie od powodu).

  • (41%) Tak
  • (59%) Nie

Wniosek: Powinienem inaczej skonstruować to pytanie. Problemem nie jest bowiem jeden gracz, który opuszcza rozgrywkę. Problemem jest grupa 5-6 osób, która nagle musi uciekać … co psuje balans i powoduje zamieszanie.
Podobnie jak sytuacja, gdzie po zakończonej rundzie przeliczamy ilość osób, planujemy rozgrywkę … a tutaj 30% przeliczonych oświadcza, że oni to tylko stali gadali, a tak na prawdę to się zmywają :wink:

Jest to chyba problem widoczny bardzije od strony organizatora, niz uczestnika rozgrywki.


Pozostawiam ten wątek niezakończony, abyście w końcu zmotywowali mnie do ogarnięcia tej ankiety :wink:

3 polubienia

Motywujemy cię do ogarnięcia tej ankiety

2 polubienia

dokładam swoje 5 kulek do motywacji

Wyniki z 6 i 12 średnio ze sobą korelują, zwłaszcza że wyniki w 6sce są trochę jak w wyborów z Rosji ( ponad 100%) - to albo oznacza że coś się popsuło albo osoby oznaczyly kilka pozycji - ma auto i jeździe z rodzicami np :wink:

Dodaj kiedyś pytanie odnośnie organizowania imprez. Jestem ciekaw ile jest tutaj ludzi chętnych do rozwijania środowiska a ilu (leniwych) biorcow.

1 polubienie

Pytania wielokrotnego wyboru … ja wiem, podawanie tutaj odpowiedzi w % jest mylące, nie chce mi się tego rozbijac na “x osób zaznaczyło a i b” :wink:

2 polubienia