Wymiana łożysk na kulkowe i DIY system szybkiej wymiany sprężyny (JG G36)

Witam witam i o zdrowie pytam. Dawno mnie tu nie było, na spotkaniach również. Mam nadzieję, że niebawem czas pozwoli na przyjazd do was, ale do rzeczy.
Zastanawiam się co będzie lepszym rozwiązaniem kupić gotowy GB V3 z szybką wymianą sprężyny i łożyskami kulkowymi 7mm np. od SA “Orion” (Szkielet gearboxa ORION™ V3 do replik AK Specna Arms EDGE™ - airsoft, asg, militaria) czy kupić osobno łożyska odpowiednie do stockowego GB od JG i wyciąć odpowiednie rowki w nim celem stworzenia szybkiej wymiany i czy taki zabieg wpłynął by negatywnie na tył GB?

Wycinałem szybką wymiane sprężyny w gearboxie v3 - nie było to jakies specjalnie trudne ale nie wiem czy nie łatwiej kupic gearboxa (chyba, że masz narzędzia i wprawę)

Ja wycinałem dremelem i kupiłem frez “DREMEL 9901 frez wolframowo-karbidowy”, wiec jakoś dużo nie zaoszczędziłem, z tego co widze ten szkielet gb jest dość tani.

tutaj temat: Szybka wymiana sprężyny - zrób to sam :) - #4 przez Gawron89

Waham się z zakupem, nie jestem do końca pewny czy będzie pasował P&P choć na zdjęciach wyglądają tak samo (tu chyba by była potrzebna wypowiedź serwisanta)
Jakieś problemy miałeś z użytkowaniem w późniejszym czasie? U mnie by miał pracować na sprężynie M130-M140.

musialem dać śrube i kawałek blaszki z tyłu prowadnicy sprężyny, żeby prowadnica nie mogła się wygiąć

Kup szkielet. Za 80zł nie warto się brudzić (dobra 100zł, bo jeszcze prowadnica)

Którą wersję szkielet w JG masz? Bo przez lata się one zmieniały:

  1. Łożyska polimerowe
  2. łożyska ślizgowe
  3. Łożyska kulkowe, ale bez QSC
  4. Łożyska kulkowe z QSC (tego na pewno nie masz)

Jeśli masz wersje szkieletu 1 lub 2 to nawet nie myśl o cięciu, kup od razu cały “lepszy” szkielet :slight_smile:

GB V3 na łożyskach ślizgowych. Myślałem nad wymianą samych łożysk na kulkowych, potem przypomniałem sobie o szarpaniu się ze sprężyną i wpadłem na pomysł wycięcia, ale to taki luźny pomysł.
@brzez na reddicie widziałem takie rozwiązanie.

Ja pomysl ukradłem z reddita, co prawda nie mam pojecia po co to robilem - w mp5k i tak za bardzo nie da sie mocniejszej sprezyny wsadzic, bardziej chcialem sie pobawic dremelem :smiley:

1 polubienie

Pamietaj, żę QSC to nie tylko rowki, aby skrzydełka przeszły, ale też miejsce gdzie te skrzydełka mają się zaprzeć.
Fajnie, gdyby po zmianie prowadnica była odpowiednio odciągana dla nadania jej sztywności - inaczej możesz być zaskoczony niemiło :wink:

Kawałek blaszki przykręcony do prowadnicy powinien wystarczyć, tak myślę .Mimo wszystko i tak kupię gotowy w razie jak by mi miało nie zadziałać albo bym coś nie tak zrobił.

Nawet podkładka poszerzana daje rade :wink:

Kup kup … bo jak coś walnie to zapłacisz podwójnie (za tłok i za zębatki pewnie :wink: )