Taktyczny Szczecin - szkolenia

Dzień Dobry Państwu,
weszliśmy w 2023 wraz z zespołem moderacyjnym chcielibyśmy, aby w tym roku nasza społeczność spotykała się nie tylko w niedzielę i nie tylko aby wymieniać się kompozytem.

Ze swojej strony chciałbym podjąć temat szkoleń i kursów - airsoft to nie tylko kulki, ale też tematy okołosportowe, medycyna, serwis, taktyka. Może też chcielibyście rozwijać się w innych tematach.

Grono forumowiczów ma szerokie “dojścia” do ludzi, którzy za darmo lub niewielką opłatą chętnie podzielą się wiedzą. Zakładam też, że wielu z Was byłoby w stanie poprowadzić szkolenie z wybranego zakresu.

W podstawie tego pomysłu było zorganizowanie kursów pierwszej pomocy, być może też podstaw medycyny pola walki.

Kieruję więc pytanie do Was otwierając dyskusję:
Na jakiego rodzaju szkolenie chciałbyś się wybrać? Jak możemy pozwolić Ci rozwinąć twoją pasje?

1 polubienie

Chętnie zobaczyłbym szkolenie z trzymania repliki jak karabin a nie marker do paintballa :wink:

2 polubienia

Tak zupełnie na serio, chcesz poprowadzić takie szkolenie?:slight_smile: Wielu nowych nabawi się skoliozy jak nikt nie nauczy ich podstaw. Możesz to zrobić Ty, albo miłośnik SpeedSoftu…

1 polubienie

Szkolenia to bym przeprowadził z asg ogólnie, bo ludzi trzeba nauczyć trochę taktyki jak grać w lesie. Fajnie jest kiedy masz łatwe fragi ale fajniej jest kiedy ustrzelisz kogoś bardziej wartościowego kto może ci dać trochę więcej niż wystające cielsko zza drzewa i banie się kompozytu.

2 polubienia

Franc, kmk, i kleszczu już przeprowadzili demo wersję na zeszłej niedzieli i było dość dobrze

1 polubienie

A na temat serwisu to dużo jest na YT, ale jak ktoś chce to można prywatnie nagrać co i jak.

1 polubienie

Oczywiście że jestem poważny. Z tego co zauważyłem ostatnio to poziom pod tym względem u 50% jest na poziomie żałosnym jak nie gorzej. Ja raczej nie mam odpowiednich kwalifikacji, ale jeśli nie znajdzie się żaden inny instruktor to naturalnie chętnie pomogę społeczności :grin:

Kiedyś próbowaliśmy robić szkolenia medyczne, ale jaki jest w tym sens jeśli na strzelankach nawet nie ma opatrunków? Jeśli znajdą się chętni to można załatwić instruktorów. Z moich informacji wynika też że w gronie administracji są osoby po tccc.

Także jestem na tak, serio :wink:

Idąć tym tropem: po co robić szkolenie z postaw strzeleckich skoro replika nie ma odrzutu? :wink:

Odpowiedz dla obu przypadków - bo możesz w ten sposób rozwinąć swoje kompetencje, nie wyglądać z replika jak paragraf, albo udzielić pierwszej pomocy koledze który w czasie strzelanki właduje się do studzienki kanalizacyjnej (prawdziwy przykład).

Gawron, przypomina mi się cykl treningów otwartych organizowanych w przeszłości - i padło z braku chętnych.
Uwazasz ze środowisko się zmieniło?

Take jest w nim więcej starych dziadów, ale też dużo młodego narybku :wink:

Może nie każdy chce biegać po lesie poznając podstawy taktyki i poszuszania się, ale może ktoś zechce dowiedzięc się czego na pokrewne tematy.

Mój plan:
Zapytaj ludzi czego chcą się nauczyć → Znajdź kogoś kto może ich tego nauczyć → Zorganizuj szkolenie → efekt:
a) wkurzaj się, że nikt nie przyszedł,
b) ciesz się, że 5 - 10osób nauczyło się czegoś nowego :wink:

Przy okazji, ja Wasze otwarte szkolenia wspominam dobrze.
Może nie cieszyły się super popularnością, ale mi dużo w głowie poukładały.

1 polubienie

Szkolenia odbywaly się gdzieś ukradkiem poza główny forum i każdy coś z nich wyciągał dla siebie. Czy to było ratownictwo, wysokościowka, prowadzenie i pilotowanie 4x4…
Trudno powiedzieć czy zmieniło się grono na forum, ważne że dalej takie rzeczy dzieją się

Owszem, tylko duża część z tych szkoleń jest dla znajomych znajomych.
Wiem, też że duża część osób zjeździła poł kraju, aby rozwijać się w różnych tematach …

Zacznijmy od podstaw :wink:

Staruchy już przejmują temat :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dajcie się młodym wypowiedzieć :smiley:

Ja wiem, że oni wszędzie byli i wszystko widzieli… ale może podzielą się tym, czego sami mogli by innych nauczyć :smiley:

Jeszcze się uczę w memy

4 polubienia

Ja bym zapytał: “a za ile?”

1 polubienie

Że tak napiszę - taktyczna kropka do śledzenia tematu :hand_with_index_finger_and_thumb_crossed:

Trzy spotkania ASG za mną. Z moich obserwacji bardzo podoba mi się koordynacja/dowodzenie @Francun .
Myślę, że ma bardzo wartościową wiedzę. Staram się na strzelankach obserwować Go i jak najwięcej się nauczyć od Niego :wink: zwłaszcza jeśli chodzi o taktykę/pomysły na atak. A na potwierdzenie tych słów miałem przykład gdy nie było koordynacji, co się równa mniejsza dynamika rozgrywki i problem z przejęciem punktu kontrolnego przeciwnika.

4 polubienia

Jestem za takimi szkoleniami. Napewno podniesie to poziom wiedzy wsrod mlodszych jak i starszych uzytkownikow forum. Mysle, ze wiedza z zakresu pierwszej pomocy moze byc wykorzystana nie tylko w trakcie rozgrywek ale i w prawdziwych zyciowych sytuacjach. Tak samo z taktyka szczegolnie w trakcie scenariuszy niektorzy moga sie zagubic co nalezy robic i jak poruszac sie w kryzysowych sytuacjach np. ostrego ostrzalu lub przygwożdzenia. Dobra taktyka w obu zespolach napewno wplywa korzystnie na plynnosc gry i jej zmiennosc w trakcie, a nie ze jeden z zespolow jest przez cala runde przygwozdzony i nie wie co jest grane (sytuacja przykladowa). Pozdrawiam