Stargard - nowe limity

Odpal stare filmy Heroda. Sprawdzisz tam, jak wyglądało cqb na full auto, na taktycznym.

1 Like

zapytaj kogoś jak kiedyś się grało full auto cqb bez limitów :smiling_imp:

Pragnę zauważyć że forum asg to nie Wersal a wulgaryzmy są istotną i integralną częścią języka tak mówionego jak i pisanego i jeśli nie są kierowane personalnie celem obrażenia a tylko slużą wzmocnieniu wypowiedzi to uważam je za dopuszczalne
A w tym przypadku wzmocnienie wypowiedzi było kluczowe do zachowania mocy przekazu w jak by nie patrzeć istotnym popularnym temacie wywołującym emocje

2 Likes

Cała dyskusja wyszła prawdopodobnie z tego że owszem gra na kluczewie opiera się o budynki i są one jak by nie patrzeć kluczowe ale nie można ich porównać do Unikonu, Wiskordu czy Skwierzyny asgateku głównie z racji ilości czasu realnego grania w tej zamkniętej przestrzeni.
Na Stargardzie bardzo często gra robiona jako cqb wygląda tak że w budynku nie jest się ani chwili albo gra się w nim 10min jeśli uda się wejść a na unikonie czy kiedyś wiskordzie a nawet na skwierzynie 90-100% gry odbywa się „pod dachem”
Porównania do TVP wychodzia z tego że ta dyskusja mogła by się odbywać na grupie Stargardu ale wprowadzono cenzurę …

3 Likes

Odpuść w końcu człowieku… To nie Twoja sprawa jakie ustalamy limity…

1 Like

Mistrzu, majaczysz bo piszesz do samego siebie i ciągle się powtarzasz :wink: ucichnij tak jak nas prosisz o nie komentowanie waszego środowiska :wink:

1 Like

Ja lubię dyskusję lubię twórcze spory nawet jeśli nie przyniosą one efektu to zawsze podnoszą poziom środowisk
Dostałem co najmniej kilka wiadomości już na temat tego jak zrobić te 1.14 i czy przy takich czy innych warunkach może być tak że nie wejdzie się na grę.
Jak wyglądają realne te joule w stock replikach ich przeliczenia i podobne
Czyli ludzie są bardziej świadomi dzięki temu
Czego nie lubię to:

• odpuść
  • Skończ
  • Znudziłeś się
  • itd
    czyli sztucznego ucinania niewygodnych tematów bo to cofa a nie rozwija
    Najciężej przyjąć krytykę poparta argumentem bez możliwości odparcia merytorycznego tylko na zasadzie bo ta i chu.
    A komentuje to wszystko jako regularny szeregowy gracz w Stargardzie bez wpływu w tym i każdym innym momencie środowiska szczecińskiego na tamte zasady
    I każdy tutaj komentujący wydaje mi się powinien komentować to jako uczestnik i odbiorca bez okrasy bycia innym środowiskiem
2 Likes

Jeśli to do mnie a tak wnioskuję to pamiętaj nigdy nie proszę o nie komentowanie środowiska
Jest kompletnie odwrotnie zawsze prosze właśnie o krytykę i komentarze bo tak się buduje najlepsze rozwiązania

1 Like

Więc wyciągasz błędne wnioski :wink:

“ucichnij tak jak nas prosisz o nie komentowanie waszego środowiska” - przecież to Bart zarządza tamtym środowiskiem, on zmienił limity - on należy do “tamtego” środowiska.

Moje środowisko to TS, sąsiednie do SŚA, skoro znajdujemy się obok siebie uważam że NASZE forum TS może służyć jak najbardziej do komentowania zachowania i poczynań sąsiadów. Tym bardziej że gracze z TS uczęszczają na rozgrywki SŚA więc czemu brak możliwości komentowania ich zmian?

2 Likes

Mea culpa sorki nie spojrzałem do końca kto pisze
Tak zmieniłem już posta edytowałem znaczy się bo zachęcałem do nie komentowania tutaj ale jeśli zablokowano taką możliwość tam to pozostają tylko wolne media

2 Likes

Ale głupio komentować zmiany w środowisku gdzie nie jeździsz na gry, TS jedziesz na gry leśne, a jak CQB to do Stargardu, ja jeżdżę na TS jak chce polatać w lesie i @1Ghost1 umyj język mydłem w full auto, a w SŚa to samo tylko na semi.

Kiedyś tak było. Za czasów forum S.T.Re.F.A.

2 Likes
  • Dzisiaj wprowadzamy limit globalny na wszystkich miejscówkach orgaznizowanych przez SŚA na 1.14J (z małą tolerancją) przy docelowych kulkach.

Ogień pojedynczy dotyczy wszystkich miejsc, poza obiema kotłowniami, gdzie będzie dowolność w wyborze.

Skąd taka decyzja?

1. Zwiększenie dynamiki strzelanek.

2. Na lotnisku są budynki a gra często odbywała się poza nimi.

3. Wszystkie wyjazdowe strzelanki są na miejscówkach CQB.

4. Wyrównanie szans na polu walki od samego początku przygody z ASG.

5. Możliwości finansowe nie wykluczają nikogo (nie występuje wyścig zbrojeń).

6. Zwiększenie bezpieczeństwa podczas spotkań.

Ten limit obowiązuje de facto od sierpnia zeszłego roku, dzisiaj zostaje wprowadzony oficjalnie.

Docelowe waga amunicji daje nam możliwość wyboru, czy chcemy mieć duży zasięg ale wolno lecące kulki, czy krótki zasięg i kulki lecące szybciej - wszystko w ramach 1,14J.*

• „przez SŚA na 1.14J (z małą tolerancją) przy docelowych kulkach.”

1.14J z czego na FB pisane było że tolerancja do 1.2Ji każdy bawi się jak chce :wink: a to 0.25g a to 0.45g → byle być w limicie J.
Miłej zabawy dla posiadaczy HPA z 0.4 kulkami i speedowkami :slight_smile:

• „Ogień pojedynczy dotyczy wszystkich miejsc, poza obiema kotłowniami, gdzie będzie dowolność w wyborze.”

Czyli zgaduje że w lesie pojedynczy a w kotłowni można fullauto? Jak dla mnie bardzo niejasny zapis.

• „1. Zwiększenie dynamiki strzelanek.”

Dynamika zależy od graczy - czy im się chce i jaki jest teren. Fakt faktem że limit wprowadzony zmniejszy te dystanse co przełoży się na dynamikę rozgrywki lecz dalej nie jest to lekarstwem.

• „2. Na lotnisku są budynki a gra często odbywała się poza nimi.”

Skoro poza nimi, to może zasada boczniaka w budynku a nie zniesienia wszystkiego do tego samego, zamysł taki że teraz nagle zacznie się grać tylko w budynku?

• „3. Wszystkie wyjazdowe strzelanki są na miejscówkach CQB.”

Gdzie w większości organizatorzy ograniczają swoje CQB do wagi kulek 0.25g a nie losowo dobranych byle spełniać limit J :slight_smile:

• „4. Wyrównanie szans na polu walki od samego początku przygody z ASG.”

Głupota jakich mało :slight_smile: co oznacza wyrównanie szans? Gdzie jest wyrównanie kiedy ktoś kupi replikę za powiedzmy średnie pieniądze i pierwsze co od razu musi wymieniać sprężynę czy stosować inne zabiegi aby zmieścić się w limicie bądź po prostu przerabiać aktualną replikę bo jest dostosowana pod wyższą moc? Gdzie sprawiedliwość dla DMR, czterotaktu? Przecież łazicie też po terenach poza budynkiem.

• „5. Możliwości finansowe nie wykluczają nikogo (nie występuje wyścig zbrojeń).”

Zawsze był, jest i BĘDZIE wyścig zbrojeń :slight_smile: zrobienie dobrej jakości CQB również wymaga wkładu finansowego.

• „6. Zwiększenie bezpieczeństwa podczas spotkań.”

Jakie zwiększenie skoro pozwalacie na dowolną wagę kulki? 0.25g vs 0.45g nawet przy limicie 1.14J odczuwa się całkowicie inaczej więc jak większość tych podpunktów „naciągane”.

Osobiście jako gracz który większość czasu spędza w środowisku TS, a raz na jakiś czas pojawia się na SŚG mam mieszane uczucia co do zmian w ich środowisku. Ani nie popieram, ani nie neguje. Prawda jest taka że gracze tam się udzielający zweryfikują czy to się przyjmie czy też nie.

4 Likes

Ale dlaczego głupio? Czy ja komentuję co dzieje się w środowisku które jest np w Niemczech? Ich limity itd? Komentuję środowisko które jest sąsiadem co do naszego i jak najbardziej mam do tego prawo - wolne media tutaj mamy.

Komentują tutaj ludzie którzy mają styczność ze środowiskiem, chcieliby mieć bądź mieli. To że pojawię się raz czy dwa do roku w SŚA nie oznacza że nie mam prawa wydać swojej opinii na temat ich zmian w regulaminie rozgrywek.

A to gdzie Ty jeździsz to twoja sprawa, możesz nawet w swoim pokoju bawić się w żołnierzyka i mieć fullauto 17J A CO KTO ZABRONI, mam to gdzieś.

2 Likes

Popieram przedmówcę zwłaszcza w temacie iż tamte środowisko zablokowało możliwość dyskusji u siebie a tu stara się też zabronić wypowiedzi graczy co raz kiedyś u siebie goszcza

4 Likes

Treść nie wnosząca niczego do dyskusji - usunięta; NaziMod Gawron :slight_smile:

1 Like

Treść nie wnosząca niczego do dyskusji - usunięta; NaziMod Gawron :slight_smile:

Btw. Odchodzisz od tematu którym jest wyrażanie opinii na temat zmian które wprowadzili Bracia Daniłowicz w Stargardzkim środowisku.
Ja swoją opinie wyraziłem.
Ograniczenie do 1.14J w grach w ktorych na 30 graczy do budynku wchodzi może 6 max 10 a reszta biega do okoła lepszy jest wymóg posiadania i używania sprawnego boczniaka.

Trzymajcie się tematu dyskusji - jeszcze jedna wypowiedź poza tematem - czyli nowymi limitami skończy się warnami na forum.

4 Likes

Uff ależ tu emocji …

Jako Moderator o “niemieckiej duszy” pozwoliłem sobie wywalić fragmenty dyskusji której nie wnosiły niczego merytorycznego, bądź były przytykami osobistymi.

Jeśli:

• macie problemy natury osobistej, to umówcie się na wódeczkę, aby dać sobie po mordzie albo się zbratać.
  • jeśli kręci Was historia miast i ich nazwy wstąpcie do kółka historycznego - tam uwielbiają takie tematy.
  • Twój komentarz nie wniesie nic merytorycznego do dyskusji - daruj sobie - świat przeżyje bez Twojej opinii.

Jednocześnie:

• mile widziana jest merytoryczna dyskusja i wyrażanie opinii, która dotyczy limitów.
  • macie prawo komentować wydarzenia w ŚSA, to nasz sąsiad więc wielu z Was będzie żywo zainteresowana tematem. Tak długo jak nie obrażacie nikogo i komentarze są merytoryczne - śmiało, komentujcie.
  • Jednocześnie szanujcie decyzję osób związanych z Administracją ŚSA - ich teren, ich zasady. Nikt nie każe Ci tam jechać, jeśli nie podobają Ci się reguły. Nie masz prawa więc niczego żądać, ani wymuszać zmiany tej decyzji.

Od tej chwili dyskusje niemerytorycznie, wycieczki personalne i zwykłe lanie wody będzie nagradzane tymczasowym uciszaniem :wink:

6 Likes