Rozgrywka - Wojna w Iraku

Witam . Chciałbym przedstawić pewny rodzaj rozgrywki z wykorzystaniem piętrowego budynku . Aktualnie nie byłem we wszystkich miejscach owych strzelanek więc nie jestem w stanie zaproponować konkretnego rodzaju budynku . Tutaj stawiałbym na czyjeś doświadczenie , propozycję aby doszlifować ten rodzaj rozgrywki . Mam nadzieje ,że już gdzieś tego nie widzieliście . Do rzeczy :

WSTĘP

  1. Irak, okolice Bagdadu , 20 listopada 2014 r. Godzina 9;00 . Ulica Bagdadu ciągnęła się od horyzontu do horyzontu. Zupełnie jakby jakiś olbrzym wziął rolkę taśmy i rozwinął w poprzek pustyni. Konwój 3. Batalionu 5. Pułku Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych musiał na niej wyglądać z daleka jak szereg mrówek niestrudzenie zmierzających do mrowiska.

  2. Na przedzie jechały cztery Abramsy, za nimi podążało kilka Hummerów, Po prawej stronie, w odległości kilkudziesięciu metrów od konwoju pojawił się nieduży wał ziemny ciągnący się równolegle do niej. Czyżby Irakijczycy zablokowali drogę wzdłuż szosy?

  3. Tom! Skieruj karabin w prawo! – powiedział do strzelca. Ten od razu wykonał rozkaz.
    W tej samej chwili rozległ się krótki świst i Hummer jadący za nimi stanął w płomieniach.
    Na szczycie ziemnego wału rozkwitły ogniki luf plujących pociskami, które zabębniły po karoseriach pojazdów.…

  4. Major Adam Stalker wtulił głowę w piach w momencie, gdy pociski z kałasznikowa uderzyły w ziemię kilkanaście centymetrów od niego. Odruchowo spojrzał do tyłu. Kilkanaście metrów za nim płonęły dwa Land Rovery podziurawione kulami jak sito.

  • Fucking hell! – pomyślał major. Rozkazując donośnym głosem do budynku po lewej !

AKCJA

1.Drużyna 12 osobowa ( możliwość regulacji ilości osób w załodze konwoju ) , ma za zadanie uchronić się w piętrowym budynku przed atakującymi ich z każdej strony Mahdystami . Możliwość zastosowania czasu przez ,który Konwój ma być jeszcze żywy ( dowódca ) .

  1. Reszta osób grających rolę Mahdystów za wszelką cenę atakują Majora Adama Stalkera wraz ze swoimi ludzmi ,który chroni się w budynku i czeka na posiłki ,które nigdy nie nadejdą :slight_smile: .

Jest to odwzorowanie pewnej realnej akcji gdzie pewna grupa żołnierzy musiała przetrwać właśnie taką akcję i co prawda im się udało . Jak pójdzie Tobie wraz ze swoim konwojem :slight_smile: ? Pozdrawiam .

Bardzo ładnie opisane dopisz jeszcze scislejsze zasady np. Medyk itp. O akcji czytałem i oglądałem dokument :slight_smile:) jedyna miejscówka z budynkiem to narazie wiskord myślę że da się tam zorganizować coś z przewagą atakujących :slight_smile: możemy zrobic mini scenariusz z obowiązkową stylizacją i stałym przydzialem drużyn. To co napisałeś to początek trzeba to rozwinąć i urozmaicić i małe zadania jak np. Zrzut amunicji obok budynku jak to miało miejsce czy np. Po godzinie ewakulacja do danego punktu. Pracuj nad pomysłem bo wydaje się być obiecujący .

Do tego pomysłu mogę wtrącić jeszcze takie cele misji :

KONWÓJ

1.Utrzymać się w strefie obronnej budynku przez ( xxx minut )
2.Dołączyć do piechoty Rangersów utrzymujących pozycje ( xxxx metrów stąd )
3.Wspólnymi siłami przedostać się do strefy zrzutu amunicji / budynku wroga z amunicją na przedmieściach )
Nowe cele Misji :
1.Utrzymywać strefe amunicji przez ( xxx minut ) po czym ruszyć ( była by ustalona czas i miejsce ) do danej strefy gdzie mamy przejąć dyskietkę wraz z paczką narkotyków ,która zawiera informację na temat lokalizacji ( czegoś-kogoś )
2.Ewakuacja w danej strefie ( ostrzegam samolot będzie tam tylko raz - lepiej się nie spóźnić )

MAHDYŚCI

1.Prowadzić stałe ataki na budynek rządowy , w którym znajdują sie żołnierze USA
2.Morzem ognia deptać /rozstrzelać Konwój
3.Otrzymując informację o próbie przejęciu amunicji ( brak dokładnych danych na ten temat )zebranej trupom wojsk USA , natychmiast rozpocząć szturm i za wszelką cenę przejąć amunicję w określonym czasie ( taki sam ile ma wytrzymać konwój )
4.Ruszyć niezwłocznie przekazać dyskietkę i paczkę Mahdystom .
5.Z dyskietka czy bez atak na przygotowujących się do ewakuacji żołnierzy USA

Wpadłem jeszcze na pomysł by wtrącić do owej rozgrywki/scenariusza kolejne koalicję ,które znalazły by się tam przez przypadek . Wszystkie zadania były by utrudnione ponieważ nikt by nie wiedział czego się spodziewać po koalicji GreenGhostów - Praktycznie przeszkadzali by Oni w rozgrywce ,któreś z nacji więc :

Global Terror - Pod taką nazwą działali by działacze Delty :

Do akcji wkracza wysłana przez Główne Dowództwo 5 osobowa jednostka Delta Force : Ich zadaniem było by polowanie na grupę GreenGhostów . Obie te koalicję miałyby się wzajemnie eliminować w samym środku walki co jednoszczenie przeszkadzało by pozostałbym na prowadzenie zadań z czym wiążą się wszelakiego rodzaju problemy , typu : Delta Force zabiło Mahdystę . Od tej pory są Oni kolejnym wrogiem ,który trafia na ich listę zabójstw . Po czym Mahdyści dalej mają trzymać się swojego planu .

dowódca - Bradley
snajper - Foley
specjalista od broni ciężkiej - Connors
saper - Jones
medyk - Heller

Mahdyści - 2 medyków
USA Army - 2 medyków
Deltra Force - 1 medyk
GreenGhost - 1 medyk ( tutaj ilość osób do uzgodnienia )

W dopracowaniu zasad rozgrywki pomogą Ci te dwa artykuły
http://asg.malopolska.pl/ASG/Scenariusze/Podstawytworzenia/tabid/281/language/pl-PL/Default.aspx