Pytanie dotyczące akumulatora 11,1v

witam, myślicie że jak wsadzę akumulator 11,1v do wildhoga od g&g(Replika karabinka GC16 Wild Hog 12 - airsoft, asg, militaria) to mi nie padnie? i co ewentualnie wymienić aby można korzystać z tej baterii

najgorsze co może się stać to zmielić ci zęby na tłoku, miałem kiedyś G&G i nie miałem problemów. C
o prawda jechałem na NiMhu, ale nie wiem czy tu jakaś różnica.

A co do zębów to se zmieliłem dając za mocną batkę do za mocnego silnika na słabej sprężynie i cały dzień na singlu. Ares. W cymie kiedyś brat zmielił stockowy tłok dając jej lipo 11.1, ale tam już wszystko było wysłużone, więc ciężko mi powiedzieć czy kwestia 2 przypadków czy ma to jakieś powiązanie.

1 polubienie

Zależnie od wersji szkieletu która dostałeś, albo tłok, albo głowica tłoka (jak zaczniesz strzelać na pusto).

Strzelanie na 7.4v jest jak jazda autem do 3ciego biegu - bez sensu.

Nawet jak jebnie to będzie warto :wink:

4 polubienia

a myślisz że najpierw opłaca się upgrade-ować tłok itp czy kupić baterie? i wiesz może kto mógłby przy ewentualnym zepsuciu repliki spróbować ją naprawić?

Nie wiem jak teraz ale g&g ms solidne części. Tak na prawdę póki czegoś nie zmieli to nie wiem czy jest sens grzebać :man_shrugging:t2:

Chociażby serwis w shotgunie. Z forum pewnie nikt się nie zgłosi na zapas :stuck_out_tongue:

@FRIK prima aprilis było dawno temu :wink:

G&G w stoku ma fajne: szkielety, zębatki i silniki.
w G2 można jeszcze oszczędzić tłoki i komorę.

W G1:

  • komora gnój. (luźne jak prostytutka na emeryturze)
  • tłok gnój. (większość G&G trafia na serwis bo po zmianie na 11.1v zmieliło 3,4 i 5 ząb … tłoka )
  • głowica tłoka gnój
  • cylindry gnój (anodowane alu), ale są też wersję z klasycznymi cylindrami.
  • w wersjach polimerowych trafiały się jeszcze lufy z anodowanego alu - co to za badziew…

W G2:

  • zawsze padaj jedno i to samo łożysko.
  • głowica tłoka jest podciśnieniowa. (niby szczelna, ale nikt podciśnienia nie lubi w tym miejscu)

W G3:
O G3 nie rozmawiamy. Popełnili błąd i zaparcie brną w “zajebistość” wprowadzonych tam pomysłów.

@szukam_nazwy sprawdź jakiego koloru masz tłok - jeśli czarny (stary) to pewnie po wrzuceniu 11.1 po przelataniu 5-10 tysiącach kulek istnieje szansa jego uszkodzenia.
W tym przypadku i taka będzie już pewnie czas na usunięcie wszystkich problematycznych punktów repliki - koszt łączny 300-400zł (tłok, głowica tłoka, dysza, guma, robota).

1 polubienie

ja mam g&g robionego 10+ lat temu, w tedy i plastikowe cymy były lepsze xD

Prawda jest jedna i prawdziwa.

Jak ma się zepsuć to i tak się zepsuje :wink:
Wrzuć 11.1, zmieli - wymienisz.

dobra, czyli wracając do tematu, Nie muszę w takim razie wymieniać zębatek. jedyne co będę musiał wymienić(bo może się zepsuć) to tłok i głowica tłoka, tak?
pytam bo akurat stać mnie na kupno części i akumulatora

jak tłok pójdzie to będzie specyficzny dźwięk tarcia metalu. Mógłbym nagrać, bo aktualnie mam zmielony w m249, ale szczerze to mi się nie chce. Nie jest też nigdzie powiedziane, że do tego dojdzie na 100%

czyli tylko tłok może się zepsuć, mam racje?

Było wałkowane. Nie chce mi się już… Jebnie to jebnie. Nie jebnie to nie jebnie. Może zdążysz złamać replikę w pół zanim coś w środku się zmieli…

2 polubienia

Myślicie że taki zestaw da radę? Zestaw cylindra do replik M4A1/RIS/SR16 - airsoft, asg, militaria