Pytanie do Cukrzyków

Witam
Pytanie kieruję do osób chorujących na cukrzycę (typu I), chodzących na strzelanki.

Gdzie chowacie przed rozgrywką pompę insulinową? Do plecaka? Do kamizelki? A może zawieszacie ją i odkładacie na czas trwania rozgrywki?

Pytam gdyż nie chcę mieć w przyszłości problemów. Mam obawy, że pompa insulinowa po paru mocniejszych trafieniach w nią może mieć problemy z funkcjonowaniem.

Dodatkowo czy oprócz jakiś szybkich cukrów (chodzi mi o np. Coca-colę, jakieś cukierki) oraz glukometru bierzecie coś jeszcze?

Pozdrawiam :>

@FreddyFazbear jeśli potrzebujesz zabezpieczyć pompę, aby móc grać to mogę Ci zrobić na nią za darmo “case” na drukarce 3d :wink: Jak sie da wpasujemy to w jakiegoś poucha, abyś mógł ją nosić na sobie :slight_smile:

5 Likes

Polecam amerykanski ifak pouch, nada sie. Ziomek z bdg tak lata ale nie mam fotek

Fajny pomysł, miło naprawdę z twojej strony, że chcesz to zrobić nawet za darmo :>. Wydaję mi się jednak, że pomysł z ifakiem @Brzydal_bdg jest lepszy. Skitram tam swoje rzeczy i to byłoby dobre rozwiązanie. Ale i tak dzięki za pomoc.

To gdzie schowasz to jedno, to jak dodatkowo zabezpieczysz to drugie. Jeśli boisz się o trafienie, to nawet w ładownice na Ifak wrzyciłbym warstwę chroniąca przed uderzeniem :wink:

2 Likes

Gawron dobrze gada. Zresztą ja bym się mniej bał o efekty trafienia kulką, a bardziej o skutki upadku / wywrotki.

A to się zdarza.

1 Like

Trafne spostrzeżenie, rozumiem, że muszę podać wymiary takiej pompy, żebyś mógł zrobić takie pudełko?(nie znam się na drukowaniu 3D, dlatego pytam)

1 Like

@Gawron89 to jednak dobry człowiek jest. Nie tak jak na mieście gadajo :wink:

3 Likes

Zawsze dzień dobry na klatce mówi

4 Likes

:slight_smile: Tak, wrzucić zdjęcia najlepiej, albo wpaść z tym, aby pomierzyć to i wrzucić próbę go jakiejś ładownicy.
Istotne jest zrozumienie zasady działania i umiejscowienia tego.

Sprzęt pewnie nie kosztuje 100zł, tylko pare tysi, więc każda forma zabezpieczenia z plastiku i warstwy amortyzującej upadki i wstrząsy jest pewnie mile widziana.

Jeśli elektronika nie jest projektowana/wykonana z założeniem działania przy wstrząsach to potrafią się odlutować/ukruszyć element układów scalonych… nawet w replikach zdarza się taki cyrk (padające mosfety w replikach VFC, gdzie łamie się nóżka jednego z elementów…).
A tutaj jak rozumiem jest to co najmniej kwestia zdrowia … więc po co ryzykować?:slight_smile:

1 Like

Rano wrzucę zdjęcia i pomiary. Niestety aktualnie nie jestem w Szczecinie więc nie dam rady wpaść. Damy radę :wink:Wymiary: 5,1cm x 9,4cm x 2cm
Mała uwaga: ważne, żeby pudełko miało otwór na ten kabelek.

wyglada jak dorodny dball albo innu anpeq Drukuj risa i wrzucaj na front repliki :joy:
#żarty

1 Like

Może się Medtronic(firma która produkuje pompy insulionwe) się zainspirowała :v? Kto wie, może ta pompa ma tam jakieś ukryte funkcje xD