Problem z podawaniem kulek (G&G CM16 SRXL)

Witam wszystkich!

Niedawno rozpocząłem swoją przygodę z ASG i zakupiłem replikę G&G CM16 SRXL. Na pierwszych strzelaniach na działce oraz leśnej strzelance nie było żadnego problemu. Przy którymś z kolei strzelaniu na otwartym polu do puszek, w celu ustawienia kolimatora, od czasu do czasu zaczął występować problem niepodawania i lub podawania dwóch kulek. Co może być tego przyczyną?

Magazynek: Magazynek mid-cap 120 kulek do replik typu M4/M16 - tan / czarny - airsoft, asg, militaria
Kulki: MadBull Precision BBs 0,28g lub biodegradowalne Specna Arms Core 0,28 g
Replika: https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-cm16-srxl-1152207751.html

Kulki Core to syf, zostawiają ‘pyłek’ wszędzie.
Wyrzuć te kulki. Wyczyść magi i lufę.

Jeśli nic nie modowales to tylko kulki/mag będzie tutaj winny. Istnieje oczywiście szansa, że posypały się elementy odpowiedzialne za synchronizację, ale zacznij od wywalenie Atego kulkopodobnego produktu i wyczyszczenia repliki :wink:

1 polubienie

Dzięki za radę! Odstawię je w takim razie i będę “strzelał, obserwował” po przeczyszczeniu. Zamówiłem przed weekendem na próbę opakowanie kulek Open Blaster. Nadadzą się? Co sądzisz o MadBullach? Zostać przy nich czy polecasz coś porządniejszego?

Kulki kupuj najlepiej firmy BLS albo Specna Edge, które też są robione przez BLS. w 90% nie ma z nimi problemów, jest duży wybór waagomiaru i rozsądna cena.

3 polubienia

Wypróbuję te kulki i dam znać jakie będą efekty :wink: Dzięki wielkie

kuleczki Bls rządzą …

2 polubienia

Po zmianie magów na metalowe Mid-Capy od E&L i kulek na BLS problem całkowicie ustąpił. Za każdym pociągnięcie spustu kulka wylatuje z lufy :smiley: Dzięki za rady Panowie :slight_smile:

2 polubienia

Jedna mała uwaga co do bls.
Wyposaż się w wyciory od palnej kaliber 22 i co worek kulek przeczyść lufę najpierw plastikową a potem przepoleruj filcową końcówką… Latają ladnie, ale co któraś partia zosawia osad na lufie

1 polubienie