Porządek że SPAMem

Zróbcie porządek z tymi frajerami co spamują na forum. A jak nie macie czasu to dajcie mi dostęp do moda. Co wchodzę (a bywam często) na forum to wyświetlaja mi się nowe posty i tematy ze SPAMem od kitajcow.

Obecne forum pozwala tylko na blokowanie po IP co jest regularne robione, ale jak pewnie wiesz IP jest jak majtki - zmienia się je często. Ręczne usuwanie też ma niewiele sensu.

Jest CloudFlare i podobne reverseDNS, ale nie mogę przekonać @KMK to przepuszczenia domeny przez niego :wink: “Nowy” TS będzie bardziej na czasie więc tam ten problem nie powinien występować :slight_smile:

Ja też mogę coś pomóc - dość sporo tu lurkuje, mogę banować boty.

Jak coś to też mogę pomóc przy stawianiu nowego TS (programista ~8lat expa). Mogę wysłać CV xd

Nowe forum będzie sobie pięknie żyło na https://www.discourse.org/, co pozwoli zrobić ustawienia community i dać użytkownikom możliwość moderowania forum. Ale wszystko z czasem…

Co do pomocy Brzez jak możesz odezwij się do KMK, on się zajmuje głównie migracją.
Do tego w powijakach jest też plan, albo już powoli działa, zrobienia fajniejszych profili użytkowników i systemu rejestracji na eventy :wink:

Ok, wysłałem mu PW.


Jeśli chodzi o system rejestracji na eventy, to kiedys myslałem żeby pisać taką “mape do airsoftu” gdzie można sie rejestować na eventy na całym świecie itd.

Niestety aktualnie nie mam aż tyle czasu ani za bardzo pomysłu jak by to miało wyglądać.

Mentalne Hi-five - ale takich systemów jest z 5 (tych które działają cały czas) i w sumie wszystkie są średnie :smiley:

Dzięki

No wlasnie takie były moje wnioski, zresztą nawet jakbym to napisał w miare dobrze to nie mam czasu żeby to popularyzować. Taki system bez użytkowników nie ma sensu. Chyba że bym to zrobił for-profit, zatrudnił sobie jakis marketing itd.

Dlatego na razie w czasie wolnym projektuje sobie smieci do airsoftu. Czekam na P90 - bede robił magazynek elektryczny :smiley: