Porada odnośnie celnosci

Witam zrobiłem tuning repliki, osiągnąłem całkiem zadowalający zasięg w granicach FPS, ale nie mogę pozbyć się 2 problemów
Niezależnie jak ustawie hop-up kulka zawsze leci parabola w dół oraz leci łukiem na końcu znosząc kulkę w lewo rzadko kiedy parabolą w linii prostej.
Planuję jeszcze gdy znajdę trochę więcej czasu zmienić lufę na dobrą lufę precyzyjną davinci.
Czy zastosowanie kulek cięższych niż 0.25 może w jakim stopniu zniwelować rozrzut i poprawić celność? i jak to ma się do zasięgu waga kulki / zasięg celność repliki.
Póki co lufę mam od specna arms moim zdaniem “laika” problem rozrzutu widzę w lufie. komora hop-up Gate eon series oraz gumka hop up maple leaf.
Teraz mam natłok pracy ale chciałbym pojawić się na spotkaniach w okresie wakacyjnym i chciałbym cieszyć się zrobioną repliką.
Pozdrawiam

  1. Zacznij od tego - gumk Mapla były fajne 3 lata temu, gdy były rewolującja. Teraz to przecętniak ze strasznie niską powtarzalnośćią wykonania - jedne są spoko, a w drugich kołnierz odpada po wyjęciu z woreczka… Skręcanie kulek jest typowe dla ML - ich element dociskający jest czuły na zastosowany docisk + czasami jest krzywy.
  1. Przede wszystkim jakość ma decydujący wpływ. Cięższe kulki są bardziej odporne na powiewy wiatru i dłużej zachowują energię = lepszej celności na danym dystansie.

3 . Jakiej długości jest lufa i jakiego cylindra użyłeś?

  1. Z jakiej długośsci dysze zastosowałeś?

  2. Jakiego dystanesa użwasz w komorze?

Szczerze kupiłem to co mi doradzili w sklepie musiał bym poszukać opakowań żeby dokładnie odpowiedzieć. Lufa 420mm resztę muszę poszukać a możecie polecić mi jakich firm najlepiej na przyszłość kupić gumke i dystanser?

Kup worek i testuj co lapie szczelność i ładnie kręci. Z klasyki ktora zawsze działa: Niebieski Madbull.
Z “nowych”: niebieski G&G z “daszkowym” dociskiem, Poseidon Pegasus, TNT silikonowa.

Każdy ktoś składa repliki ma swoje “ulubione” sety części, a często ogranicza nas dostępność rzeczy na rynku … :wink:

1 Like

dzieki

btw. nie zwalaj wszystkiego na gumke - jeśli replika jest nieosiowa, dysza zbyt długa i źle dobrana to sama guma niczego tutaj nie załatwi :wink:

zacznę od gumy i dystansera. a później będę dalej szukał. A jesteś w stanie polecić mi jakiś serwis lub osobę która zna się na tym i podjęła by się wyzwania na terenie Szczecina lub Goleniowa? Albo w drugą stronę które serwisy omijać ?

W Szczecinie oficjalnych biznesów w tym temacie masz dwa:
Shotguna ( https://shotgun.com.pl )
I mnie jako ASG BOX ( https://asgbox.pl/serwis )

Plus kilka osób parających się tym bardziej lub mniej oficjalnie.
Nie ważne komu porzucisz replikę - niech włoży w to trochę czasu i serce, a wyjdziesz zadowolony :wink:

1 Like