Pistolet mk23 HPA

Kupiłem o to taki pistolet na GG


Mam chęć przerobić go pod HPA dla CQB i nwj o co chodzi z gwintem

Bo nwj jaki adapter potrzebuje

Ta konkretnie klamka do CQB to słaby pomysł - ma baaaaardzo długi spust i zwyczajnie eliminuje ją to jako skuteczną zabawkę do CQB :wink:

Jeśli już bardzo chcesz …
wykręć ori gwint i sprawdz jak wygląda, porównaj z tym co masz na zdjęciu - różni producenci stosują różne gwinty (skok/rozmiar). Zazwyczaj da się rozpoznać je na zdjęciu :wink:

Ja mam ten pistolet i nawet mam dynksy do HPA (tylko standard US).

Jak bardzo chcesz to moge poszukać w piwnicy maga → spasować adapter hpa i zobaczyć jaki to ma gwint :smiley:

Mam wersje od STTI.

Nie polecam do CQB raczej. Miałem w planach zrobić konwersje na DMR z niego. U siebie miałem problem, że jak nie do końca wcisne spust - pistolet się zacina. Przy knowersji trzeba było wszystko rozbierać, żeby wyjąć zaciętą kulkę.

Mam (chyba) rozwiazanie tego probemu, wiec niedlugo znowu zaczne sie bawic w DMRke :slight_smile:

O, dzięki jak może, bo mi jest w leń troche ładować tak za każdym razem GG, i po prostu chce zrobić hPa, żeby w budynku mogłem normalnie grać

ok, udało mi się go znaleźć w piwnicy
Niestety nie moge znaleźć miernika do gwintów ani oryginalnego zaworka.

Ale wkręciłem i zmierzyłem dynksa hpa - ten do którego dałeś linka powinien pasować.

Chyba że masz wersje od Tokyo Marui - tam może być inny gwint.

wiec to czego chcesz to konwersja na HPA z wejsciem na magi z M4/mp5. Jeśli zamontujesz sam zaworek to bedziesz sie musiał przepinać wężem przy zmianie maga :wink:

1 polubienie

Ta, ale to i tak robi się pod CQB, to chyba nie będe zmieniał magów, albo po prostu wezmę szubkoładowarke przy sobie, jak będzie potrzebne kulki

jak Ci 20 kulek wystarczy to luz

Czyli zakładasz, że w CQB będziesz strzelał tak mało, że nie będzie potrzebna zmiana magazynka w trakcie akcji.

Nie powiem, ambitne założenie.

Jeszcze w lesie to bym zrozumiał (biegało się kiedyś z rewolwerem…): “jeżeli sięgam po krótką, to znaczy, że sytuacja się skiepściła bardziej, niż przewidywałem, i albo to, co mam załatwi sprawę, albo i tak już po mnie”.

1 polubienie

Miałem myśl kupić sobie rewolwer, ale 6 kulek i 20 to robirużnice

Może znajdę sobie taki mag że można podpinać niżej jakieś większe jak na filmiku

Wlasnie o tej konwersji pisałem :wink:

1 polubienie

Dlatego ja miałem rewolwer na 24 kulki :stuck_out_tongue:

Serio-serio, Tokio Marui takie cuda robi(ło?) - 6 komór w bębnie, ale do każdej wchodziły po kolei 4 kulki, a podawało do strzału po jednej. Łuski nie były wymienne, więc ładowało się każdą komorę bębna po kolei ale… 24 strzały były.

Ewentualnie taki coś, ale zamiast wersji glockowej, to do Twojego mk23… :wink: działa, tyle powiem


1 polubienie