Operacja Choszczno II: Jurij and his friends

Witam,

w imieniu grup MCAT, SFAT, SGS i Portalu AirsoftSzczecin chciałbym zaprosić was do udziału w imprezie: Operacja Choszczno II: Jurij and his friends.

Niecałe dwa miesiące temu nasza terenowa jednostka wywiadowcza, zdobyła informacje o wydarzeniach świadczących o szansie na pojawienie się komórki terrorystycznej, mogącej mieć coś wspólnego z wydarzeniami sprzed roku. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy że może to być zorganizowana jednostka oraz że są zdolni do prowadzenia operacji na tak szeroką skalę.

Dotarliśmy do człowieka, który jest bliskim współpracownikiem niejakiego Juriego. Aby ochronić nasze osobowe źródło informacji nie ujawnimy jego tożsamości na wasze potrzeby będziemy nazywać go “Magellan”. Nie możemy jeszcze potwierdzić jego doniesień, ale z dostarczonych informacji i fotografii, możemy założyć, że nasz kolega Jurij ma dość poważne powiązania ze wschodnimi ugrupowaniami separatystycznymi, dostarcza im głównie broń i materiały wybuchowe. Nasz kolega bardzo poważnie podchodzi do dywersyfikacji źródeł swojego specjalistycznego przychodu, dlatego rozpoczął działania związane z produkcją narkotyków. Jednak nie znamy jego klientów oraz rynków zbytu. Możliwe, że towar trafia kanałami przerzutowymi na wschód, może również trafiać do naszego kraju. Mamy prawdopodobne informacje o miejscach przeładunkowych, przerzutowych towaru. Informacje nie zostały jeszcze potwierdzone, więc nie podjęliśmy działań, czekamy na potwierdzenie i rozkazy z góry. Tydzień temu straciliśmy kontakt z “Magellanem”. Przegapił 3 terminy kontaktowe pod rząd, w żadnym z umówionych miejsce nie znaleźliśmy od niego informacji. Nie wiem czy nadal jest aktywny. Przed jego umilknięciem, doszło do incydentu na wschodniej granicy. Na parkingu stacji benzynowej wyleciał w powietrze samochód osobowy. Zginęło 5 osób 3 zostały ranne. Byli to przypadkowi cywile polskiego pochodzenia. Oficjalną przyczyną wybuchu jaką podaliśmy była awaria systemu LPG w samochodzie. Natomiast wszelkie dowody wskazują na to, że był to zamach. Ładunek został odpalony zdalnie. Skład chemiczny zgadza się z próbkami ładunków, które wcześniej dostarczył nam “Magellan”. Sytuacja się zaognia, może dojść do wybuchu powstania, dlatego trzeba działać szybko. Musimy jak najszybciej wyeliminować Juriego. Nie możemy sobie pozwolić na otwartą walkę z przeciwnikiem. Nie możemy zaostrzyć już i tak napiętych stosunków ze wschodem. Mamy wystarczająco dużo informacji aby przejść do działania.

Naszym głównym celem jest Jurij. Tym razem nie może się wywinąć. Musimy się dowiedzieć co stało się z “Magellanem”. Ponieważ został przez nas zwerbowany musimy go odszukać zanim zrobią to grupy ze wschodu. Dostaliśmy też zielone światło jeśli natkniemy się na miejsce gdzie produkują narkotyki. Mamy zabezpieczyć to miejsce. Jeśli coś pójdzie nie tak, nikt po nas nie przyjedzie, nie mamy dodatkowego wsparcia, jesteśmy zdani tylko na siebie.


Plakacik, autorstwa Montezumy [MCAT]

Zbiórka: Do godziny 06:00 – 17 lipca 2015
Można przyjeżdżać już 16 lipca w godzinach popołudniowych.
Miejsce zbiórki: Google Maps
Miejsce zbiórki - filmik dojazdowy: Filmik - Click [Wkrótce]


Rozpoczęcie: 06:00 - 17 lipca 2015
Zakończanie: 15:00 - 19 lipca 2015
Mapa terenu rozgrywki: Operacja Choszczno II: Jurij and his friends [Wkrótce]

Limit fps: Tak, według szczecińskich zasad z limitem.

 • 350 fps - repliki do walki na bliskie odległości,
 • 450 fps - repliki karabinów maszynowych, karabinów szturmowych, pistoletów maszynowych, shotgunów i innych,
 • 600 fps - repliki karabinów snajperskich,

Limit amunicji: Każdy rodzaj magazynka załadowany maksymalnie potrójną ilością amunicji palnego odpowiednika.
Dodatkowo amunicja luzem w postaci 300 kulek.

Miejsce: Bożejewko i okolice

Składka organizacyjna: 100 zł
[Płatne na konto do dnia 9 lipca 2015] [Po tym terminie wpisowe wynosi 150% kwoty podstawowej.]
Dane do przelewu - Click [Wkrótce]

Limit miejsc: 50 osób.

Pirotechnika: Zabroniona.

Zgłoszenia: Można podawać je na forum, wysyłając prywatną wiadomość lub zaznaczając swoją obecność w wydarzeniu na Facebooku.

Potwierdzeniem zgłoszenia będzie dokonanie przelewu na konto organizatora. (w treści przelewu wpisujemy imię nazwisko i nick)

Zakwaterowanie: Pokoje na terenie ośrodka. Każdy z uczestników będzie miał zapewniony materac.

Wyżywienie: Śniadania i kolację (plus grillem w sobotę) we własnym zakresie. W cenę wliczone są dwa obiady.Logistyka zabezpieczana we własnym zakresie przez uczestników:

 • Środki ochrony oczu,
 • Replika (amunicja i baterie),
 • Strój na poranne ćwiczenia (buty do biegania, koszulka, spodenki),
 • Nakrycie głowy (boonie hat/patrol cap, moskitiera),
 • Komplet mundurowy (w tym na czas działań nocnych),
 • Oporządzenie taktyczne (wymagana możliwość przenoszenia minimum 3 litrów wody),
 • Apteczka osobista,
 • Buty za kostkę,
 • Źródła światła (latarki, czołówki),
 • Bielizna na zmianę (trzy komplety),
 • Środki maskowania indywidualnego (farby do malowania twarzy, chusteczki nawilżone),
 • Wyposażenie nawigacyjne (kompas),
 • Przybory do notowania (notes, ołówki, długopisy, koszulki na dokumenty a4),
 • Nóż lub multitool,
 • Jedzenie (śniadanie i kolacja x2),
 • Śpiwór,
 • Środki higieny osobistej (zasypka do stóp, nawilżone chusteczki),
 • Środki odstraszające owady,
 • Naładowane telefony komórkowe,
 • Środki łączności (ręczne radiostacje obsługujące zakres PMR),  Logistyka zabezpieczona przez organizatora:
 • Mapa terenu działań (a3/a4),
 • Mapa terenu działań na urządzenia GPS (Garmin),
 • Świetliki i światła chemiczne,
 • Woda niegazowana do picia,
 • Dwa obiady
 • Lód,
 • Dostęp do sieci energetycznej,
 • Wydzielony parking,
 • Węzeł sanitarny

Operacja Choszczno 2015, będzie miała charakter symulacji militarnej. Scenariuszem chcemy nawiązać do misji ekspedycyjnej, odgrywając w pewnym stopniu działanie wysuniętej bazy operacyjnej(FOB). W Uczestnicy wcielą się w przybywającą w niej zmianę. Wszyscy zostaną zorganizowani w drużyny, które będą operować w okalającym bazę terenie, prowadząc patrole, rozpoznania, zasadzki i rajdy, a przede wszystkim zgrywać istniejące ekipy i osoby, które wezmą udział.

Szczegóły i aktualizowane informację znajdziecie na Operacja Choszczno II: Jurij and his friends

Gorąco polecam i zapraszam!

Zdjęcia autorstwa Karoliny Wojtas: Click!

Witam,

Niestety nie ma czasu na przygotowanie AAR z prawdziwego zdarzenia dlatego na szybko podzielę się moimi i B.R.o.S.'u (+ Szczepan) wspomnieniami oraz spostrzeżeniami po Operacji Choszczno II.

Przyjechaliśmy w 4 osoby - Mivak, Toobi, Szczepan (i.Ch) oraz ja - w czwartek wieczorem. Myśleliśmy, że zastaniemy na miejscu małą imprezę integracyjną, w którą z chęcią byśmy się wkręcili, wypili 1-2 piwka i poszli grzecznie spać. Nie było jednak tak miło. Poinformowano nas, że właściwie gra się już rozpoczęła, mamy liczyć się z opcją alarmu w nocy, a następnego dnia z rana czeka nas odprawa i pierwsze zadania. W nocy alarm faktycznie był. Wysłano nas na patrol w okolice bazy. Po kilkunastu minutach wróciliśmy nie znajdując niczego ani nikogo.

Piątek minął pod znakiem misji w terenie oraz QRF’'u w drugiej części dnia, na którym służba trwała aż do 06:00 rano w sobotę. W nocy oczywiście alarmy i ataki na bazę. Za bardzo się nie nudziliśmy, przy okazji wykonywania misji zaopatrzenia udało nam się wyskoczyć na chwilę nad jezioro.

Z soboty pamiętam, że była intensywna i nawet męcząca, jak z resztą cała impreza. Poza patrolami, rozmowami z mieszkańcami wiosek, zasadzkami i rajdami na pozycje Talibów, na pewno wartym zapamiętania był nocny atak na wioskę wroga, gdzie celem było wysadzenie magazynu z bronią i narkotykami w nocy z soboty na niedzielę: desant ze śmigła w wybranym przez nas punkcie, określenie czasu podjęcia, podejście i powrót w niemal zupełnej ciemności i oczywiście atrakcje jakie zaserwowali nam na miejscu Szuszwole były dla nas naprawdę atrakcyjne. W warunkach nocnych skuteczne i ciche podejście ułatwiła nam elektronika nawigacyjna. Ewakuacja przy ostrzale, po wykonaniu zadania była już nieco bardziej utrudniona. W każdym razie dotarliśmy do miejsca podjęcia przez transport z dwoma rannymi na pokładzie. Wrażenia - bezcenne.

Na niedzielę została nam już wisienka na torcie czyli zaplanowany w TOC’u i świetnie skoordynowany ze wszystkich stron atak na wioskę rebeliantów.

Z technicznego punktu widzenia symulacja bardzo udana. Wszystko co organizator obiecał zastaliśmy na miejscu. Za kwotę 100 zł otrzymaliśmy naprawdę dużo - m. in. 2x MRE, granaty GD-10 lub większe ekrany dymne (w zależności od funkcji), zalaminowane mapy A4 i A3, lightsticki, naszywki, wygodne materace, toaletę, nieograniczoną wodę pitną, samochody (śmigła) do transportu, radia RF-10, otwartą dla każdego strzelnicę, parking, grill, dostęp do kuchni i jeszcze trochę… Chwilę przed imprezą awarii uległ hydrofor i bieżąca woda w kranie była nieco ograniczona, ale była. I tak większość z nas korzystała z pobliskiego zajebistego jeziora.

Na imprezę jechaliśmy w nastrojach mocno neutralnych, ciekawi jak pójdzie chłopakom z organizacją. Nie zawiedliśmy się ani trochę. Czuć było, że Łukasz (MCAT) oraz Radek (SFAT) wraz ze swoimi ekipami cały czas czuwali nad przebiegiem wypadków i na bieżąco moderowali przebieg symulacji lub reagowali na techniczne problemy - zarówno te in-game jak i off-game.


Jako B.R.o.S. możemy kolejną imprezę (po KZR i.Ch’u) z całą odpowiedzialnością polecić jako punkt obowiązkowy w rocznym rozkładzie event’ów w naszym regionie.

P.S. Szczególne podziękowania należą się “Talibom” za wczucie się w role (m.in. fachowe zrobienie i podłożenie IED) oraz naszym kolegom z FT “Hitman” oraz “Assasin” za wspólne działanie.

Kilka zdjęć z naszej “Combat Camera”: Dropbox - Operacja Choszczno II - Simplify your life

Jako ciekawostkę podam, że mieliśmy na miejscy do czynienia z takimi oto “kleszczOmuchami”: Redirecting...