Okulary

Cześć, przeglądając stronę gunfire natknąłem się na to, iż przy praktycznie każdych okularach, siatkach jest podpis o tym, że nie zapewniają one ochrony oczu, i że odłamki mogą się przez nie przeciskać czy faktycznie jest duże zagrożenie tego? Jedyne okulary, które nie miały tego podpisu zaczynały się powyżej 200 złotych.

Polecam przeczytać ten artykuł i wyciągnąć samodzielnie wnioski.

A co do okularów za ponad 200 zł: są to zazwyczaj okulary balistyczne, które są już w stanie zatrzymać śrut z dubeltówki, więc jakieś plastikowe kulki są im niestraszne :smiley:

Wielkie dzięki, już wszystko jasne :wink:

A jakich okularow wy uzywacie? Mozecie polecic z czystym sercem?

ESSy :slight_smile:

Akutalnie UVEX IVO, ale planuje ESS CROSSBOW albo SWISSEYE NIGHTHAWK

Nie mniej jednak jest sporo tańszych okularów no od firmy bolle.

Bolle są jednymi z tańszych okularów, które wato polecić. Kupując sprawdzaj czy oksy mają certyfikaty odporności - rzecz jasna okulary bez nich tez “mogą” wytrzymać strzał czy dwa, ale na wielu grupach i forach krążą już legendy o przestrzelonych okularach od “chińskich” producentów, które sprzedawane są na GF i TG.

Po zakupie polecam przestrzelać mocną repliką. Jeśli mają popękać, skruszyć itd. to niech zrobią ta przy przestrzeliwaniu aniżeli na Twojej głowie :wink:

A ja polecam kupić atestowane i nie testować najmocniejszą repliką bo tylko sobie odprysk robisz na oksach.

@Piorun jeśli kupujesz sprawdzony model od solidnego producenta to ok, ale w każdym innym przypadku wole mieć porysowane oksy i pewność :wink:

Ps. nie najmocniejsza repliką (bo słyszałem o ludziach, którzy przestrzeliwują oksy na jakiś irracjonalnie wykokszonych replikach), tylko czymś z czego realnie możesz dostać z kilku metrów.