Noktowizja

To temat dla tych którzy chcą się pochwalić swoją noktowizją, dalej mam to marzenie żeby kupić swoją zabawkę i ciekawy jestem co polecacie

Mi się marzy to:

Po obejrzeniu tej recenzji:

Nie mam wątpliwości.
Jak uzbieram kasę - kupuję !

A ty śmieszku, a na poważnie?

Piorun,czego oczekujesz po tym temacie?

Ja zawsze chciałem mieć lunetę termowizyjna :smiling_imp:

Na dobrą sprawę szukam czegoś do 1500 zł, czyli gen 1 i 1+ co najwyżej mogę liczyć, myślałem o czymś co dam radę potem po przeróbce podczepić do hełmu, ciekaw jestem jakiej wy używacie noktowizji. No i jestem świadom że na wmasg istnieje spory temat.

To to co zalinkowal Bober bedzie dobre. Gen0.5 ale dziala na pioziomie wczesnej gen1.

Piorun, szczerze - jak zobaczyłem, ile trzeba dać za sensowne nokto, to podziękowałem. Wydawanie takich pieniędzy na zabawkę, której użyje kilka razy do roku (a i to - jak dobrze pójdzie) zwyczajnie nie jest dla mnie.

Jeśli stać Cię na zakup noktowizora generacji 2+/3, to rzeczywiscie - robi robotę.

Jak chcesz iść w Gen. 1 / 1+, to wolna wola szlachecka. Macałem to, co ma Master, i w tych konkretnych warunkach nie było tragiczne (ale też warunki macania nie były reprezentatywne. Znaczy nia miałem okazji przejsć się z tym po lesie).

Ja zostaję przy zwykłej latarce. Nie mam czterech tysięcy złotych (lub więcej) do wywalenia…

Dokladnie od 20 do 40 tysi za lunetke termo to nie do ASG :smiling_imp:

tylko, że temat jest o noktowizji…

Obczaj najpierw wątek: WMASG - Airsoft & Guns - skarbnicę polskiej wiedzy o noktowizji i zarazem dowód biedy naszego społeczeństwa:)

Za swoje gen 1 yukon 1x24 dałem 350 zł - ogólnie jest to katastrofalna przepaść w porównaniu do wyższych generacji z uwagi na wiele czynników, ale coś tam idzie z iluminatorem podczerwieni zobaczyć, mogę Ci nawet pożyczyć to sobie pomacasz jak masz wolne CR123 :slight_smile:.

Najtańsza opcja na gen2 to albo czajenie się na stare ps-2000 na olx/allegro, albo szukanie przetwornika na e-bayu z państwa innego niż z USA i klecenie czegoś samodzielnie w oryginalnej obudowie od pvs14, wydmuszce-replice pvs, czy w druku 3d, czy rurkach z leroymerlin.

Na e-bayu walka jest potężna o każdą dobrą tubę i strasznie niska podaż - przy czym jak Piorun dorzucisz jeszcze 500-1000 złotych to jest to osiągalne w takim budżecie, zgłoś sie do w2o albo trzmiela na wmasgu, może coś poradzą…

Ewentualnie za 200-250 funtów można używaną tubę gen2 sprowadzić z UK bez większych problemów z tego co się orientuję i w okół niej coś zbudować w oparciu o obudowy z PVS, czy drukowane 3d
http://www.starlightnv.co.uk/buy_scopes_online.html

Poza tym masz do dyspozycji używki wojskowej noktowizji z olx/allegro i sklepy z nowym sprzętem ale to już budżet 4000-15000.

Ekspertem nie jestem. Ale kupowanie nokto z doświetleniem IR jest bez sensu w konfrontacji z graczami którzy posiadają lepsze nokto.
Twoją wiązkę IR widać w takim sprzęcie jak latarkę.
Chyba ze chcesz wykorzystać takie ten sprzęt w innych celach niż asg.

dokładnie, gen 1 ma ograniczoną użyteczność, tylko, że
a) nie zawsze konfrontujesz się z graczami gen 2…
b) jak masz użyć latarki podczas konfrontacji wobec składu z nokto gen 2 i bez, to już lepiej użyć ir+gen 1…
c) gen1 możesz wykrywać inne doświetlacze

Może i nie mam szans z generacja 2 jak się przekonałem na “DZR” po rozmowie z Boberem ale za to miałem przewagę nad ludzimi którzy nie mieli ich wcale. światło latarek było widziane z daleka a i chodzić po lesie z doświetlaczem można śmiało. Ja mam coś takiego Noktowizor Pulsar Challenger GS 1x20 KIT z mocowaniem na głowę - BRAK DOSTAW Z POWODU SANKCJI
Może i nie najlepsze ale jest. Ten konkretny łatwo dał się zaadoptować do hełmu.