Naprawianie hicapa

Zepsuł mi się hicap więc stwierdziłem, że rozkręcę i sprawdzę co się zepsuło.
Znalazłem przyczynę i zanim skręciłem stwierdziłem, że zrobię kilka zdjęć gdyby ktoś miał podobny program.

Zdjęcie nr1. Urwała się sprężyna

Zdjęcie nr2. Przeciągnąłem sprężynę przez jedną ze szczelin. Nie widać na zdjęciu, ale na końcu jest zagięta aby się jakimś cudem nie wysunęła.
Próbowałem wygiąć ładnie jak było na początku, ale tylko kawałek ułamałem i ciężko to zrobić trzymając całą sprężynę aby nie wyleciała.

Zdjęcie nr3. Jak to ma wyglądać przed skręceniem. Pamiętajcie o założeniu podkładki blokującej.

W skrócie jak rozłożyć hicapa. Niestety nie zrobiłem zdjęć, bo już go złożyłem.
Od dołu śrubka imbusowa - odkręcamy.
Pchamy zębatkę do góry, aby wypchać całość.
Ściągamy stopkę i wyciągamy całość. Ewentualnie sama wypadnie, nie pamiętam.
Odkręcamy śrubki krzyżakowe. Pilnujemy aby nie zgubić sprężynki od dynksa trzymającego kulki.
Zdejmujemy podkładkę blokującą, wystarczy podważyć ją czymś płaskim.
i tyle.

1 polubienie

Możesz wyrzucić specne z opisu :wink: Wszystkie Hi capy sa zbudowane na tej samej zasadzie (boxy też).

ostatni jaki rozkręcałem miał mniej śrubek xD

Nie ważne jak się dostaniesz się do środka, mechanizm będzie działał na tej samej zasadzie :wink:
Sprężyna ślimakowa, antyrewersal, i zębatka do pobierania kulek - jak na prawiłeś jeden, to naprawisz wszystkie (o ile są części ) :wink:

Oj dobra no. Miałem być bohaterem, a wszystko psujesz :frowning:

Ale przecież jesteś - dałeś przykład, że można :smiley: zamiast pokazać jak naprawić specnowe, pokazałeś jak naprawić wszystkie :stuck_out_tongue:

1 polubienie