mocowanie kamery contour roam 2

Witam Was koledzy, zwracam sie z prosba o pomoc. Mianowicie szukalem sposobu mocowania kamery contour roam 2 na szyne ris, szyne boczna na swoj karabinek m4. Wiem , ze jest przejsciowka , ktora zapewnia mocowanie kamery, ale jest ona dosyc droga moim zdaniem , poniewaz kosztuje okolo 130zl. Moze ktos z was ma jakis patent albo niepotrzebne mocowanie od swojej kamery contour , ktore jest mu niepotrzebne a ja z checia bym je przerobil :stuck_out_tongue: Niestety nie mam pomyslow w jaki sposob mogl bym ja zalozyc zwazywszy na to, ze mam tylko kamere bez zadnych akcesoriow. Dzieki za pomoc :stuck_out_tongue:

Pytanie jakie to wogole ma mozliwosci mocowania ?
Ja ostatnio myslalem nad mocowaniami kamer … tak zeby patrzec przez lunete - nie dodawac potem w afterze ale zeby source bylo nagrywane przez lunete.
Zrobilem trzy rozne montarze - na canona 600D, smartfona i na jeszcze inny aparat canona …
Tak naprawde zeby tylko i wylacznie zamontowac kamere … to wystarczy ci opaska uciskowa …
Jezeli ma byc wyzerowana na lunete to juz wiecej zabawy.
Ale proste rozwiązania są najlepsze.

Dwie opaski uciskowe do bocznego risa czy tez szyny… Czy też ma to wyglądać pięknie ?

Lenistwo to jest to słowo,mam goła kamerę Contour 2+ i posiada ona jak twoja 2 miejsca mocowania.Na śrubkę od spodu,i na szyny z boku.Mój patent dobrałem odpowiednią śrubkę + blaszkę i zamontowałem na szyny w broni.Mocowanie na szyny z kawałka plastiku wyciąłem 3 sztuki w kształcie zamkniętej litery U + blaszka mocująca do ris + 3 śrubki mocujące całośc.J ak wrucę z Koszalina wrzucę zdjęcia wieczorem.Plus za 5 zł kupiłem Orginalne mocowania Contour-> Ris

kolego to żadne lenistwo… nie rozumiem dlaczego mnie od razu atakujesz…??? poproszę w takim razie zdjęcia owej konwersji twojego autorstwa i daj mi namiary na sklep gdzie kupiłeś oryginalne mocowania za 5 zl…

Bez urazy ja dinozaur zalazłem na necie kilka rozwiązań,więc jednak można.


http://www.fotoplus.pl/inne/wyprzedaze/Mocowanie-do-szyny-MIL-STD-1913-Picatinny-Contour
Takie mocowanie zakupiłem w 2015 za 5zł na Allegro.pl,przepraszam za jakość zdjęć mój aparat padł

Co do śruby nie polecam dedykowanej : http://eltec.pl/VIDEO-vDSLR/Statywy-i-glowice/Statywy-i-mocowania-do-malych-kamer/Opaska-na-glowe-typ-B-ze-sruba-i-adapterem-14-do-kamer-sportowych-Sony-Action-Cam.html
Jest to nic innego jak polaczenie metalowej z kawałkiem plastiku,zastąpiłem to śrubą z hipermarketu i kawałkiem blaszki :
ŚRUBA DO KAMERY SM-1/4-CALA - 6155581957 - oficjalne archiwum Allegro
Użyta raz zastosowanie dla statywu

jesli chodzi o mocowanie na szyne ris to sam widzisz , ze nie kosztuje ona 5 zl ( udalo ci sie , jezeli kupiles na allegro za 5 zl ) tylko ponad 100zl, sam moge cos wykombinowac i kupic mocowanie i je przerobic, dla mnie to nie problem, chcialem tylko zapytac jakie patenty maja inni uzytkownicy. Pojedyncze mocowanie kosztuje w granicach 60zl wiec nie wiem czy sie oplaca kupowac doslownie kilka zloty taniej od tamtego i bawic sie w przerabianie.

Kosz domowej produkcji w moim wypadku to tylko czas.Śrubki blaszki itp. znalazłem w garażu,czy warto wydać kasę na Orginalne akcesoria?? W moim przypadku nie,kamerę zakupiłem za 20 zł jako zepsutą.Okazało sie ze batka jest rozładowana.Dłuższą chwilę była zamocowana izolką do risa i dawalo radę,widząć ceny dodatków w 2015 zrobiłem co zrobilem i nadal daje rade

PAULUS, jak chcesz to mogę Ci wydrukować.
Na szybko znalazłem coś takiego Contour Picattinny Rail Mount by lobster2b - Thingiverse (http://screenshot.sh/p/screen/103024903/fbqtglgnn)
Nie jestem pewien czy to dokładnie o to chodzi. Jak jesteś zainteresowany to korzystaj z opcji szukaj na powyższej stronie :slight_smile:
Drukowałbym z czarnego ABS za to wspomniane 5zł
(za pośrednictwem strony Online 3D-Druck Service in Berlin | Sofortangebot | Hubs )

Przy okazji się ogłoszę, że jak ktoś chce jakieś części z http://www.thingiverse.com to ja wydrukuję je za grosze. Moim wymogiem byłoby tylko zamawianie przez wyżej wspomniane Online 3D-Druck Service in Berlin | Sofortangebot | Hubs (link do mojego profilu) Cenami się nie przerażajcie, po złożeniu niezobowiązującego zamówienia mogę je edytować.

Wiewiór do tego mocowania musisz dodac ogranicznik bo bedzie się zsuwać.Dokładnei takie coś https://media.midwayusa.com/productimages/880x660/Primary/154/154012.jpg

Możliwe że nie trzeba.
Ta szyna do mocowania kamery może być grubsza niż w oryginale, tak, że kamera wejdzie bardzo na ścisk

Patrząc na wytłoczenie w mojej raczej potrzebny jest jakiś ogranicznik/śruba, wgłębienie ma jakieś 0,2 mm

dla mnie bomba:P kolego Wiewior ja sie na to pisze :stuck_out_tongue:

Tak poza PW, może kogoś zachęcę :slight_smile:
Po wydrukowaniu okazało się, że otwór na nakrętkę hex jest M6, a otwór na śrubę M5. Autor coś źle wgrał.
Zmodyfikowałem troszkę model i wydrukowałem znowu na nakrętkę i śrubę M4.

Po lewej wysokość warstwy 0.1mm. Po prawej ze zmienionymi otworami i wysokością warstwy 0.2mm.

jak dla mnie to rewelacja :stuck_out_tongue: