Milsim przy użyciu wagonów + szkolenie

Czołem! Meldują się Gryfice.
Mianowicie wpadłem na pomysł by zorganizować z wami Milsim przy użyciu wagonów kolei wąskotorowej, samochodów 2 terenowych ( o ile takowe by ktoś posiadał ) oraz 1 duży namiot dowodzenia kryzysowego .
Mamy w Gryficach Nadmorską Kolej Wąskotorową z muzeum kolejnictwa wszystko to bardzo słabo prosperuje i przez to chętnie podejmuje każdą współprace by się promować i wpadłem ostatnio na pomysł milsimu przy użyciu 2 wagonów, które od lat stoją nie uzywane na bocznicy. Scenariusz był by również przy użyciu grupy SWAR o ile możliwości zainteresowania grupy . Czas Gry to około 10 godzin .

Scenariusz - Afgańska grupa terrorystyczna porywa jadący do Szczecina pociąg z vipem , który jest ministrem spraw wewnętrznych i stawia konkretne żądania wypuszczenia ich 2 talibskich przyjaciół z więzienia guantagryf oraz przywiezienia ich na miejsce porwania ( ilość terrorystów nie znana , wcześniej potajemnie przed innymi ustalona ) zbiera się sztab kryzysowy , który tworzy 2 grupy - grupę A i B i C.

Grupa A - sztab kryzysowy z negocjatorem
Grupa B - rozpoznanie i wywiad
Grupa C - Grupa Szturmowa podzielona na 2-3 sekcje w zależności od ilości chętnych

Godzina 20:00 rozpoczynamy grę rozbijamy namiot , godzina 21:00 wywiad rozpoczyna pracę kiedy się ściemni dowiadując się podchodząc od strony pola ilu jest porywaczy, zbiera informacje o terenie i miejscach do wykorzystania dla snajpera oraz grupy szturmowej kreśląc wszystko na mapie , nastepnie do gry wchodzi po zebraniu informacji przez rozpoznanie i przekazaniu ich do namiotu czyli sztabu kryzysowego - negocjator, który prowadzi negocjacje z porywaczami przez około 2/3 h o godzinie 00:00 zostają dostarczeni ich koledzy zwolnieni z więzienia dochodzi do wymiany koledzy za dokumenty przewożone przez ministra .
Godzina 00:30 rozpoczyna się przypuszczenie szturmu na pociąg z porywaczami, w którym ranny zostaje jeden operator , zostaje on przy pomocy procedur TCCC ewakuowany z miejsca Pola Walki oraz cały szturm zostaje przerwany by ustalić nową taktykę z kolejnym oczekujemy do 05;00 nad ranem i nim kończymy grę eliminując cele oraz uwalniając wszystkich zakładników

Milsim połączony był by przy okazji z szkoleniem z poruszania się przy wagonach wejścia do wagonów oraz elementy TCCC czyli w tym przypadku ewakuacja rannego przy użyciu zespołu szturmowego oraz właściwych sposobów .


Kwestia wszystkiego to kontakt władz Stowarzyszenia Taktyczny Szczecin z Gryficką Koleją Wąskotorową ( można to zrobić równiez przez fb przez ich kanał )i opisania im pomysłu za co możemy im zagwarantować w relacji z imprezy reklamę itp i np - podciągnąć to pod temat promowania obronności narodowej i ich jako organizatora , który użyczył 2 lub 1 wagonów/wagona i miejsca .

Zachęcam was do wypowiedzenia się w temacie , wszystko można zakończyć ogniskiem na pobliskiej łysej górze, z której jest widok na panoramę miasta Gryfice ja osobiście moge porozmawiać z władzami powiatu o udzielenia patronatu oraz jakieś dofinansowanie imprezy , znając ich byli by bardzo zainteresowani takową pomocą

Taktyczny Szczecin nie ma statutu stowarzyszenia :wink:

Grupa SWAR Szczecin nie jest zainteresowana współpracą. Wstrzymujemy się też od komentowania na temat przyczyn takiej decyzji.
Z poważeniem
Z-ca Dowódcy SWAR Szczecin
Piorun