Metalowe kulki

Czy metalowe/aluminiowe kulki mogą powodować uszkodzenie mechanizmów repliki lub szybsze ich zużycie (np. gumki hop up)? Chciałbym od czasu do czasu postrzelać do puszek na działce a do tego chyba lepiej nadadzą się kulki metalowe/aluminiowe.

Jeśli wiesz jak działa jakakolwiek skala twardości i jak się nią testuje dwa materiały, to chyba nie muszę już dalej odpowiadać na Twoje pytanie?

1 polubienie

To chyba głupi pomysł :rofl:

1 polubienie

Czyli metalowe kulki to nie najlepszy pomysł :smiley: Pytałem bo spotkałem się z kilkoma opisami, że metalowe kulki są całkowicie bezpieczne

Do puszek mozesz spokojnie strzelac plastikowymi.
3J przebijaja niezbyt grubą blachę stalową… Seria z kma potrafi przebic na wylot starego grilla.
Nikt nie produkuje metalowych kulek do asg - sa tylko odpowiedniej srednicy lozyska ktore … moga uszkodzic lufe a na pewno gumke. Kosztuja tez pare razy wiecej niz normalne kulki. (wiem co mowie mam jeszcze kilka lozysk 1 g - 5.95 mm).
Kup sobie 0.48 - one maja dosc duza zawartosc proszku metalowego i sa dostatecznie ciezkie do strzelania tarczowego. O ile nie liczy sie zasieg - bez hopa masz najlepsza powtarzalnosc ale 40 % zasiegu.

I Tu byś się zdziwił… są dostępne na alledrogo i tp… kulki metalowe 6mm (wedle opisu). Osobiście według mnie to paranoja…

Prawdopodobnie są to kulki 6 mm metalowe do wiatrówek co2 - glownie pistoletow albo polautomatycznych. I tylko ktos zeby sprzedac więcej pisze ze do airsoftu tez…
Do asg kulki muszą mieć mniej niz 5.95 mm - albo będą się ciąć w lufach precyzyjnych.
15-20 lat temu miały naprawde 6 mm i lufy 6.08 lub więcj byly normą.
Jedyne do czego się nadaja to wiatrówek/asg bez hop up i bez luf precyzjnych.

a jak dla mnie niech kupi i postrzela

image