Lufa zewn. do M4 Specny

Witam, jak w temacie, czy taka lufa http://www.taiwangun.com/lufa-zewnetrzna-dwuczesciowa-do-m15-m4-cqb?from=listing&campaign-id=21 będzie pasowała do tej repliki http://shotgun.com.pl/repliki/9458-replika-karabinka-sa-a03-specna-arms-.html ? Pytam bo planuje wymienić na dłuższą w celu wymiany precki, a nie chcę brać w ciemno :smiley:

jak ostatnio byłem w shotgunie mieli na stanie przedłużenie do lufy od m4.

Nie chodzi mi o przedłużenie tylko o całą lufę, moja ma tak zajechany gwint że nic tam nie dokręce a i nagwintować teeż już się nie da :frowning:

Zdejmij front z repliki, którą podlinkowałeś i zobacz jaka lufa zewnętrzna w niej jest - to dość ważne. Dlaczego? Bo to Mk18 Mod1 - do tej repliki jest specjalna, dedykowana lufa zewnętrzna. Z tego też powodu zwykła lufa do M4/M16 może nie pasować - diabeł tkwi w sposobie jej mocowania do korpusu. W tym modelu robi się to poprzez odkręcenie/dokręcenie specjalnego pierścienia, który lufę zewnętrzną dociska do korpusu. dlatego lufa musi pasować niejako na wymiar. Jeżeli obręcz lufy będzie zbyt cienka - lufa będzie latać, jeżeli będzie zbyt gruba - nie dokręcisz pierścienia oraz… frontu. Zaufaj mi, mówi Ci to ktoś, kto własnymi łapami szlifował obręcz lufy na wymiar. To męcząca i niepotrzebna robota.

Lufa do Mk18 Mod1 wygląda tak:

Można ją czasem spotkać na Azteko i Blacksword, ogółem w tych sklepach, które specjalizują się głównie w chińskim mydle i powidle.

Spoko dzięki, będe miał czas to zobaczę czy będzie pasować, i dam znać

Żeby nie zakładać nowego tematu, mam problem z odkręceniem kolby w specnie, gdy odkręcam pierścień i dociskam kolbę, nie da się jej obrócić tak aby można było ją wyjąć, sprawdzałem u wujka YT i niby wszystko robię jak należy, miał ktoś podobny problem?

Jaką masz specnę? Czy z tym jeszcze nowszym systemem szybszej wymiany sprężyny?

SA-A05 trzeba odkręcić kolbę żeby się dostać do prowadnicy sprężyny