Lufa pod HPA

Cześć, ktoś kumaty podpowie czy mój typ jest trafiony do HPA ( pacjent SR25 ,jeżeli ma to znaczenie). Lufa PDI 509mm 6.05, jakieś sugestie ? Przy okazji może mi ktoś gumkę polecić do tego, komora Maxx Model,

Dodam jeszcze ,że będzie to DMR ,czyli ma latać daleko i celnie, z tego co wyczytałem to lufy powyżej 6.05 są do tego przystosowane, tylko jak z długością :thinking:

Jakim silnikiem chcesz to zasilać?

Mancraft PDIK,

Redukowałeś rozmiar cylindra rozprężnego?

Jest redukcja pod 455 założona z tego co wiem jakbym wybrał 509 nie będzie potrzebna - mam nadzieję ,że mówimy o tym samym

Nie o to pytam :wink:
Macraft ma pojemność cylindra większą niż teoretycznie potrzebuje. Oznacz to, że do pewnej masy kulk/ ilości FPS replika będzie przegazowana.

Sweet Point to albo dobrać długoś lufy do masy kulek, albo redukować objętość cylindra pod lufę.

Opcja C: wsadzić cokolwiek i mieć dawkę powietrza w dupie.

MC powinien na luzie uciągnąć 509mm x 6.05mm :wink:

Wybieram opcję C :smiley: pytałem o lufę, bo specjalnie kupuję jakaś nową, stąd było moje pytanie ,bo mogłem zakupić 6.01 ale chyba do dalekiego zasięgu lepsza będzie 6.05 ,bo 6.08+ nigdzie nie widzę

Średnica nie ma bezpośredniego wpływu na dystans. Wpływa na wykorzystanie powietrza - w AEG chcesz je oszczędzać, a w HPA / GBB masz nadmiar który możesz wykorzystać.

Nadmiarowe powietrze “teoretycznie” stworzy Ci poduszkę powietrzną wokół kulki … bla, bla bla.

Możesz sobie nawet 6.20mm kupić: Stalowa lufa 6.20 KPP - ASGBOX