Ładownice i magazynki do replik typu G36c ?

Hejka wszystkim , mam takie pytanie na temat ładownic i magazynków do mojej repliki G36c (JG-608).
Jest to moja pierwsza replika , a w ASG bawię się od 2,3 miesięcy , zakupiłem mid capa od cymy .
Jeśli chodzi o samego mida to nie jestem z niego zbytnio zadowolony jakość wykonania nie powala na kolana , jeśli chodzi o jego działanie - kulki podaje normalnie (rocketsy -0,25) od czasu do czasu mam zacinkę . Nie mam zbytnio kasy na magazynek G&G , a magi od boyi raczej z gry wypadają , dlatego proszę was o radę jakie magi mogę kupić w rozsądnej cenie i gdzie mogę dokupić do nich ładownicę . Pozdrawiam Dawid

Jak zmienisz kulki nie powinno być zacięć :wink:

Jako użytkownik Gietysławy mogę się wypowiedzieć (nie mówię że będzie to w 100% prawidłowe, to tylko moje małe bo małe ale doświadczenie).
Sam używam midów od Boyi i nie jest z nimi tak źle. Świeżo wyjęte z opakowania podawały jak chciały, ale po przesmarowaniu silikonem w spreyu podają bardzo dobrze (używam PJ 0,2g).
Co do ładownic to ja używam podwójnych na magazynki do m4. Wyciąganie magów potrafi być uciążliwe ze względu na te cyngwajsy do łączenia magazynków, ale można je spiłować (co muszę serio w końcu zrobić)

Niestety twój pomysł z smarowaniem jest moim zdaniem beznadziejny bo do ładownicy dostaje się piasek/brud i potem z ładownicy do maga, z racji iż kulki lepią się smarem brud oblepia kulki i potem brudzisz komore (gumkę), rysujesz lufę.

Przesmarowałem magazynki może ze 3 miechy temu, wszystko działa, kulki wychodzą z magów czyste nawet po strzelance

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź .
Maga przesmarowałem , sprawdzę go w sobotę .
A co do ładownic to mówisz że podwójne do m4 , coś pokombinuję . :smiley:

Jak przesmarowałeś to załaduj go i rozładuj poza repliką, to sprawdzisz kulki czy czyste

Również odradzam smarowanie magazynków z tego względu, że syf zawsze się znajdzie szczególnie jeśli jest sucho i mamy do czynienia z ziemią, piachem itp. Odradzam używanie słabych jakościowo kulek i nie powinno być żadnego problemu, choć niektóre magazynki bywają bardziej kapryśne niż inne.

Naturalnie , nabiłem kilka razy kulkami i zwolniłem sprężynę , strzelam się w dobrej na terenie zielonym lub na hangarach ale bez budynku głównego (teren w okół też się wlicza do gry )
a tam nie rzucam się na ziemię , czy nie robię też tego typu manewrów . Strzelam się z tatą i dwóch znajomych też kupują sobie repliki . Nie czuję się gotowy żeby pójść z wami na strzelankę mundur , buty , okulary , stalkera , kapelusz mechanixy i tego typu rzeczy mam ale jeden hi cap i jeden mid cap to chyba za mało u mojego taty Specna b-02 z lunetą i 5 midów (od g&g) u niego już trochę lepiej ale za 2 tygodnię lub tydzien chętnie wpadniemy z tatą jeżeli to nie robi problemu. Jeszcze raz dzięki wielgachne i pozdrawiam . :laughing:

Gieta ma to do siebie, że ma możliwość wymiany gniazda magazynka na magi m4. Ja tak uczyniłem i nie ma problemu. Jednak popełniłem mały błąd i kupiłem bez kominka. Do tego dokupiłem metalowe magi m4 firmy krzak i jak na razie jest dobrze. Konwersja Battleaxe jest uniwersalna z tego co się orientuję. Link do tg http://www.taiwangun.com/dodatki-do-magazynkow-2/adapter-magazynkow-od-m4-do-g36-sl8-battleaxe?from=listing&campaign-id=14
Jak zdecydujesz się na zakup, sprawdzi czy masz gniazdo z kominkiem czy bez.

O ile nie jesteś wyczulony na małe modyfikacje, bądź nie łączysz magów od Giety to ja bym spiłował w piździec te klipsy i wystający dookoła stoper ( jak zwał tak zwał ). Wtedy nie powinny już przysparzać tylu problemów z wciskaniem i wyjmowaniem z ładownic. Kupno adaptera też nie jest złym pomysłem jednak warto poczytać o nich trochę, bądź porozmawiać z kimś kto go używa, bo mogą zwyczajnie nie pasować i coś tam jeszcze. Btw… Jeśli chodzi o ładownice to wejdą do podwójnych emkowych ( rzecz jasna po jeden ). Znajdziesz też ładownice BW do magazynków od Gieni - zdaje się, że głównie we Flecktanie. Ewentualnie spiłowanie wystających niepotrzebnych elementów i fastmagi materiałowe, ściągane shockcord’em. To tyle co wpadło mi na myśl.

Któreż z miwo military szyje do g36

Dobrze Piorun napisał. Możesz jeszcze szukać u krawców taktycznych tj. Husar, Baribal, ORKAN Tactical, Neptune Spear ( posiadam kamizelkę MLS PC tego producenta i mogę powiedzieć, że otrzymasz produkt wykonany wzorowo z najlepszych materiałów ). Na minus będzie oczywiście czas oczekiwania ( kolejka + realizacja ) oraz cena, jednak za jakość i materiały się płaci.

Ładownice już mam podwójne do emki i magazynki wchodzą bez problemu (bez piłowania) i muszę przyznać że magi od boyi nie są takie złe całe normalne czarne , a nie jak od cymy rozlane przezroczyste porysowane i słabe jakościowo . Magi przesmarowane dobrze chodzą , trzeba pamiętać żeby tego silikonu w spreju dać troszeczkę i wtedy kulki się nie blokują i czysto podają .
Co do tych firm które wymienili koledzy powyżej , na pewno sprawdzę ich oferty .
Dzięki wielkie i do zobaczenia na strzelance :wink:

No psikanie magów silikonem to słaby pomysł :stuck_out_tongue: Co do Ładownic to do brytyjskich PLCE oraz Assault Vesta wchodzą podwójne spięte :stuck_out_tongue: