L86 lsw

Pytanie przyszłościowe, bo chciałbym prędzej czy później dokupić do swojej kolekcji takie cudo Replika karabinu L86A2 LSW - airsoft, asg, militaria
Jest to lekki karabin maszynowy (light support weapon) jednak nie zasilany z taśmy. Replika ta waży tyle ile m249 w wersji core od specny, który również jest lekkim karabinem maszynowym.
Moje pytanie brzmi, czy będę mógł używać L86 zgodnie z przeznaczeniem jego palnego pierwowzoru, czyli jako KM

Wiem wiem, m249 z zasypanym boxem będzie cięższy, za to do L86 trzeba nosić dużo magazynków więc wychodzi na to samo :man_shrugging:t2:

No but actually yes. Km to taśma najprościej mówiąc a idąc dalej typowe cechy KMu jak szybkowymienna lufa zewnętrza czy konstrukcyjny brak ognia pojedynczego w trójkach lub parach spotykane.
Tutaj zawsze przytaczam jeden okrutny przykład.
M27 iar - jednocześnie km, dmr i szturm w wersji palnej (do których staramy się już nie odnosić ) różnią się grubością luf i innymi dostosowaniami
W asg m27 to zwykła trochę inaczej wyglądająca hakaśka zatem czemu miała by mieć limit 2.3 J a nie 1.9 ? Takich dylematów jest znacznie więcej dla tego polecam kierować się myślą (myślami) przewodnią (przewodnimi):

  1. to że coś jest jakieś jako palne nie ma wpływu na to jak jest postrzegane w asg
  2. Km ma być kmem myślą mową uczynkiem wyglądem zastosowaniem i chęcią nim bycia
  3. Jeśli coś jest egzotyczne raczej wpadnie w dolny limit niż górny
    Mam nadzieję że trochę rozjaśniłem sprawę. KMy to bardzo ciężki i złożony temat na który jest parę rozwiązań i można powiedzieć pionierskich planów które ujrzą światło dziennie w swoim czasie
3 polubienia

Hmm, według mnie ta replika spełnia podpunkt 2, który wymieniłeś :thinking: Będę się martwił kiedy będę kupował, bo do kolekcji trafi na pewno

Jak była gruba dyskusja na ten temat, w której zresztą tez się udzielałem, to stanęło na tym, że musi być zasilany z taśmy - czyli L86 nie przejdzie, ale np. ta a’la emka z JG za 1200 na gunfire przejdzie, jeśli szukasz czegoś letkiego na KMa. Podobnie jak ta emka z GG z serii combat machine, która jest de facto budą emki, ale ma uppe receiver zrobiony na zasilanie z taśmy i wtedy to działa.

Tylko, że mi nie chodzi o to, żeby mieć jakiś tam KM, tylko konkretnie L86 lsw :wink: dla mnie mógłby ważyć nawet 6,5 kg jak palny haha

to niestety chyba będziesz musiał traktować to jako standardową “szturmówkę”

1 polubienie

Kolejny raz gdy ktoś odkopuje replikę, która kiedyś był podobno KMem i zaczyna się problem z klasyfikacja :smiley:


AUG też był KMem nie?:slight_smile: Tak … to jest wersja KM’a na bazie AUG … z pewnymi modami.

@Grab daj te swoje MP5 w wersji KM, jak to sie nazywało? :smiley:

1 polubienie

HK51B polecam

1 polubienie

Cudeńko. Ni to Mp5, ni to Hk21, ni to G3.

ale jest z taśmy!!!111one :wink:

1 polubienie

Ale nieco wieksze niż mp5 i na dodatek w kalibrze 7.62, wiec mix totalny …

co to za mp5 z boxem? jak z tym przyjdę zasilanym z “taśmy” to to będzie legalny km prawda?:smiley:

Musiałbyś zdobyć najpierw replikę tego, a z tego co wiem to chyba tylko kilka sztuk jest

HK51B

z drukarką i odrobiną zaparcia dałoby się to zrobić :wink: