Krawiectwo Taktyczne - Tadek

Kolejna aktualizacja tematu.

Do kolekcji dołączył:

  • płaski worek zrzutowy,
  • elastyczna kieszeń na baofenga UV-5R,
  • kieszeń na camelbaka, pojemność 5l.

Całość w cordurze multicam 1000D.

A możesz powiedzieć gdzie kupujesz tkaninę w kamuflażu ?

Cześć

Większość cordury biorę z Orkana - Tkaniny CORDURA®.
Z tego co wiem to niedługo będą mieli w ofercie też tkaniny mundurowe NYCO.

Na chwilę obecną ze względu na dużą ilość realizowanych zamówień i ograniczenia czasowe nie przyjmuję kolejnych.
Zamówienia osób które do dzisiaj do mnie napisały zostaną oczywiście zrealizowane, natomiast kolejne projekty dopiero od 20.03.2017.

Pozdrawiam,
Tadek

Cześć!
Dzięki za szybką odpowiedź. Doprecyzuję pytanie, szukam materiałów mundurowych popularnych kamuflaży. Znalazłem jedną hurtownię. Niestety nie posiada woodland w stałych dostawach, nie mówiąc już o tiger stripes…

Masz pewnie na myśli Grennside, oni jednak nie sprzedają w ilościach detalicznych dla osób fizycznych.
Na swoim profilu na fb orkan zapowiada dostawy między innymi woodland’u - Redirecting...

sprzedają hurtowo i detalicznie (sklep inetowy)
Greenside to dobry namiar. Dzięki.

Witam, zakupiłem u Tadka dwie pojedyncze ładownice typu fast na magazynki pistoletowe. Testowałem je podczas 4 dniowego kursu strzeleckiego z użyciem broni krótkiej. Przy używaniu magazynków dwurzędowych nie było żadnych problemów magazynki trzymały się nawet przy bardzo dynamicznych ruchach. Jedynie przy magazynkach jedno rzędowych pojawiają się czasami jakieś luzy(np. magazynek od P-83). Większość czasu pracuję na Glocku 17 i przy współpracy jego magazynków z ładownicami Tadka nie było żadnych problemów. Magazynki można wyciągać oraz wkładać na miejsce intuicyjnie nie trzeba sobie pomagać drugą ręką w wkładaniu.

Strasznie polecam sprzęt od Tadka mam nadzieję, że jeszcze kiedyś coś od Ciebie zakupię. Może jakiś JPC albo pas operacyjny do mojego “Twardego” od miwo.

Ostatnio od Tadka, wyposażyłem się w plecak, apteczke, worek zrzutowy, ładownicę na radio,oraz ładownicę typu TEZAK na 3 magi m4 - wszystko w systemie 25mm.
Zacznę od tego, że jakość ładownic poprawia się z każdym zamówieniem, porównując te same rzeczy zamówione pare miesięcy temu, a zamówione ostatnio. Wszystkie rzeczy wykończone tak jak powinny, zdarzają się jakieś zwisające nitki ale nożyczki/nóż do ręki i po sprawie. Rzeczy użytkowałem dosyć intensywnie, od CQB po las, czasami zdarzało mi się zahaczyć o jakiś pręt, czy przebiec przez kolczaste krzaki - efekt? Żaden, ładownicą nic nie dolega oprócz tego że są trochę zasyfione.

Zdecydowanie sprzęt Tadka polecam, a osobiście szykuje się już do kolejnego zamówienia :smiley:

Pozwoliłem sobie w ramach wsparcia przypiąć ten temat na górze działu.

No co tu dużo mówić, Tadek odwala kawał dobrej roboty dla nas. Mało jest takich społeczności jak nasza z takim wsparciem.
Co do jakości. Weźcie pod uwagę dając krytyczne uwagi, że towar jest pod wasze wymagania. Po drugie to jest specjalista, który wie co i jak.
Może za jakiś czas uda się nam wypracować oporządzenie na potrzeby gracza ASG a nie kolejnego jak mu tam… foka czy marinesa… ]=)

Cześć

Powracam po dłuższej przerwie. Z nowości które w tym czasie uszyłem:

  • pas taktyczny profilowany, dwurzędowy z podziałem na trzy panele z taśmami pals, pod spodem miejsce na pasek o szerokości max. 60mm, wypełnienie wewnętrzne to 10mm guma mikroporowata + 1mm wkładka z toworzywa hdpe, wersja pierwsza testowa docelowo będzie rozwijana, cordura multicam 1000D
  • ładownica 3x M4/M16 z zakrytą klapą, zamykana na rzep i klamrę, cordura czarna 1000D
  • plecak na kamizelkę z miejscem na wkład hydracyjny, cordura czarna 1000D

Zdjęcia:

Na ukończeniu jest prototyp kamizelki typu jpc, będzie przekazana do testów na bazie których będą wprowadzane zmiany i ulepszenia. Nie będzie kopią innych produktów a połączeniem wszystkich oferowanych na rynku rozwiązań.

Uwaga uwaga!

W związku z awarią maszyny do szycia i zakupem nowej jest przerwa w realizacji już złożonych zamówień.
Szacowany termin powrotu to druga połowa czerwca. Do tego czasu będę aktualizował galerię zdjęć a gotowe produkty które u mnie leżą będę wystawiał w komisie dostępne od ręki.

Pozdrawiam,
Tadek

Tadku napisałem do ciebie prv. na fb :wink:

Cześć wszystkim

Kilka nowych rzeczy, wszystko z galerii jest wystawione w komisie.

  • Pas operacyjny wraz z pasem wewnętrznym, materiał poliester wz.93 + taśmy polipropylenowe. Wypełnienie 10 mm guma mikroporowata - nie zbija się pod obciążeniem. 6 punktów podpięcia szelek. Pas wewnętrzny 50 mm z klamrą trzy punktową. Pas wew. można nosić samodzielnie do kabur i ładownic - wewnątrz 2 mm wkładka która zapewnia sztywność a pas się nie odkształca pod obciążeniem.

  • Worek zrzutowy, cordura 500D ranger green + taśmy poliamidowe. Okrągły, dno z siatki. Sztywny kołnierz z cordury ściągany shockordem. Mieści do 6 magów 556. Montaż molle 25 mm i pas max. 70 mm.

  • Ładownica pistoletowa, cordura 500D multicam + taśmy poliamidowe coyote brown. Montaż molle 25 mm, wewnątrz materiał antypoślizgowy.

  • Kieszeń medyczna typu fast. Znajomy krój - mieści nożyczki, rękawiczki i opaskę uciskową / bandaże. Montaż molle 25 mm i pas 50 mm. Dostępne 3 sztuki w kolorach ranger green, czarny i multicam.

Zdjęcia - Dropbox - File Deleted

Edit - Jeśli jesteście zainteresowani czymś konkretnym to dajcie znać, mogę zrobić kilka sztuk więcej tak aby były dostępne od ręki a nie tylko na zamówienie.

Cześć

Aktualnie dostępne materiały od góry zdjęcia:

  • poliester wz.93 ciemny
  • poliester M81 woodland
  • cordura mc-camo
  • cordura coyote brown
  • cordura czarna
  • cordura pencott greenzone
  • cordura mtp
  • cordura multicam
  • cordura cce
  • cordura M90
  • cordura dpm, niepowleczona
  • cordura flecktarn
  • cordura wz.93
  • poliester wz.93 jasny
  • cordura zieleń fińska / olive drab
  • cordura ranger green 1000D - bardziej szary odcień od 500D
  • cordura ranger green 500D

Dodatkowo wszystkie przedmioty są dostępne z taśmami z cordury.

Ostatnimi czasy zamówiłem u Tadzia sporo różnego rodzaju oporządzenia(ładownice,pas,chest itd).

W linku załączam część sprzętu jakie uszył dla mnie Tadek(zdjęcia poglądowe):

Wszystko jest bardzo ładnie i schludnie uszyte. Krawędzie są równe i niepostrzępione. Nie ma żadnych odstających nici,czy niedoszytych taśm,lamówek,czy rzepów. Całość jest wykonana bardzo estetycznie.

Można by się przyczepić,że szwy w newralgicznych miejscach nie są ryglowane,ale byłoby to trochę czepianie się dla samego czepiania. Ryglówka to nie jest tania rzecz,i dla krawców którzy nie walą seriami swoich produktów jest to zbędny koszt.

Jeśli chodzi o cenę oporządzenia,to jest ona bardzo konkurencyjna. Co więcej niska cena,nie oznacza gorszej jakości materiałów. Wszystko jest wykonane z materiałów dobrej jakości.

Kontakt z Tadkiem też był bardzo dobry. Wszystko było na bieżąco wyjaśniane,termin był ustalony i zawsze dotrzymywany,więc tutaj kolejny duży plus.

Co do wytrzymałości oporządzenia,to za wcześnie by o tym mówić,ale sądzę,że sprzęt parę airsoftowych lat pożyję.

Polecam!

Szczepan :slight_smile:

Może by się pokusić o jakieś testowe cioranie ?

Ajgor,czemu nie? Zwłaszcza,że Tadek szyje we flektarnie.

Pewnie trzyma tę tkaninę w piwnicy aby szczury ją osrały i oszczały, dzięki czemu zachowa naturalne właściwości kamuflujące :mrgreen:

Smiejesz się, ale niedługo będzie trzeba chodzić albo we flecku albo w ruskiej florze XD

Cześć wszystkim

Od ostatniego postu powstało kilka projektów, jednym z nich był ten dla Szczepana. Dzięki za opinię :wink:

Poniżej linki do dropboxa gdzie zdjęcia są w lepszej rozdzielczości:

Set w cordurze ranger green:

Plecak 21l “daily use” wzorowany na Goruck GR1:

Natomiast w galerii poniżej jest zapowiedź tego nad czym pracowałem przez czas od mojego ostatniego posta.
Są tam szpeje które w perspektywie tego miesiąca oraz kolejnych będą dostępne od ręki, bez konieczności czekania 3 tygodni jak do tej pory gdzie większość szytych rzeczy była customami z indywidualnymi uwagami.

Będą tam między innymi 4 rodzaje pasów taktycznych w tym profilowane, kilka plecaków i pokrowców na hydratacje, proste i bardziej rozbudowane chesty, kamizelki małe i duże plate carriery. Dostępne w rozmiarach - S, M, L, XL.