Komputer pokładowy / licznik strzałów

Od jakiegoś czasu myślę nad komputerem do repliki.

Jak na razie projekt we wczesnej fazie testów / MVP.

Moim założeniem do pierwszej wersji jest po prostu liczenie strzałów. Po zmianie magazynka będzie trzeba sobie zrestartować system, żeby liczyło od nowa. Będzie liczyło od 0, dzięki czemu nie trzeba tam żadnych ustawień np. ile jest amunicji w magazynku itd.

Próbowałem optycznego sensora i dźwiękowego. Optyczny to lepszy pomysł :smiley: dźwiękowy jest strasznie niedokładny i chyba nie chce mi się siedzieć i kombinować. Dźwiękowy pojedyncze strzały wykrywa OK, ale na razie ma problem z seriami.

Jak uda mi się zrobić mvp to może dalej będę rozwijał projekt. Myślę o:

  • monitorowaniu stanu baterii repliki
  • czujniku zmiany magazynka (przełącznik krańcowy, gdzieś sobie będzie trzeba go przyczepić)
  • kompas

Super pomysł powodzenia! Wiem, że firma Gate ta od mosfetów produkuje takie cudo ale kosztuje ono tyle co dwie repliki ;(

Dzięki.
Sprawdziłem, prawie 1k pln :smiley:

No to moje będzie dużo tańsze, wydam jako opensource. Do finalnej wersji będzie potrzebna płytka PCB na zamówienie, dla ludzi z forum mogę sprzedać po cenie części + jakieś dobre piwo np. Romper.

Nie wiem tylko czy iść w strone uproszczonej wersji, którą mógłbym skończyć w tydzień. Czy olać prostą wersje i robić skomplikowaną, którą będę robił znacznie dłużej.

Prosta wersja - sam licznik strzałów, esp01, jakaś płytka PCB, czujnik, guzik do zresetowania, układ od baterii - czyli samo liczenie strzałów, bez bajerów.

A i jak coś to robie na esp8266 czyli wifi tam jest wbudowane - do czegoś się może przydać.