Kilka słów o m4 BOLT

Kilka osób ostatnio zastanawiało się nad replikami firmy BOLT, a ponieważ posiadam takową to zdecydowałem tu zostawić kilka słów na ten temat. (BOLT sr16)

  1. Samo wykonanie repliki jest na wysokim poziomie, upper i lower ma minimalny luz.
    warto tu też zaznaczyć, że replika jest całkiem ciężka i według mojej wagi waży 3kg, 3.6kg z lunetą.

  2. technikalia:
    stock ma stabilne 400 fps (0.2g bb)
    lufa to porażka (teflon schodzi płatami po 2 miesiącach) polecam wymienić przy zakupie

komora hop up jest ok, szczelna przy gumce do flata modify (polecam do tego dystanser do flata od promyka i replika luzem unośi 0.36, a na codzienne strzelanie polecam 0.3, 0.32)

jest to jeden z tych przypadków, gdzie producent w miarę dobrze wypodkładkował gearbox, ale to nie znaczy że replika jest cicha, odważnik w kolbie robi niezły huk przy każdym strzale.

Teraz trochę o systemie BRSS, kopie fajnie, z tego co się orientuje najmocniej (nie licząc tokio marui z dotaczanymi ciężarkami). wiele osób chwytając bolta pytają czy to gbb, co mówi samo za siebie.

teraz trochę narzekania na replikę:
-wspomniana lufa to szajs
-replika jest bardzo prądożerna (polecam minimum 2000 mAh na strzelankę)
-tanie kolimatory potrafią zgubić zero
-i najgorsze ze wszystkich sama się rozkręca, wibracje przy brss są ogromne, więc zainteresowanym polecam jakiś lekki threadlocker (btw lakier do paznokci nie daje rady)

Ogólnie replika jest świetna i wymaga minimum pracy, aby działała jak należy. Wymieniamy lufę, zakładamy flat hopa i zabezpieczamy kilka śrubek no i castle nuta (to co kolbe trzyma w m4/m16) i to tyle.