kamizelka taktyczna i ochraniacze

Co sądzicie o tych dwóch rzeczach ? nie grymasić bo zamówiłem ^^

http://www.taiwangun.com/kamizelki-taktyczne-2/kamizelka-typu-plate-carrier-side-cummerbund-system-multicamo-8fields?from=listing&campaign-id=17

http://www.taiwangun.com/ochraniacze-na-kolana-lokcie/ochraniacze-na-kolana-i-lokcie-multicamo-8fields-2?from=listing&campaign-id=13

Pozdro

Spoko.
Ochraniacze są najpopularniejsze firmy Alta z tego co zaobserwowałem, ale te też pewnie dadzą radę.
Nad tą kamizeką też się zastanawiałem, bo podoba mi się również. Zdyskwalifikowało ją to, co napisali na końcu opisu w sekcji “uwaga”.
Poza tym mucha nie siada :slight_smile:

zobaczymy co przyjdzie :wink: niestety w niedziele ruszam na statek a paczka przyjdzie w przyszłym tyg niestety… nawet nie zobacze, narzeczona odbierze… a do wypróbowania jak wrócę ale to dopiero marzec :neutral_face:

Ja bym powiedział stanowcze NIE dla tych ochraniaczy. Rozpadają się już na pierwszych strzelankach.

Kamizelka też raczej tylko na początek.

No ok, zobaczymy jak sie beda sprawować, kamizelka dlaczego na początek ? Mi się wydaję że w miare solidna jest.

Melborek - po prostu niektórych rzeczy można się dowiedzieć na podstawie błędów innych, np. w kwestii zakupów. W tym przypadku nauczysz się na podstawie własnego wyboru sprzętu :slight_smile:.

To po kiego grzyba pytasz nas o osąd, skoro cię on nie interesuje? :unamused:

Ochraniacze to loteria. Albo beda dobre albo rozlecą się. Ale jak beda dobre to niewygodne itp będą.

Ta, ja tak miałem jak Piorun mówi.
Jedne kupiłem, to rozpadły się praktycznie od razu.
Drugie są mocniejsze, ale strasznie niewygodne. Wgryzają się pod kolano przy przyklękaniu.
Zraziłem się i chodzę bez. Ale coraz bardziej mi ich brakuje, więc przymierzam się do podejścia nr 3.

nie ma to jak ALTA :sunglasses:

Ochraniacze tylko Alty, ewentualnie arcteryxy albo bijansy(chociaż są toporne), do kamizelki lepie dopłacić i kupić coś lepszego niż ACM, np Flyye albo condor chociaż, poszukaj na wmasgu, tam ludzie sporo sprzedają, no chyba że chcesz chińską szmatę która się świeci i rwie po 2ch dniach

Do ludzi, którzy mówią, że tylko ALTA:

Moje Mil-Tec’ki się trzymają już prawie drugi rok. Innym padają od razu. Alty też znajomemu padły po 2 miesiącach korzystania, innym trzymają długie lata. Nie ważna firma, zawsze jest loteria :slight_smile:

Fakt. W moich altach puściły 2 napy trzymające ochraniacz, ale ja intensywnie używam, a wtedy zahaczyłem bodajże o linę i zerwałem.

Tylko że alty mają komfort noszenia no i faktycznie działają poprawnie. Swoje mam już 2 lata.

Weź lepiej jakąś kontraktową kamizelkę. Na pewno będzie z lepszych materiałów. A jak już musisz brać chińską to nie w multi bo do zdjęć biorą te lepsze partie a inne często są różowe.

Co do kamizelki - ona nawet na zdjęciach słabo wygląda. Jeśli ludzie coś odradzają to w 95% mają rację. Na początek chińska kamizelka Ci wystarczy i zapewne będziesz ją chwalił. Po roku ( o ile tyle wytrzyma ) zmienisz zdanie i pewnie kupisz coś z wyższej półki np. Currahee, Red River, Flyye, Condor, Husar, Spearpiont, SPECOPS, Orkan, Baribal Poland, Templars Gear - jest tego mnóstwo ( marek jak i krawców taktycznych prowadzących sprzedaż detaliczną, na zamówienie ). Również na naszym forum jest taka osoba, która się tym zajmuje. Osobiście posiadam Kamizelkę od Neptune Spear ( znajdziesz na fb ) i nie ma tego co porównywać do jakiejkolwiek chińszczyzny. Może na początku wydaje się że wszystko kosztuje fortunę, ale po czasie przechodzi, bo kupisz raz i masz spokój na wieki :slight_smile:

Ja również swoje ALTY mam 2 lata używane bardzo intensywnie i trzymają się jak należy. Zsuwają się właściwie tylko przy gwałtownym czołganiu się lub przedzieraniu przez krzaki ( zboże również ). Wcześniej miałem jakieś ACMy, ale były bardzo niewygodne i szybko padły.