Hełm/kask - dociążenie

Cześć.
Macie może koncept/może gdzieś słyszeliście, czytaliście jak dociążyć hełm lub kask aby wagowo był zgodny z oryginałem? Nie mówię tu o dowaleniu tony szpeju na garnek tylko jakiejś modyfikacji skorupy.

Płytki ołowiane (łatwo roztopić ten metal i jeszcze łatwiej formować) lub zwykłe ciężarki fitnes zaszyte w tkaninie (waga od 0,5kg.) umieszczone w kieszonkach na rzepy.

jest to jakaś opcja - dzieki

Tomazo zdajesz sobie sprawę że masz różne rodzaje i wagę

Yes sir,
chodzi mi na razie o samą koncepcję, potem będę kombinował jak to zrobić. Mam FASTa PJ od EMERSONA więc z założenia trudniej bo mniej miejsca (otwory wentylacyjne).

Kup fasta od DragonRed’a

Mistrzu, pytanie było jak odciążyć a nie “co mam kupić”. Chyba, że kupisz ode mnie mój garnek za 100USD a ja wtedy wciągnę dragona :wink:

Dlatego nie rozumiem ludzi którzy kupują repliki hełmów w wersji “light”. Są przecież tanie, zbliżone wagowo do prawdziwych; a potem powstają jakieś januszowe modyfikacje szpachlą i żywicą.

Skoro już temat zaczęty: Są repliki michów 2000 które mają wagę zgodną z oryginałem ? Znaczy pewnie są tylko jakich firm szukać ?

Kiedyś Volver robił najlepsze kopie na rynku, teraz nie mam pojęcia, najważniejsze żeby miały chropowatą fakturę i wagę, firma nie istotna, bo zawieszenie i tak się weźmie inne niż te paski od torebek

Ja też ich nie rozumiem. Natomiast potrafię zrozumieć tych, którzy przeoczyli istnienie produktów marki DragonRed i teraz nie mając ochoty na wydawanie kasy na kolejny kask czy hełm po januszowemu kombinują.