Gumka Hop-up na 2023

Dzień dobry, Dory wieczór i ogólne siema
Mam replikę w 100% fabryczną. Zastanawiam się nad jej tuningiem i w pierwszej kolejności chciał bym wymienić gumkę. Nie jestem znawcą, nie jestem na bieżąco z wszystkimi nowościami, nie jestem też serwisantem. Stąd moje pytani,a
Na jaką gumkę, od jakiego producenta warto wydać cebuliony w 2023 roku? Czy ktoś w Szczecinie wymienia gumki w replikach?

gumkę sam wymienisz ewentualnie z lekką pomocą youtuba :stuck_out_tongue:
ale jaką to ci nie powiem

Odpowiem Ci klasycznym “to zależy” :slight_smile:

Standard jest niby jeden, a każda gumka siada inaczej na lufie/komorze/dyszy. @Komandor jaką masz replikę (model, lufa jeśli była zmieniona, dysz jeśli była zmieniona) - wtedy może będę mógł Ci powiedzieć czego na pewno nie kupować :wink:

Kupowanie i wymiana gumki w ciemno to dla replik takich jak specna na orionie wyrok wykonania sobie szybkiej wymiany przodu gearboxa :stuck_out_tongue:

Czego kupować nie należy do dowolnej repliki:
Maple Leaf w wersji AEG (każdy model z silikonu)

W mojej replice nic nie było wymieniane więc jest to, tak jak napisałem, pełna fabryka

Jaki model repliki

BY-803 Scar-l od Double Bell

Po co gumkę zmieniać tam bez zmieniania czego kolwiek innego? Dobrze kręci w stocku

Bo póki co, z racji że zaczynam zabawę to nie chce bardziej ingerować w bebechy. Plany owszem są ale póki co wolę zacząć od prostych rzeczy

Ja mam scara 05 double Bell i powiem ci na początek nic nie rób bo w stocku jest naprawdę dobry,później jak zdecydujesz to lufa gumka itd itp…

Fascynuje mnie ta jedna rzecz …

Użytkownicy Scara od DB: “Jest spoko, cacy, bardzo ładnie działa”

Serwisancie na zamkniętych grupach: " Ja pierd***, kolejny kto przyniesie mi scara DB dostanie w ryj"

… xD

2 polubienia

Strzela git otworzenie go jest mniej przyjemne

hahahahha :laughing: :rofl:

Odpowiem w ten sposób. Chciałem replikę broni, która chodzi na magazynki od AR-15, z ergonomią AR-15, ale jednocześnie nie będącego klasycznym M-4, M-16

A jak już w końcu zechcesz tuningować scara to okazuje się, że części i możliwości tuningu to jedna wielka bieda w porównaniu do ar15 :frowning:

2 polubienia

Co masz na myśli? Chętnie się dowiem czegoś więcej

Nie no że scarem niema problemu z tuningiem,ja bynajmniej niemam😏zawsze się coś znajdzie jak nie u nas to z za granicy.

Z części zewnętrznych to do ar masz ogromny wybór, a w scarze frontu ani kolby nie zmienisz, nie kupisz innej osłony wyrzutnika łusek, osłony spustu, selektora ognia itp.

Nie wiem czy komory hopup z m4 pasują, wzmocnionych gearboxów też nie widać. Ogólnie, wyszukując „scar” w sklepach to niewiele wyników jest :frowning:

Akurat kolba, chwyt czy też front mnie w pełni zaspokaja. Co zaś tyczy się wnętrza to jeszcze zobaczę co dokładnie będę chciał w nim zmieniać. Z informacji producenta wynika że części są w standardzie V2 więc może nie jest aż tak tragiczne