Gogle ochronne na okulary

Czy posiada ktoś gogle, które zakłada na okulary korekcyjne i przetestował je w praktyce?

Już od wielu lat nie.

Jak najbardziej.
Model, którego używałem, to Bolle x500 Attacker. Niektórzy mieścili mniejsze modele okularów korekcyjnych pod goglami Bolle x800, ja moich nie byłem w stanie. Niestety, tu bardzo dużo zależy od tego, jakie okulary korekcyjne potrzebujesz zmieścić pod spodem.

Natomiast z własnej praktyki powiem Ci, że rozwiązanie jest… średnie:

  • rama gogli mocno ogranicza wizję peryferyjną.
  • gogle dobrej firmy nie powinny zbytnio parować… ale założone pod nie okulary korekcyjne to zupełnie inna para kaloszy.
  • komfort noszenia dociśniętych do twarzy gogli (nawet markowego modelu, jak Bolle x500 / x800) też nie jest rewelacyjny.

Lepszym pomysłem będzie użycie soczewek kontaktowych (jeśli możesz ich używać) w połączeniu z okularami ochronnymi.

Jeśli “kontakty” to nie rozwiązanie dla Ciebie, do niektórych modeli okularów ochronnych (gogli też…) dostępne są wkładki na szkła korekcyjne. Szkła na wkładce nie są stuprocentowo odporne na parowanie, ale obieg powietrza pod okularami balistycznymi jest zawsze lepszy, niż pod goglami. A do tego się sprowadza zapobieganie zaparowaniu (wszelkie chemiczne cuda pełnią funkcję wyłącznie pomocniczą). Drugim problemem jest cena - ile kosztuje dorobienie szkieł do takiej wkładki u optyka, nie muszę okularnikowi tłumaczyć.