Gogle lub okulary OTG - dla okularników

Mam pytanie do osób , które noszą okulary korekcyjne. Jakich gogli lub okularów ochronnych używacie? Co polecacie?

Z góry dziękuję za sprawdzone propozycje.

ESS ICE plus wkładka Vice RX (i dorobienie szkieł u zaufanego optyka). Działa jak marzenie.
Tylko… to nie jest tania opcja. Same ESS ICE to pod 120zł (w najuboższej wersji), wkładka chyba drugie tyle, a szkła tyle, ile optyk zawoła.

Wczesniej używałem gogli okularowych ESS V12 Advancer z tą samą wkładką (nie polecę), i gogli Bolle x500 Attacker (noszonych na okulary korekcyjne). Bolle x500 są dobre, ale strasznie wielkie.

Ludzie polecają jeszcze Bolle x800, ale to musiałbyś przymierzyć, czy Ci na Twoje okulary wejdą (mnie nie wchodziły, ale znam ludzi, którym i owszem, owszem). Do gogli Bolle, przynajmniej do x800, można spokojnie dostać wkładki na szkła korekcyjne teraz.

Osobiście uważam okulary z wkładką za lepsze rozwiązanie - lżejsze, nie ograniczajace pola widzenia i lepiej wentylowane - ale to juz kwestia indywidualnych upodobań. Gogle są z pewnością bardziej “kulkoszczelne” - nie ma szczeliny między twarzą a ramką, gdzie coś by się mogło zabłąkać.

Dzięki za info. Mam na oku Bolle Pilot a jak to się nie sprawdzi do szkła kontaktowe.

No i dzisiaj gogle Bolle Pilot przeszły chrzest bojowy. Pogoda deszczowa, temp. około 6 stopni.

Biegałem 3 godziny po polu, lasach i łąkach oczywiście w ramach gry ASG. Gogle komfortowe i nie miałem większego problemu z parowaniem. Dlaczego większego? Bo parowały tylko gdy stałem w miejscu i dyszałem. Jak tylko się ruszyłem (np. marsz) to para znikała. Bardzo przewiewne.

Zaznaczam, że padał deszcz i było naprawdę wilgotno. Nie smarowałem szkieł środkami anty para itp.

Dla mnie jak na teraz są super. Polecam. 69 zł.

Sytuacja jaką opisujesz Zawsze(przynajmniej ja tak mam) wystąpi,jeśli się nie mylę jest to efekt Termoregulacji ciała.Czyli innymi słowy wszystko w porządku