Force Recon. Rekrutacja.

Witam. Wraz z rozpoczęciem Nowego Roku nasza grupa ogłasza otwartą rekrutację.

O nas:

Pomysł stworzenia grupy narodził się jakoś półtora roku temu podczas Niedzielnego spotkania ASG na terenie Szczecina. Na początku mieliśmy w planach odtwarzać 5 grupę sił specjalnych USA (zielone berety), lecz po długich przemyśleniach doszliśmy do wniosku, że przemianujemy się na Force Recon. Choć grupa istnieje co prawda krótko od Listopada 2012 roku, my jej członkowie wcześniej mieliśmy do czynienia z rekonstrukcją oraz ASG od kilku ładnych lat. Jak sama nazwa mówi, odtwarzamy zwiadowców 1 Kompani Rozpoznawczej Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych. Lecz działanie naszej grupy nie kończy się na samej rekonstrukcji. Poza samym reko w miarę możliwości wolnego czasu staramy się brać udział w spotkaniach Szczecińskiego środowiska ASG. Wspólnie uczestniczyliśmy już podczas letniego zlotu pojazdów militarnych w Lipianach oraz Skwierzynie. Co prawda rekonstrukcja jest u nas na pierwszym miejscu, nie mamy zamiaru robić to na nie wiadomo jakim poziomie jeżeli chodzi o samo zachowanie czy prowadzenie Bóg wie jakiej stalówy (kto był w wojsku wie o co mi chodzi). Traktujemy to jako zabawę, hobby oraz chęć oderwania się od co tygodniowego życia codziennego. Spotykamy się średnio co dwa tygodnie przeprowadzając szkolenia, spotkania organizacyjne lub luźniejsze zajęcia w celu robienia zdjęć, ognisk itp. Okres naszej rekonstrukcji to głównie lata 90te. Działamy na terenie Szczecina oraz okolic (rejon Puszczy Bukowej, jeziora Głębokiego, Kołbaskowa oraz rewir Gryfina). Grupa nasza ze względu na mały staż istnienia obecnie jest na etapie rozwoju pod względem sprzętowym, szkoleniowym oraz kadrowym. Obecnie liczymy trzech stałych członków oraz jednego kandydata. Staramy się specjalizować głównie w zielonej taktyce szkoląc przeprowadzanie zwiadu na tyłach wroga (dywersja, odbijanie jeńców, obserwacja, likwidacja ważnych figur bądź obiektów wojskowych itp). Na drugim etapie ćwiczymy także walki w budynkach oraz na terenie zurbanizowanym. W przyszłości po zakupieniu odpowiedniego sprzętu mamy w planach szkolić także niebieską oraz czerwoną taktykę. Poza tymi działaniami na boku odtwarzamy zwykłych gruntów biorących udział w różnych konfliktach zbrojnych w ww okresie min: (I wojna w Zatoce Perskiej 1990-91, Interwencja w Somalii 1992-95, Stabilizacja Haiti 1994 oraz Bośni 1995). Jeżeli chodzi o sprzęt oraz uzbrojenie to wiele nie muszę tłumaczyć. Zbieramy tylko oryginalny, kontraktowy sprzęt z epoki. Repliki broni, jakie używamy to głównie z rodziny M16 (przerabiamy na epokowe wersje A2). Umundurowanie typ BDU oraz DBDU nyco, oporządzenie Alice LC2.

Zasady wstąpienia do nas:

  • Kandydat musi mieć ukończone 18 lat. Dopuszczamy osoby powyżej 16go roku życia za pisemnym pozwoleniem rodziców.

  • Dany kandydat na początku nie musi mieć szpeju oprócz byle jakiej sprawnej repliki, ochrony oczu oraz munduru. Musi z czasem dokonać zakupu broni oraz sprzętu czy umundurowania obowiązującego w grupie, co będzie kontrolowane przez stałych członków. Jeżeli nowa osoba nie zna się na kontraktowym sprzęcie wojsk USA i nie wie co ma kupić, my jako stali członkowie pomożemy jej jak najbardziej zakupić dane graty oraz udzielimy wszelkich porad.

  • Kandydat nie może być powiązany z innymi grupami rekonstrukcyjnymi bądź Airsoftowymi. Nie może także prowadzić jakiejkolwiek współpracy z innymi grupami. Przyjmowane są tylko osoby niezrzeszone lub należące „wcześniej” do innych grup.

  • Ze względu na to, że odtwarzamy wizualnie ww formację, do grupy nie przyjmujemy kobiet. Osoby nowe jako kandydaci nie mają jakiegokolwiek prawa do głosu oraz podejmowania decyzji w grupie, dopóki nie staną się jej stałymi pełnoprawnymi członkami. Okres trwania kandydatury każdej chętnej osoby trwa dopóki:

  • Stali członkowie grupy nie uznają, że dana osoba nadaje się i chce to robić.

  • Minie okres nie krótszy niż 3 miesiące.

Czego oczekujemy od nowych:

Szukamy przede wszystkim chętnych osób mających wspólne zainteresowanie co do ww formacji oraz chcących robić coś więcej, niż tylko uczestniczenie w zwykłych Niedzielnych spotkaniach airsoftowych.

Kontakt:

Propozycje wstąpienia do nas oraz wszelkie pytania proszę składać na PW (ForestUSMC). Chętnie na każde pytanie udzielę odpowiedzi. To tyle jeżeli chodzi o te sprawy. Pozdr.

Witam. Poniżej daję link do naszego małego zakątka na FB. Co prawda mamy jeszcze śladową ilość zdjęć ale wraz z początkiem sezonu będzie ich przybywać. Mimo to zapraszamy wszystkich do oględzin oraz z góry dzięki za lajki :wink: Pozdr.

Od 26 kwietnia nasza grupa istnieje już pod nową nazwą. Szczegóły na naszej stronie FB.