Depeche Mode: pomysł na nowy scenariusz

Przeglądając moją rupieciarnię znalazłem 3 szt. radiotelefonów wojskowych z lat 60 ( chyba sprawne i ciężkie jak cholera) i pojawił się pomysł na nowy scenariusz z wykorzystaniem owych rekwizytów. Wiecie taki ogólnikowy. Otóż radiotelefony zostaną rozmieszczone w 3 miejscach na mapie. Grupa A musi doprowadzić kabel od 1 radiotel. (Centrala) do 2. a potem do 3. Lokalizację telefonu nr 2 Grupa A dostanie na mapie. Lokalizację następnego telefonu nr 3 pozna się wykonując połączenie z Centralą (tel. nr 1). Centrala wykorzystując np. tą samą mapę poda jakiś szczegół na niej, który nakieruje na ostatni telefon.

Grupa B ma w tym oczywiście wszystkim przeszkodzić. Ciągnięty kabel nie może być naruszony przez Grupę B. Nie ma strefy (respawn) dla tej grupy. Kabel musi być dokładnie położony na ziemi.

Podchody kończą się, gdy: 1. Telefony zostaną połączone kablem 2. Grupa A zostanie wyeliminowana ( aczkolwiek będą mogli dokonywać samoleczenia w ilości np. 3 razy ).

Scenariusz dość hardcorowy. Żeby nie było jatki, to Grupa B używa tylko pistoletów w dowolnej ilości.
Prosty wariant tego scenariusza: używamy tylko 2 telefonów, które należy połączyć kablem.

Rekwizyty są do wykorzystania także w innych scenariuszach.
Zachęcam do przedkładania pomysłów.
]=)
imagesBLBMU0MO.jpg

Muszę powiedzieć że to może być ciekawe :slight_smile:

mi też się podoba. z tego co ja tu zrozumiałem to niemcy kładą kabel a partyzanci (gorzej uzbrojeni) im przeszkadzają, niemcowi pewno sie spodoba :smiley:

Dobre, wg mnie się przyjmie :slight_smile:

Jaka długość mają kable od tych telefonów? Bo zaczynam mieć pomysł na niedzielny Wiskord :slight_smile:

A długość dowolna, bo kable trzeba kupić hehe no i bęben do niego. Po zabawie wypadałoby je zwinąć, żeby wykorzystać ew. w nast. grze.

kable na bębnach mają od 500m do 900m :wink: ale można kupić takie po 100m

E no to spoko, będzie w dupie bal :slight_smile:

hyhy Spoko trzeba kupić 300 m kabla. Dla przykładu: mapa Bastogne ma obwód jakieś 400 m więc te 150-200 m kabla nawet powinno wystarczać na emocjonującą grę.

Ja to pewnie za telegrafistę będę robić . Dacie wielkie koło z kablem mi na plecy , tak jak to mieli podczas 2 wojny . To mogę się bawić :slight_smile: pozdrawiam wszystkich

Bastogne ma 700m ‘w obwodzie’ :smiley: ale zawsze można rozszerzyć/zwęzić pole rozgrywki na praktycznie każdej leśnej miejscówce :slight_smile: Wiskord jedynie można maksymalnie do kilometra obwodu wykorzystać

Bardzo ciekawy pomysł na scenariusz, w dodatku w moich również klimatach. Powiedzcie tylko kiedy i ile się składamy na kabel.

Ta , przed strzelanka wpadniemy do Castoramy w mundurach po kabel hehe :slight_smile:

trzeba kupić sznurek a nie kabel

Sznurek murarski powinien być dobry, i tani (17zł za 300m)

Więcej nt. telefonów polowych http://www.rkd.friko.pl/ Prawdopodobnie potrzebny jest kabel w oplocie nicianym (sznurowym?) aby połączyć telefony.
Póki co możemy wykorzystać zwykły sznurek.

Koszt 630 mb kabla PKL ze szpulą z magazynu szwejkowego to 100 zł
http://allegro.pl/kabel-pkl-beben-630mb-prl-wp-dwuzylowy-i4514341624.html

lub nosidełko wuja toma z kablem 500m za 125 zoty
http://allegro.pl/noszak-z-kablem-telefonicznym-usa-1944-rok-i4522474056.html

Nie wiem czy w magazynie drużyny (harcerskiej) nie mam kilkanaście szpul tego kabla. Jeszcze rok temu była na 100% centrala, z 8? szpul kabla, kilka telefonów i szelki do rozkładania kabla ( Sabaton-Stalingrad (Wróg U Bram) - YouTube 2:50). Problem na pewno leży w kwestii akumulatorów. Nie wiem czy wchodzą tam baterie r20 czy akumulatory. Jak będę miał chwilkę czasu to się przejdę i sprawdzę :sunglasses: