Cyma 060 "pi najnti"

Witajcie.
W nie dalekiej przyszłości chcę wsadzić trochę lepsze bebechy do petki. Chciałem Was prosić o opinie i rady, z racji tego, że jesteście bardziej doświadczeni niż ja.
Oto kilka rzeczy które mam w planie wymienić:

 • zestaw tłok, cylinder, dysza, zembatka tłoka. Znalazłem takowy zestaw na taiwangun
  http://www.taiwangun.com/zestawy-cylindra-2/wzmocniony-kompletny-zestaw-cylindra-i-tloka-do-serii-g36c-guarder?from=listing&campaign-id=19
  -lufa precyzyjna i komora hop-up. Komora prowiny, lufy precyzyjnej nie chcę wstawiać dłuższej niż jest, nie chcę jej kaleczyć tłumikiem czy lufą zewnętrzną jak FN PS90 :ugeek: to ma być śpraj CQB. Mam na oku w sumie dwie precki: Modify Hybrid 6.03mm + gumka Hop-Up - 247mm. Możliwe, że gumole hop-up na zieloną G&G.
  Docelowy FPS jak na CQB przystało to 345-350.
  AA tak, jeszcze jedna rzecz. Możecie mi polecić jakieś hrono? Bez tego ani rusz.
  Pozdrawiam. Rudy out ksz :smiley:

Ten zestaw jest do innej repliki. P90 będzie miało inną długość dyszy i inną głowice cylindra.

To to nie jest uniwersalne? W takim razie jakiś byś zestaw polecił?

Najlepiej do P90… Jeśli nie znajdziesz takowego to najlepiej skonsultuj się z serwisantem. Np Fate (miałem styczność, bardzo polecam), albo Wysłannik - znajdziesz na forum. Oni doradzą ci coś na pewno. Nie wiem też czy rozbierałeś gearbox i jaką kwotę chciałbyś przeznaczyć na tuning. Nie wszystko musi być od razu do wymiany, więc dobrze aby obejrzał to ktoś o obszernej wiedzy.

Serwisu niestety nie mam w mieście, muszę gdzieś wysyłać ją. Na początek myślałem o wymianie lufy i gumki, tylko nie wiem czy do stockowej komory mi podpasuje zielona G&G. Informacje mile widziane.

Wszystkie gumki hop-up są takie same więc pasują do każdej komory.

Zawsze możesz się dogadać z którymś serwisantem wymienionym przez Havoca, zostawić mu replikę po strzelance i odebrać przed następną. Obejdzie się bez wysyłki :wink:

Nie wszystkie gumki są takie same. Bywają różne do ròżnych typów komór. Zielona G&G to bardzo dobry wybór i powinna bez problemu pasować. Kup olej silikonowy, znajdź tutoriala na necie i sobie gumkę wymień. Grubszy tuning to już inna zabawa. Doświadczenie i porządne narzędzia to podstawa. Bez tego robi się drogo… jak coś sobie popsujesz. No ale na czymś kiedyś trzeba się nauczyć.

Ogólna konkluzja jest taka, że chińczyki są raczej nieco bardziej upierdliwe w tuningu niż markowe repliki, a to ze względu na gorsze spasowanie części.

W razie czego możemy się dogadać z wysyłką do mnie, ale wówczas warto od razu zabrać się za tuning i mieć go z głowy. Co do części - to sensowniej wydzie poszukać odpowiednich niż kupować zestaw. Chyba, że jakiś na wyprzedaży się znajdzie.

Nie polecę żadnego zestawu, bo z żadnym nie miałem styczności. Nie kupuj metalowej dyszy.
Zastanów się jeszcze raz, czy potrzebujesz takiego tuningu.

[/quote]
Ogólna konkluzja jest taka, że chińczyki są raczej nieco bardziej upierdliwe w tuningu niż markowe repliki, a to ze względu na gorsze spasowanie części.
.[/quote]

Zauważyłem po pierwszych kilku strzałach, trochę hałasował GB, podkładki zrobiły swoje. Myślę, że tuning mi się przyda.
Lufa lepsza się przyda na pewno i gumka, nad komorą się zastanawiam. Nie wiem czy działa poprawnie, czy po prostu kwestia gumki.

A co jest nie tak z metalową dyszą? Jeśli jest uszczelniona - to nie widzę absolutnie żadnych przeciwskazań.

Zacznij od wymiany gumki. Może komora okaże się nie taka zła. Bez chronowania raczej ciężko będzie stwierdzić jaki jest rozrzut FPSów (co da pojęcie o szczelności układu). No ale zawsze można postrzelać do celu na granicy zasięgu i w ten sposób jakoś to sobie sprawdzić.

Normalnie ona ma około 400FPS, poprosiłem taiwangun o downgrade, zrobili o dali mi protokół z chronowania. Chronowanie odbyło się na kulkach 0,2g i hop ustawiony na 0, najniższa wartość FPS to 341, najwyższa 346, przy pierwszych 10 strzałach. Jak dla mnie to spory rozrzut. Myślałem nad jakimś zestawem bore-up. Apropo chrono, Hyde, jaki byś polecił do 300pln?
Nawiasem mówiąc, nie mam serwisu, jak już wcześniej wspomniałem, więc muszę sam serwisować sprzęt.

Rozrzut rzędu 5 fps jest bardzo mały. Granica błędu pomiarowego i drobnych róźnic wagowych kulek. Ja bym się tym w ogóle nie przejmował. Jeżeli ma zostać w tych granicach - to nie robiłbym nic.

Chrono cokolwiek. X3200, albo UFC Pro… Co wyjdzie taniej.

Czemu nie metalowe dysze? Miałem dwie różnych marek i takie problemy:
Za wąskie wewnątrz dla głowicy cylindra. Za szerokie na zewnątrz dla komory hop-up. Blokowały się, nie dochodziły do końca, generalnie padało uszczelnienie.

Rudy, ja na twoim miejscu bym nic nie ruszał, ewentualnie, jeżeli brzydko podkręca to możesz zmienić gumkę. (wspomnisz moje słowa, jak po upgrejdach replika bedzie strzelać gorzej i będą problemy, żeby wrócić do stanu pierwotnego)

Z upgrejdami się wstrzymam, na razie przynajmniej. Wymienię gumkę, silnik na trochę lepszy i preckę wstawię. Zobaczymy co z tego wyniknie.Gumka dojedzie we wtorek, tak myślę, wykonam parę testów i dam znać jak to wychodzi.

Z dyszami problemu niby nie powinno być ale zawsze trafi się tak, że ta część firmy “x” nie będzie współgrała z tą częścią firmy “y”. Co do samych metalowych dysz to nie mam żądnych zarzutów, bo sam miałem dawniej w M4 uszczelnioną od SHS’a i podniosło to ~20 FPS, bo stockowa miała ogromny luz. Zrób jak Ci radzą. Nie wiem w jakim ona jest teraz stanie ale to co na pewno warto wymienić to okablowanie, gumkę czy lufę. Silnik za pewne nic specjalnego więc też możesz wziąć lepszy. Trochę postrzelasz to znów coś wychwycisz i pewnie wymienisz.

Jeżeli będziesz miał obok siebie dwie dysze - metalową i plastikową, z takimi samymi wymiarami - obie będą działać dokładnie tak samo. Najpewniej miałeś styczność z chińskimi częściami, które zdarza się, że są źle opisane.

Z doświadczenia powiem - w środku w chińczykach najczęściej jest mega syf - wszystko zapaćkane jednym rodzajem smaru, albo tego smaru jak na lekarstwo. Podkładkowanie - jeszcze nie spotkałem chińczyka, który miałby to zrobione poprawnie. Nawet się do tego nie zbliżał. Jak zrobisz wszystko jak należy - nie ma mowy, by było gorzej.

Po wymianie lufy i gumki jest znacząca poprawa skupienie i lepsze podkręcanie kulki. Test papierka pozytywny. Jako, że w hierarchi stoję najniżej, szeregowy, pytanie mam do pułkowników, czy normalnym zjawiskiem jest skręcanie kulki na około 25m od strzelca? Test przeprowadzałem na kulkach 0,25g Guarderach. Myślę nad wymianą dyszy i cylindra na coś lepszego. Możecie coś polecić? Cylinder muszę wymienić odpowiedni do lufy, bodaj że typ 3.

skręcanie kulki - co konkretnie masz na myśli? W którą stronę?

Raz w prawo, raz w lewo. Przez większość czasu leci jak po sznurku.

Kup inne kule (G&G), przeczyść lufę. Może być tak, że jeszcze smarami pluje.

Co do cylindra - dobierasz go do długości lufy - jaki konkretnie - jak najbardziej gładki. Mosiężne są niezłe, bo dają się dobrze polerować. Stal też dobry wybór, większa odporność na zarysowania. Dysza - uszczelniona. Ale konkrety - to musisz sam poszujać. Trzeba coś kupić i sprawdzić, przy czym może okazać się, ze FPSów będzie więcej. Chyba jednak chcesz mieć replikę CQB, więc co najwyżej bym rozebrał i na nowo przesmarował całość (dobranymi smarami - gęste na zębatki, np. litowy, rzadkie na plastiki i gumy).