Cykl imprez AEGIS Fundacji Pretorians

Jesteśmy właśnie świeżo po imprezie AEGIS IX Unplugged (bez nokto i termo). 48 godzin w terenie ze stacjonarną bazą i elementami MilSim’u.

Możemy śmiało polecić imprezy od Fundacji Pretorians. Chłopaki wiedzą co działa na imprezach ASG, a co już niekonieczne i oferują grę na odpowiednim poziomie grywalności i klimatu.

Więcej informacji znajdziecie na profilu fundacji: Fundacja Pretorians

Krótkie podsumowanie wyjazdu przez GS-3 które wraz z nami (t.Ch, B.R.o.S i Projekt Norweski) tworzyły Paprika Korps.

Czas: 271200AUG2020 - 301200AUG2020

Miejsce: Drwęck, gm Grunwald, woj. Warmińsko Mazurskie, okolice Olsztynka.

Skład GS-3:
Artek, Gocu, Kierek.

Skład oddziału YELLOW paprika:
Szczepan D-ca
Krzysiek KM
Tomazo Z-ca D-cy
Gumiś - Navi
Robson - pointman
Artek - RTO
Kierek - Grunt
Gocu - Grunt

Misja: Udział w imprezie AEGIS IX Unplugged jako część oddziału Paprika Korps, w którego skład wchodziły też ekipy t.Ch, Projekt Norweski oraz BROS ze Szczecina.

Opis:
Impreza rozpoczęła się niemal punktualnie poprzedzona sprawną rejestracją oraz szczegółowym chronowaniem replik.

Gra zapowiadana na MilSim wprawdzie symulacją militarną nie była, jednak posiadała jej elementy i całkiem ciekawą rozgrywkę.

Główny cel to zdobywanie punktów za wykonywanie przeróżnych zadań, Bez wnikania w szczegóły główną osią rozgrywki były złoża rudy, które każda ze stron musiała przetworzyć w amunicję. Do tego celu służyły obiekty strategiczne których kontrola była niezbędna do wykonania ciągu produkcyjnego. I tak po odnalezieniu i pozyskaniu rudy, należało przetransportować ją w specjalnych skrzyniach do wież, następnie uzdatnioną rudę (łuski) przenieść do rusznikarza, następnie uzyskaną amunicją przekazać konwojowi, który przejeżdżając przez cały teren będąc podatnym na ataki wroga punktował za zdobytą amunicję. Poza tym było kilka zdań pobocznych jak budowa mostu, odnajdywanie anten, wymiana szpiegów, rozmowa z prasą itd.

Nasz oddział brał udział w wielu misjach. Od pozyskiwania zaufania i informacji od Rusznikarza, z którym intensywną relację zbudowali Artek z Robsonem, przez atakowanie i utrzymywanie ważnych strategicznie wież, rajdy na teren opanowany przez wroga celem wykradzenia złóż, przerabianie tychże na amunicję, aż po ochronę wymiany szpiegów i udaną operację przejęcia obydwu na jedyną sprawiedliwą stronę Bałucji.

Było intensywnie, mokro, bezsennie i cholernie satysfakcjonująco.

Wydeptaliśmy po około 55 km, W kontaktach z wrogiem byliśmy dość skuteczni, co było owocem wielu wspólnych treningów. Z chłopakami z Taktycznego Szczecina rozumieliśmy się bez słów i każdy robił swoje. Oczywiście nie obyło się bez porażek, niemniej te naliczyłem 3:

Nieudaną obronę wieży 1 podczas ataku przeważającej liczby przeciwnika - oddział rozbity KIA

Nieudany atak na wieżę 2 - również broniony przez liczniejszego wroga.

Oraz nocną ochronę konwoju, na który po prostu nie wstaliśmy z popasu.

Mimo to swoimi pozostałymi zadaniami zdobyliśmy około 30 kg amunicji, mieliśmy dobre układy z Rusznikarzem, w nocnej potyczce rozbiliśmy z minimalnymi stratami 2 zasadzki, w walkach dziennych przemykaliśmy po terenie wroga zdobywając kolejne złoża rudy, odpychaliśmy nieskoordynowane ataki na wieże, a także rozbiliśmy oddział wroga prawdopodobnie szykujący się do ataku na w1 w dziennej zasadzce imrowizowanej. Wisienką na torcie było zgarnięcie całej puli punktów za przechwycenie obu szpiegów żywych i odeskortowanie ich do HQ.

Do statystyk należy doliczyć konkretne odciski na stopach, po kilka kleszczy na osobę, oraz mnóstwo frajdy jaką przyniosła nam gra.

Dziękujemy:

  • organizatorom : Fundacji Pretorians,
  • sztabowi w HQ Bałucji za ciągłość dowodzenia i ciekawe zadania
  • przeciwnikowi, stronie Nazewu, który dzielnie walczył i nie odpuścił w połowie gry
    -kompanom z sąsiednich ekip walczących z nami ramię w ramie w tym szczególnie 8r, 6th, 13stce,
    -At last but not least, chłopakom z t.Ch, Bros, Proj. Norweskiego, za wzorowy wyjazd i świetną atmosferę w oddziale!

Kierek

Redirecting...

Cały skład Paprika Korps


Grupy wchodzące w skład Paprika Korps i odznaki za udział w imprezie, w tym złota ( 5 sztuk na każdą ze stron liczącą po 120 osób) za wybitne osiągnięcia i wkład w zwycięstwo.