CQB w modelu centralnie planowanym

Mamy na forum sporo ludzi lubiących cqb, jednak tych lubiących las jest zdecydowanie więcej, przez co Dobra grana jest ekstremalnie rzadko. Las i cqb to 2 zupełnie różne bajki, więc rozumiem niechęć dużej liczby osób do niego. Ta odmienność jest też moim zdaniem powodem by wyróżnić je od innych miejscówek.
A co gdyby tak na początku każdego miesiąca robić ankietę, w której ludzie głosowaliby w którą niedzielę chcieliby zagrać na cqb? Strzelanka ta odbywałaby się niezależnie od wyniku cotygodniowej ankiety (2 strzelanki jednego dnia). Dzięki temu gralibyśmy Dobrą przynajmniej raz w miesiącu i wszyscy byliby zadowoleni.
Zapraszam do dyskusji.

Osobiście uważam że to słaby pomysł kilka środowisk w Szczecinie rozleciało się z tego powodu i nie chodzi mi tylko o ASG

Ostatnio widać inicjatywę w kierunku ciekawszych scenariuszy niż 2 flagi. Mówię tutaj o działaniach Slayera czy Graba na dobrej cqb właśnie. Może zamiast wymuszania niektórych miejscówek, wprowadzić dodatkowe opcje zaplanowanych mini scenariuszy? Widzę to tak.

  1. Dowolny członek TS opisuje miniscenariusz na wybranej przez niego miejscówce i jednocześnie deklaruje że weźmie za niego odpowiedzialność.
  2. Administracja sprawdza czy jest do przyjęcia.
  3. Jeżeli jest, to oprócz standardowych opcji ankiety, są dodatkowe opcje z zaakceptowanymi miniscenariuszami na który można głosować.
  4. Scenariusz jest dodawany do opcji głosowania przez 4 kolejne głosowania lub do wybrania.

Zalety rozwiązania:

  • Lud zdecyduje czy chce miniscenariusza czy regularnej jebanki
  • Lud oceni czy scenariusz ma sens. Jeżeli będzie kiepski to po prostu nie zostanie wybrany
  • Da się pogodzić wybór nielubianej miejscówki z korzyścią fajniejszego scenariusza. Bo nie tylko Dobra CQB jest poszkodowana. Bardzo rzadko wybierane jest np. wielgowo, ale gdyby była opcja regularne krzekowo vs miniscenariusz na wielgowie, to może ludziom chciałoby się poświęcić dodatkowy czas na dojazd.
  • Nagrodzi inicjatywę i poświęcony czas twórcy miniscenariusza graniem na wybranym przez niego terenie.

Co myślicie?

Cieszę się, ze ktoś to docenia :smiley: Jak wróci Dobra zielona to postaram się zrobić coś ambitniejszego i z rekwizytami, na cqb+zielona.

@Kaktus - temat do przemyślenia :slight_smile: