Ciekawe gadżety

Rekwizyty, które mogą posłużyć w niejednym scenariuszu…

Rusznica
Konstrukcja chyba warta wykonania i włączenia do któregoś ze scenariuszy

Rakieta
Można i tak

Odpalenie ładunku po kablu

Pojazdy
Potraktujmy to jako ciekawostkę…Pojazdy gąsienicowe stwarzają pewne niebezpieczeństwo

Granaty z lontem
A to absolutny hit. Do kupienia w Szczecinie na dodatek. Gotowe kulki z lontem, w pełni bezpieczne i jaka ilość!
paczka 25 szt. za 8 zł
http://sklep1342920.home.pl/pl/p/GB603-Football-Boom/956 - YouTube
A tak wybuchają
- YouTube

DObre te pileczko podobja mi sie fajny pomysł…

Chyba nie bardzo. Mam takie działo na ziemniaki, przebija drzwi castoramowe (pilśniowe).

A jak dobrze je zrobisz, odpalane ze spustu i dobre połączenie to zasięg ponad 100m. Nie chcę dostać przypadkiem takim ziemniakiem.

Co do rakiety z butelki, to ten denaturat lepiej wypić niż wystrzelić :smiley:

MIVAK: Dlaczego by nie? Rusznica posłuży do wystrzelenia konfetti albo jakiegoś sztucznego ognia na spadochronie w powietrze wysoko nad głowami np. na zakończenie scenariusza. Pomysły na pokojowe wykorzystanie rusznicy się znajdą. Bez wykonania prób się nie obejdzie.

Zakupiłem dzisiaj te kuleczki z lontem (25szt. za 7 zł ,przyniosę w niedzielę), małe to (waga 4 gramy średnica 2,5cm) i nie powinno robić zbyt wielkiego hałasu. Można je łączyć w wianuszki (lonty sklejamy zwykłą taśmą).

Tak jak jestem zwolennikiem wysadzania wszystkiego wszelkimi metodami tak odpalanie racy w powietrze ktorą nie wiadomo gdzie zniesie nie jest zbyt fajne. No chyba że chcesz do kartofla przymocować ekran dymny :stuck_out_tongue:

Jeżeli wygra Wiskord, to pamiętaj że na jego terenie jest zakaz używania materiałów pirotechnicznych.

Raca na spadochronie jest absolutnie bezpieczna, daje efekty wizualne i spala się w parę sekund (Choć z drugiej strony do wystrzelenia takiej racy wystarczy stabilna rurka wbita w ziemię)

Ta, odpalaj sobie race na Wiskordzie. Kiedy znowu będzie na nim pożar to już na 100% wina spadnie na nas.

Używanie tego typu pirotechniki jak i pierdzie****ch lampionów wymaga pozwolenia od instytutu jakiegoś tam ruchu lotniczego czy coś takiego … pewnie wszyscy myślą: DLACZEGO??? W tym momencie niech taka osoba wyobrazi sobie że jest po wypadku … (niestety) sprawa poważna … przylatuje LPR (Lotnicze Pogotowie Ratunkowe) Hoplihopter siadł, załadowano rannego i dzida na lotnisko szpitalne … mijają wiskord na pełnym gazie a tu … raca, tudzież inny ziemniak odpalony w powietrze trafia szybę i wlot powietrza … tu się kończy opowieść razem z życiem rannego, pilotów i ratowników … W ten oto może i drastyczny sposób chciałbym nakłonić graczy do przewidywania konsekwencji pewnych akcji … A dodatkowo użycie czerwonej racy … (były marynarz, obecnie dalej pracuję czynnie w tej branży i ściśle współpracuję z jednostkami ratownictwa) w związku z bliskością akwenów wodnych postawi na nogi sporo jednostek … Wszyscy wiemy że bezpodstawne wzywanie pomocy jest karalne … czerwona raca … znaczy HELP …

Masz rację, jednak prędzej trafisz szóstkę w totolotka niż ziemniakiem pilota helikoptera :smiley:

UUU i tu się mylisz :stuck_out_tongue: Będę chciał trafić … owszem … nigdy nie trafię, jednak gdy nie będę chciał trafić, to … i tu się kłaniają słynne prawa Murphiego :wink:

Nie wiem o której miejscówce mówisz ale LPR omija wiskordowy komin.Także by musiał mieć mocny zasięg ten ziemniak. Potwierdzone info. Nie miej jednak czerwona raca jest do wzywania pomocy i nie używajmy jej ot tak jak nam się podoba (tak samo czerwony dym).

A tak po za tym jak by go w wirnik wkręciło to nic by się nie stało, we wloty nie było by możliwości trafienia.

AYDYN
Nie o racę mi chodziło (bo to faktycznie się pali jak jasna cholera), ale zwykły sztuczny ogień pt. anielskie włosy, wybucha i po paru sekundach gaśnie.

A tu fly recon ]=)