Baza do szturmiaka z GB V3

Siemanko. Po ponad 6 miesiącach nierównej walki z Brenem 805 od ASG DK postanowiłem zrezygnować z niego na rzecz innej repliki. Bren ma standardowy GB V3. Jaką bazę pod tuning polecacie w tym standardzie? Zależy mi na jak najmniejszej ilości “udziwnień” w replice. Interesuje mnie tylko wyższa półka replik a nacisk kładę na spasowanie i ogólną jakość wykonania (będzie robiony przeszczep całych bebechów, więc osiągi nie mają dla mnie znaczenia).

V3 bez udziwnień to kałachy - najlepiej e&l albo LCT. Chyba, że real sworda dorwiesz :smiley:.

Bez udziwnień i dobrze wykonane masz tylko kałacha jak wspomniał Krzak, ale licząc nieliczne udziwnienia:

  • g36, ale wieje nudą - chyba, że SL8/9
  • SigSauery długie to v3 ale dziwny selektor i są ciężkie w ujjj … 5kg.
  • AUG - proste jak cep, ale spust jest cięgnie + odwieczny płacz ludzi że to brzydkie i ciężko złapać liniowość.
  • Bizon - niby AK ale jednak unikatowy

No i jedyna nie kałachowa baza do której nikt sie nie przypier&*(_ i nie można się przywalić do wykonania to:

  • VAL/VSS LCT - ooo takk oooo tak …
    z tych wszystkich chyba val/vss jest najbardziej wdzięczny pod tuning, choć też ma swoje “widzimisie” :wink:

Co masz na myśli mówiąc “widzimisie”? Po przygodach przeżytych z Brenem włosy mi się jeżą słysząc to słowo :stuck_out_tongue: Myślałem nad tym modelem: LCK-12. AK-12 od LCT Airsoft - mamy go! | WMASG - Airsoft & Guns
Niepokoję się jedynie opisywanym w artykule luzem lufy wewnętrznej oraz niestandardową (19.49 mm) długością dyszy. Chyba, że ja po prostu nie potrafię znaleźć dyszy w tym rozmiarze.

Masz regulowana dysze peruna - ustawiasz taka dlugosc jaka chcesz.

@M.RM - val/vss jest idiotoodporny jak kałach, ale procedura składani komory/gearboxa/“upper”/kolby w całośc wymaga postępowania krok po kroku w ściśle określonej kolejności - inaczej kolba nie wejdzie na miejsce w pełni poprawny sposób :wink:

  • luz lufy wewnętrznej - taśma izolacyjna Twoim przyjacielem - owijasz jedną warstwę, sprawdzasz, owijasz sprawdzasz. Januszowe ale działa.

  • dysza - jesli zmieniasz seryjny GB i pewnie zmienisz tez z czasem komorę/gumkę to odległość dyszy też może ulec zmianie o części milimetra. Dysze w AEG maja pewną tolerancję błędu. Przydługa blokuje podawanie kulek, za krótka rozszczelni układ - ale wszystko pomiędzy jest ok. W praktyce może się okazać że po zmianach standardowe 19.75mm będzie pasowało … a jeśli nie to jak pisał Kocur masz dysze regulowane od peruna/retro arms, a dodatkowo retro wypuszcza dysze z dokładnością 0.1mm (19.6, 19.7, 19.8) więc możesz bez problemu dopasować - wszystko jest kwestią kasy :slight_smile:

Dzięki panowie za wyjaśnienie tematu. Z repliki zostanie w sumie tylko korpus. Zdecyduję się na AK 12 :wink: Jak będę miał chwilę to opiszę replikę jaką jest Bren 805 od ASG DK aby nikt jej już nigdy nie kupił :smiley: