Bateria

Chcę kupić replikę tą:

Lub tą:

nie wiem tylko jakiego LiPo do nich wsadzić. Może ktoś mi pomóc?

Każde 7,4 V

AK: LiPo 7,4V 1200mAh 20/40C; pod pokrywę replik AK -T-Connect (Deans) - airsoft, asg, militaria

W M4 masz taką baterię (w kolbie)Akumulator NiMH 8,4V 1600mAh - 2-modułowy - airsoft, asg, militaria, pamiętam że chłopaki jednak przerabiali tak aby wrzucić do prowadnicy kolby i wrzucali jakieś lipo.

Najlepiej po zakupie repliki wybierz się do shotguna i tam dopasuj swoje lipo.

Dzięki, pytam się,pomieważ na yt lub innych stronach niż gunfire gdzie dorzucali akumilator to on był 8,4v i NiMH, a kolega mi kiedyś mówił że można tylko dane napięcie do danej repliki.

NiMH 8,4 jest generalnie mniej wydajny niż LiPo 7,4.

I mniej odporny na zimno. W sezonie zimowym zawsze NiMH były najbardziej podatne na niskie temperatury. LiPO jest bardzo odporne (ale to też nie tak, że działa zawsze i wszędzie, niestety - po paru godzinach na silnym mrozie też zdycha).

LiPo wymaga większej kultury technicznej i specjalnej ładowarki, ale teraz to już nie jest coś szczególnie drogiego. A osiągi daje dużo lepsze.

Lipo ma ogniwa po 3,7 V więc jest pakiet 7,4 V i kolejny jest już 11,1 V
Nimh ma ogniwa po 1,2 V więc 7,2 V , 8,4 V i następny jest 9,6 V

Więc nie da się kupić lipo 8,4 V a skoro producent/sklep dają taki w zestawie to lepiej nie stosować większego napięcia.
Idąc dalej, pamiętam iż 11,1 V chłopaki ładowali do replik tuningowanych, zwłaszcza po wymianie zębatek na lepsze i po wymianie silnika bo w innym przypadku mieliło zębatki.