Baofeng : Antena dedykowana

Popularnym radiem na TS jest Baofeng w różnych odmianach. O ile nie ma sensu tuningować elektroniki to możemy wymienić standardową antenę na dedykowaną. Odnalazłem firmę w Polsce, która produkuje anteny dla potrzeb wojska, ratownictwa, policji i innych organizacji. Ważne jest to, że posiadają niezbędną wiedzę i urządzenia do produkcji oraz laboratorium diagnostyczne.

Zaproponowano antenę o dł. ok. 50 cm, konstrukcja i materiały cyt. “czysta miedź, złocone elementy stykowe, lutowane połączenia, idealny rozkład cewki” zapewniają bardzo dobrą charakterystykę nadawania. I co bardzo ważne : każda antena jest kalibrowana. Cena ok. 120 zł.

Dodam, że sprzedawca/właściciel? jest bardzo kompetentny, no i krótkofalowiec/inżynier. Więcej informacji www.mitcom-electronic.shoplo.com a pogadanka kom. 791-50-40-14.

Na pasmo 70cm antena powinna mieć długość 70cm - wtedy uzyskujesz najlepsze parametry tego pasma.

Plus oczywiście dobre umiejscowione radia z anteną.

Będąc dokładnym to długość “drutu antenowego” ma mieć 70cm, a nie sama antena, fizycznie antena może mieć 3cm (a drut ciasno upchany) - doprecyzowuje, bo zaraz świeżak będzie szukał anten 70cm do BAO ^^

@ Szczepan
Długość anteny zależy od wielu czynników. Ale o tym w innym temacie, jak ktoś go podejmie.

@Gawron
Szczepo mówi o fizycznej wysokości.