Aug problem z singlem

Witam, mam problem z augiem od jg, na full auto działa normalnie, ale po oddaniu kilku szybkich strzałów na singlu zacina się w pozycji naciągniętej i pali bezpiecznik. Nie występuję to za każdym razem, ale jednak denerwuję. Gb rozbierane i sprawdzane czy coś nie blokuje. I tu mam pytanie czy może mosfet przy czymś takim pomoże? Aug ma “ciekawy” spust, czy ktoś wie czy taki mosfet będzie działał https://www.taiwangun.com/pl/mosfety-okablowanie-laczniki-styku-2/mosfet-nanoaab-gate

Oh tak… AUG i szybki single :wink:

Mosfet raczej nic Ci nie da. Sprawdź czy kostka stykowa od semi nie jest zabrudzona i nie wiesza się w dziwnej pozycji - pamiętaj, że w AUG auto i semi są na oddzielnych stykach. Styk od semi jest oparty o gówniane plastiki, które mogą się wyrobić.

Przy wieszaniu się tego spustu dziwne jest to, że pali Ci bezpieczniki … kostka nie jest osmolona?

Jak chcesz mieć temat z głowy i na prawdę mieć przyjemną pracę spustu to układ sterowania do AUG od Peruna - tam wywalasz cięgno i mechaniczny spust zastępujesz czujnikiem halla montowanym na fizycznym spuście :wink: Ultimate rozwiazania, ale kosztuje swoje … mam u siebie w AUG, mogę dać pomacać :slight_smile:

Reakcja na spust typowa dla auga, czyli średnia, właśnie bardziej martwi mnie palenie bezpiecznika. Ten układ od Peruna do auga prezentuję się super, ale wydaje mi się to trochę overkill do repliki za około 400 zł i z pewnie 9 latami na karku. Sytuacja miała miejsce na stockowym silniku i teraz na silniku hightorque wyciągniętym ze świniaka. Zastanawiałem się, czy mosfet z hamulcem nie załatwi sprawy.

Mosfet i hamulec nie mają tutaj nic do rzeczy - co najwyżej możesz je dodatkowo spalić. W tym ujęciu mosfet to jedynie bramka logiczna która przepuści Ci napięcie bez przechodzenia prze styki, ale jak styki pozostaną zwarte to mosfet cały czas będzie puszczał prąd…

Kostka stykowa, mówię CI :slight_smile: Mam chyba gdzieś jeszcze swoją stara, jak wpadniesz z samym gearboxem to możemy sprawdzić. Mam watomierz, mam multimetr ogarniemy w mig.

1 polubienie