Apteczka do zestawu ewakuacyjnego

hej Panowie,
Chcę powoli skompletować parę rzeczy na wypadek kryzysu i jako jedna z pierwszych, potrzebna mi apteczka.
Jestem leniwy i nie chce mi się samemu składać od zera, bo będzie to ode mnie wymagać dogłębnego zapoznania się z tematem, a nie mam na to zbytnio czasu - także pytanie, czy ktoś z Was ma może do polecenia jakieś gotowe zestawy, lub możę wyrazić swoją opinię na temat apteczki LifeSystems - Mountain z linka poniżej?

Posiadam Wodoodporna apteczka Lifesystems Waterproof First Aid Kit | 8a.pl

Główna zaleta to świetna organizacja. W takiej z decathlonu miałem po prostu wsadzone rzeczy luzem bez ładu i składu. Tutaj apteczka się rozwija na podzielone i oznaczone sekcje. Nie wiem czemu to nie jest normą skoro to nic nie kosztuje.
Wadozaletą jest uniwersalność - masz różne przydajki, ale i tak nie obsłużysz wszystkich sytuacji. Stazy czy hemostaty są zbyt drogie, podwoiłyby cenę apteczki, więc albo zakładasz że nie uszkodzisz tętnicy, albo dokupujesz we własnym zakresie. One są w miarę kompaktowe, więc zbyt dużo nie dorzucisz. Jeżeli jednak nie chce ci się drążyć szczegółów, to myślę że to dobry wybór, chociaż tabletki przeciwbólowe i tak bym dorzucił.

Pierwsza uwaga do twojego zestawu - to z czego jest zrobiona powłoka apteczki to cienki ripstrop. Jak polejesz to wodą to raczej spłynie po wierzchu, ale jestem pewny że dłuższego nastawienia na deszcz nie wytrzyma. Moja “waterproof” posiada dodatkowy worek. Teb worek z klamrami na zdjęciu (z mojego linka), zawiera w środku właściwą apteczkę z tego samego materiału którą ty dałeś w linku. Jest to o tyle fajne rozwiązanie, że ja mam tam jeszcze dodatkowe rzeczy medyczne - koc ratunkowy, środki przeciwbólowe, ogrzewacze chemiczne i plastry na otarcia (dodatkowe).
Druga sprawa, to pomyśl czy wszystko co jest w niej jest niezbędne. Jako że bawisz się w airsoft, to pewnie masz trochę sprzętu poza apteczką. Lightstick czy ducktape bardziej pasują do EDC kit niż apteczki. Jeżeli to faktycznie ma być jedyne zabezpieczenie, to ok, ale w przypadku gdy planujesz jeszcze zrobienie jakiegoś EDC z małym nożem, trytytkami, taśmą klejąca itp, to lepiej kupić lżejszą apteczkę z rzeczami typowo medycznymi. Przeczytaj listę zawartości apteczki którą chcesz kupić i pomyśl czy w razie potrzeby użycia tego przedmiotu, apteczka byłaby pierwszym miejscem gdzie byś go szukał.

Mszaan, niczego mądrego Ci nie poradzę, ale:

  1. https://www.paramedyk24.pl/ - sklep z branży, znają się na rzeczy. Także w zakresie ratownictwa taktycznego. Tanio nie będzie, ale będzie porządnie.
  2. Spróbuj złapać na WMASGu Arend’a. Facet jest z zawodu ratownikiem medycznym, kiedyś pomagał mi apteczkę układać.

Dzięki Panowie, cenne uwagi które teraz muszę przemyśleć :slight_smile:

Duża, mała, co ma robić, małe plasterki czy tampony w postrzałach?

Mszaan, wybrałeś dość niefortunny czas na zakup apteczki taktycznej bo większość rzeczy przydatnych wyparowało na wschód - no i ceny tego co zostało poszybowały tez w górę