Ankieta? - Pomóżcie wybrać? TM czy WE??

Witam!
Mam dylemat co wybrać “na bok”.
Są zwolennicy WE i są zwolennicy TM.
Jedni wolą Glocka a inni Colta.
Tyle fajnego sprzętu a wszystkiego mieć nie można :confused:
Pomożecie swoim doświadczeniem i wiedzą?
Wybrałem 6 modeli, które najbardziej mi się podobają.
Może ktoś z Was używa albo używał i coś powie ciekawego?

  1. Tokyo Marui - Desert Warrior 4.3
  2. Tokyo Marui - Glock 17 Custom (Flat Dark Earth )
  3. Tokyo Marui - Colt MEU
  4. WE - G-Force 19 T1
  5. WE - M92 tan
  6. WE - Hi-Capa 4.3 tan

Glock 17 WE - mam, działa 3 lata bez zarzutu polecam

nie bierz colta od WE, faktycznie jest dobry ale zanim będzie dobry się z nim namęczysz duuużo razy.
Colt M1911 A1 od TM wydaje się być rozsądnym i wolał bym go wziąć, jakbym wiedział ile razy musiałem zanosić colta od WE do serwisu to bym zainwestował w TM lub kupił Glocka. Jeżeli chodzi o glocki to bierz od WE, chociaż iż nie miałem glocka to wiele osób je poleca i sam miałem go zakupić lecz w sklepie nie było na magazynie (mi zależy tylko na G18)

Mam Colta 1911 WE od 5-6 lat. Strzela w temp. +15 C. Niesie celnie i daleko jak już strzela. Blow-back naprawdę mocny. Kawał żelastwa. Przeróbek żadnych. Mogłoby się wydawać, że gazożerny, jednak wąski magazynek to powoduje. Magazynki do np. Glocka są po prostu większe.

Mam prośbę do naszych forumowych ekspertów - jeśli bazujecie na podobnych ekspertach z wmasg.pl to powołujcie się na nich, aby nie wprowadzać ludzi w błąd, że posiadaliście i użytkowaliście taką a taką replikę. Zaznaczcie, że Wasze wypowiedzi opieracie o opinie innych użytkowników. Zauważyłem bardzo częste powtarzanie głupot, które tam można wyczytać, a Wy zachowujecie jakbyście siedzieli na tym portalu od rana do wieczora.

Ja mam GLOCKA 17 - Gumiś mi polecił i się dobrze sprawuje :slight_smile:

Ja posiadam M9A1 BK od WE na CO2 ( full metal, przystosowana do dwóch napędów CO2 I Green Gaz ) , wersja z gumowym chwytem i oznaczeniami U.S Marines. Replika była porządnie używana dość często przez ponad rok ale dobrze konserwowana i czyszczona. Co do magów. Po strzelaniu należy wyciągać kapsuły. Rzadko używane magi potrafią się rozszczelnić. Farba z maga schodzi dość łatwo ale szkielet jest metalowy, więc nic nadzwyczajnego. Tyle na temat magów co2. Co do samej repliki to mogła by być troszkę lepiej spasowana i pokryta farbą odporną na ścieranie. Sprzeczałbym się z teorią o pękających zamkach w WE, bo u mnie replika trzyma się dobrze jak na razie i nie wydaje mi się aby szybko miała się poddać na razie przebieg ok 2 000 bb. Farba na manipulatorach to porażka ale na zamku i szkielecie daje radę. Waży trochę ponad kilogram, więc czuć ją w kaburze. BB bardzo mocny. Nic niesamowitego ale jako broń ostatniej szansy lub boczniaka wyjmowanego przy bliższych starciach w zupełności wystarczy. Za 350-380 zł mogę polecić. Sam dałem 340 zł po promocji i dotychczas byłem zadowolony. Od kiedy pojawił się na rynku Dan Wesson 715 .357 Magnum, postanowiłem na niego wymienić M9 ( sentyment i dość rzadki widok, a ja lubię nosić kawał spluwy).

To dokładnie ten model: Airsoft guns, cheap & best replicas - airsoft shop Gunfire

Przepraszam za bezpośrednie pytanie ale czy dominacja WE nad TM nie jest kwestią finansową?
Oczywiście cenię sobie swój portfel i ciężko zarobione pieniądze ale z drugiej strony jestem osoba, która lubi dać za coś odpowiednią kwotę jeśli posłuży kilka lat.
W rowerach jest niestety różnie a co do ASG to muszę się wspierać opiniami ludzi, którzy praktykują już coś od właśnie kilku lat.
Boję się przerostu formy nad treścią. Oczywiście Desert Warrior kusi bo pięknie wygląda i jest na pewno porządny.
Z kilkoma osobami rozmawiałem już na temat WE poza tym forum i odradzały mi. Być może mieli po prostu pecha.
Tutaj widzę każdy kto się wypowiedział używa WE i jest zadowolony.
Rozmyśleń czas dalszy…

PS. Dzięki za odpowiedzi. Może ktoś jeszcze się znajdzie i o TM coś napisze :smiley:

Masz tu rację. WE zdecydowanie ustępuje jakością wykonania Tokyo Marui, ale właśnie z powodu ceny ludzie decydują się na WE. Jeśli masz nieco więcej złotówek to faktycznie lepiej zainwestować w TM. Herod posiada kilka (sporo) replik pistoletów, w tym przynajmniej jedną TM oraz WE. Zasięgnij jego opinii.

Tylko jak wspomniał w którymś z filmików, z replikami jest tak że jedna firma ma dobre g36 (JG) druga ma udane rozwiązanie w m4 a trzecia robi najlepsze glocki. Tu trzeba raczej kierować się opinią danego modelu a nie marki.

Dokładnie tak :slight_smile: